Скачать презентацию Твардовський Олександр Трифонович 8 21 червня 1910 18 Скачать презентацию Твардовський Олександр Трифонович 8 21 червня 1910 18

Презентация Microsoft Office PowerPoint 2007.pptx

  • Количество слайдов: 13

Твардовський Олександр Трифонович 8 (21) червня 1910 18 грудня 1971 Твардовський Олександр Трифонович 8 (21) червня 1910 18 грудня 1971

 Народився 8 червня (21 н. с. ) в селі Загір'я Смоленської губернії в Народився 8 червня (21 н. с. ) в селі Загір'я Смоленської губернії в сім'ї коваля, людини грамотної і навіть начитаної, в чиєму будинку книжка не була рідкістю. Перше знайомство з Пушкіним, Гоголем, Лермонтовим, Некрасовим відбулося вдома, коли зимовими вечорами читалися вголос ці книги. Вірші почав писати дуже рано. Навчався у сільській школі. У чотирнадцять років майбутній поет почав посилати невеликі замітки в смоленські газети, деякі з них були надруковані. Тоді він наважився послати і вірші. Ісаковський, працював у редакції газети "Робочий шлях", прийняв юного поета, допоміг йому не тільки надрукуватися, а й сформуватися як поетові, вплинув своєю поезією.

 Після закінчення сільської школи молодий поет прийшов до Смоленська, але не міг влаштуватися Після закінчення сільської школи молодий поет прийшов до Смоленська, але не міг влаштуватися не тільки на навчання, але і на роботу, тому що у нього не було ніякої спеціальності. Довелося існувати "на копійчаний літературний заробіток і оббивати пороги редакцій". Коли в московському журналі "Жовтень" Свєтлов надрукував вірші Твардовського, той приїхав до Москви, але "вийшло приблизно те ж саме, що з Смоленськом".

 Взимку 1930 він знову повернувся до Смоленська, де провів шість років. Взимку 1930 він знову повернувся до Смоленська, де провів шість років. "Саме цим років я зобов'язаний своїм поетичним народженням", - сказав згодом Твардовський. У цей час він вступив у педагогічний інститут, але з третього курсу пішов і доучувався вже в Московському інституті історії, філософії та літератури (МІФЛІ), куди надійшов восени 1936.

 Твори Твардовського друкувалися в 1931 - 1933, але сам він вважав, що тільки Твори Твардовського друкувалися в 1931 - 1933, але сам він вважав, що тільки з поеми про колективізацію "Країна Муравія" (1936) він почався як літератор. Поема мала успіх у читачів і критики. Вихід цієї книги змінив життя поета: він переїхав до Москви, в 1939 закінчив МІФЛІ, випустив книгу віршів "Сільська хроніка".

 У 1939 поет був призваний до лав Червоної Армії і брав участь у У 1939 поет був призваний до лав Червоної Армії і брав участь у визволенні Західної Білорусії. З початком війни з Фінляндією, вже в офіцерському званні, був на посаді спецкореспондента військової газети.

 Bo час Великої Вітчизняної війни була створена поема Bo час Великої Вітчизняної війни була створена поема "Василь Тьоркін" (1941 - 45) - яскраве втілення російського характеру і загальнонародного патріотичного почуття. За визнанням Твардовського, "" Тьоркін "був. . . моєї лірикою, моєю публіцистикою, піснею і повчанням, анекдотом і приказкою, розмовою по душах і реплікою до випадку".

 Майже одночасно з Майже одночасно з "Тьоркіним" і віршами "Фронтової хроніки" поет почав закінчену вже після війни поему "Будинок біля дороги" (1946).

 У 1950 - 60 була написана поема У 1950 - 60 була написана поема "За даллю - даль" і в 1967 - 1969 - поема "По праву пам'яті", де розказана правда про долю батька поета, що став жертвою колективізації, заборонена цензурою, опублікована тільки в 1987.

 Поряд з віршами Твардовський завжди писав прозу. У 1947 була опублікована книга про Поряд з віршами Твардовський завжди писав прозу. У 1947 була опублікована книга про минулу війну під загальним заголовком "Батьківщина і чужина".

 Проявив себе і як глибокий, проникливий критик: книги Проявив себе і як глибокий, проникливий критик: книги "Статті і замітки про літературу" (1961), "Поезія Михайла Ісаковського" (1969), статті про творчість С. Маршака, І. Буніна (1965).

 Багато років Твардовський був головним редактором журналу Багато років Твардовський був головним редактором журналу "Новий світ", мужньо відстоюючи право на публікацію кожного талановитого твору, попадавшего до редакції. Його допомога і підтримка позначилися в творчих біографіях таких письменників, як Абрамов, Биков, Айтматов, Залигін, Троепольскцй, Молсаев, Солженіцин та ін

 18 грудня 1971 Твардовський помер після важкої хвороби в Червоній Пахрі поблизу Москви 18 грудня 1971 Твардовський помер після важкої хвороби в Червоній Пахрі поблизу Москви