Скачать презентацию Туристичний потенціал міста Ходорів Виконала студентка групи МО-13 Скачать презентацию Туристичний потенціал міста Ходорів Виконала студентка групи МО-13

Рогозянська Христина, МО-13.pptx

  • Количество слайдов: 16

Туристичний потенціал міста Ходорів Виконала студентка групи МО-13 Рогозянська Христина Туристичний потенціал міста Ходорів Виконала студентка групи МО-13 Рогозянська Христина

 В Україні є безліч селищ та містечок, які, на жаль, маловідомі, проте їх В Україні є безліч селищ та містечок, які, на жаль, маловідомі, проте їх земля назавжди залишила у своїй пам’яті багатовікові історичні події, вона є рідною для багатьох діячів культури, з її долею пов’язані славетні нам сьогодні імена. Одним із таких країв є старовинне, мальовниче своїми парками, вулицями та пам’ятниками «місто над ставом» Ходорів. Цей невеличкий куточок Галичини назавжди причаровує усіх людей, які хоча б раз у ньому побували.

Ходорів – місто районного підпорядкування Жидачівського району Львівської області, розташоване над річкою Луг (притокою Ходорів – місто районного підпорядкування Жидачівського району Львівської області, розташоване над річкою Луг (притокою Дністра). Займає територію 831, 9 га, на якій проживає близько 10 тис. населення. Ходорів – важливий залізничний вузол, звідки розгалужуються шляхи на Львів, Івано-Франківськ, Стрий, Тернопіль.

Назва міста складається з трьох частин: Ход-о-рів. Перша частина трансформувалася від слова хід або Назва міста складається з трьох частин: Ход-о-рів. Перша частина трансформувалася від слова хід або ходити. Тому назву можна трактувати ще й так: ходити ровом, ходити по рову. Цю версію розповіли старожили міста. У багатьох документах, що з’явилися після грамоти 1394 р. , місто назване Ходорів став. Це пов’язане з тим, що з початку воно розташовувалося на острові, утвореному ставом і одним з рукавів ріки Лугу. Саме наявність ставу та ріки зумовили зручне розташування поселення. До речі на одній з старовинних печаток зображено рибалку з «павуком» (сітка для лову риби). Ця печатка покладена в основу теперішнього герба Ходорова.

Важливими історико-культурними пам’ятками та об’єктами є: костел Всіх Святих, церква Косми і Дам’яна, церква Важливими історико-культурними пам’ятками та об’єктами є: костел Всіх Святих, церква Косми і Дам’яна, церква Св. Ольги і Володимира, палац барона Козіми де Во (Kazim de Vaux), готель Тайхманна (Teichmann), штаб Української Галицької Армії, Ходорівська школа № 1, пам’ятники Т. Шевченку, І. Франку, Б. Хмельницькому, Ісусу Христу та інші.

Найдавніша на сьогоднішній день споруда міста знаходиться трохи в стороні від траси - але Найдавніша на сьогоднішній день споруда міста знаходиться трохи в стороні від траси - але з дороги сигнатурку храму видно. Римо-католицька парафія в Ходорові бере початки з 1460 року: саме тоді власник цих місць Єжи (Юрій) Ходоровський звів у місті дерев’яний костел. Первісний храм не пережив татарської навали в 1620 -1621 роках. Його наступник, теж з дерева, згорів від рук інших загарбників: в 1655 році, коли сюди забралися шведи та москалі.

Вже на початку XVIII століття зводиться третій дерев'яний храм. Мурований костел, який дожив до Вже на початку XVIII століття зводиться третій дерев'яний храм. Мурований костел, який дожив до наших часів, звели в 1777 -1779 рр. на кошти наступних власників Ходорова – Жевуських за проектом Флоріана Ріхтера. Те, що костел зберігся - справжнє диво. Відомо, що через руйнування та поганий стан фундаментів в 1825 році храм закрили і богослужіння відбувалися в грекокатолицькій церкві. Реставрація мала місце в 1830 р. , грунтовний ремонт - в 1896 -1897 рр. Тоді була добудована каплиця, встановлені бічні вівтарі. 10 квітня 1903 року храм було повторно освячено під титулом Всіх Святих. Наступна перебудова мала місце в 1934 -1935 роках під керівництвом архітектора Лаврентія Дайчака. Тоді ж на кошти Григорія Волінського прибудовано ще одну симетричну каплицю з вівтарем св. Григорія.

1848 р. скасували панщину, що стало визначною подією. Про неї нагадують чимало хрестів, встановлених 1848 р. скасували панщину, що стало визначною подією. Про неї нагадують чимало хрестів, встановлених майже у кожному населеному пункті. Не став винятком і Ходорів. Такий хрест стоїть на подвір’ї церкви. На території місцевого цвинтаря є Стрілецька могила. На плиті могили є такі слова: «У цій могилі спочивають українські Січові стрільці, які загинули за незалежність України в українсько-польській війні 1919 р. Ми, ходорівці, ніколи не забудемо подвиги ГЕРОЇВ-БОРЦІВ. Вічна їм пам’ять. СЛАВА ГЕРОЯМ!» .

14 жовтня 2000 р. на місці розкопок таємних поховань жeртв сталінських репресій освячено Ангела-Хоронителя, 14 жовтня 2000 р. на місці розкопок таємних поховань жeртв сталінських репресій освячено Ангела-Хоронителя, а поряд, на стіні колишньої радянської катівні встановлено мемораальну дошку з іменами ходорівчан – жертв більшовицького терору.

Історична будівля м. Ходорова – школа № 1. Тут діє шкільний краєзнавчий музей. У Історична будівля м. Ходорова – школа № 1. Тут діє шкільний краєзнавчий музей. У цьому будинку з 1936 по 1956 рр. жили і працювали відомі українські письменники Дмитро Макогон та його дочка Ірина Вільде.

23 серпня 1992 р. до Ходорова «прийшов» Тарас Шевченко. У цей день відкрито і 23 серпня 1992 р. до Ходорова «прийшов» Тарас Шевченко. У цей день відкрито і посвячено величний пам'ятник Кобзареві. Його спорудження стало для громади справою великої ваги. Збирали кошти, впорядковували власними силами майдан. Тепер це священне місце – окраса Ходорова. 2005 р. у Ходорові було відкрито пам’ятник на честь «будителя» духу І. Франка. Це не випадково, адже життя Каменяра тісно пов’язане із містечком. Він любив Ходорівщину, часто тут бував, мав тут друзів, кохану.

Приміщення школи № 3 в м. Ходорові також історична будівля. В 1919 році тут Приміщення школи № 3 в м. Ходорові також історична будівля. В 1919 році тут розміщувався штаб Української Галицької Армії та проходили переговори між представниками Антанти та командуванням Галицької Армії на чолі з президентом ЗУНР Євгеном Петрушевичем. У переговорах бра участь Головний отаман УНР Симон Петлюра.

 Туристичним об’єктом можна вважати площу Шевченка в центрі міста, яку відкрито 1992 р. Туристичним об’єктом можна вважати площу Шевченка в центрі міста, яку відкрито 1992 р. , коли там був встановлений пам’ятник. Гості та мешканці міста люблять проводити вільний час тут.

Також турист може подивитись на палац барона Козіми де Во, прогулятися в парку, на Також турист може подивитись на палац барона Козіми де Во, прогулятися в парку, на території якого знаходиться палац. Зараз там знаходиться лікарня, тому, на жаль, всередині інтер’єр не зберігся.

 В Ходорові є кілька розважальних закладів. Один із них – база відпочинку «Водна» В Ходорові є кілька розважальних закладів. Один із них – база відпочинку «Водна» . Ресторанно-гостьовий комплекс розташований на окраїні міста: біля місцевого ставу та над річкою Луг. Тут завжди можна насолодитись рибалкою, іграми у футбол, волейбол, а також відпочинком на пляжі та плаванням. Плавання в озері допомагає по-справжньому відпочити, тут можна пострибати в озеро з вишок або просто розслабитись на гідромасажі (під шлюзами). А ще можна покататись на конях, зіграти в більярд, відвідати сауну і баню, готувати на мангалі та грилі. Дизайн інтер'єру ресторанно-гостьового комплексу оформлено в українському стилі. Присутня велика автостоянка.

 В Ходорові поки що туризм не є галуззю, яка приносить прибуток місту, проте В Ходорові поки що туризм не є галуззю, яка приносить прибуток місту, проте є всі умови для цього: пам’ятники, краєзнавчий музей у приміщенні школи № 1, парки, 2 площі історичного значення, сакральні споруди, Палац мистецтв, в якому часто проводяться різні масові заходи, приїжджають з концертами відомі співаки, актори, письменники тощо, розважальні комплекси. У місті проводяться різні заходи, пов’язані з туризмом: краєзнавчі вікторини, ігри, майстеркласи, різноманітні акції, такі як «Чисте довкілля» , «За туризмом майбутнє» . Як вже згадувалось, у Ходорові є давні церква та костел. Це теж несе певну туристичну цінність. Тому можна проводити пізнавальні мандрівки місцями Ходорівщини, де є цікаві сакральні споруди, починаючи подорож з рідного міста. Дякую за увагу!