Скачать презентацию Транспорт речовин Дослідницький практикум виконали учні 6 -А Скачать презентацию Транспорт речовин Дослідницький практикум виконали учні 6 -А

Transport_rechovin (1).pptx

  • Количество слайдов: 13

Транспорт речовин Дослідницький практикум виконали учні 6 -А класу Кременчуцького колегіуму № 25 Ященко Транспорт речовин Дослідницький практикум виконали учні 6 -А класу Кременчуцького колегіуму № 25 Ященко Єгор та Терещенко Данііл

 • Завдання: показати транспорт речовин у листку • Матеріали для дослідження: • Капуста • Завдання: показати транспорт речовин у листку • Матеріали для дослідження: • Капуста пекінська (декілька листків), барвиник харчовий зеленого і червоного кольорів • Вода (близько 200 мл) • 2 порожні банки (або інший посуд) • Фотоапарат (мобільний телефон)

Як довести, що рідина потрапляє в клітини листка? Достатньо листок пекінської капусти (або квітки Як довести, що рідина потрапляє в клітини листка? Достатньо листок пекінської капусти (або квітки білого кольору) на 1/3 частину помістити у кольоровий розчин і спостерігати! Що бачимо? Спочатку листок має однорідне світле забарвлення, та вже за одну годину помічаємо зміни!

Через три години Через три години

Поступово весь листок змінює колір, а жилки залишаються світлими, адже вони виконують транспортну функцію. Поступово весь листок змінює колір, а жилки залишаються світлими, адже вони виконують транспортну функцію.

Помічаєте як змінюється колір ? Помічаєте як змінюється колір ?

Пригадайте, як відбувається транспорт речовин? Пригадайте, як відбувається транспорт речовин?

Основу жилок складають провідні тканини ситоподібні трубки та судини. Основу жилок складають провідні тканини ситоподібні трубки та судини.

Ситоподібні трубки (флоема) Судини (ксилеми) Пригадайте будову провідної тканини? Ситоподібні трубки (флоема) Судини (ксилеми) Пригадайте будову провідної тканини?

Ксилема Флоема По ситоподібних трубках (флоеми) з листка відтікають органічні речовини, утворені під час Ксилема Флоема По ситоподібних трубках (флоеми) з листка відтікають органічні речовини, утворені під час фотосинтезу. вуглеводи

Судини (ксилеми) забезпечують постачання клітин листка водою та неорганічними речовинами! Судини (ксилеми) забезпечують постачання клітин листка водою та неорганічними речовинами!

 Процес обміну речовин у рослин здійснюється завдяки надходженню поживних речовин ( транспортуванню їх Процес обміну речовин у рослин здійснюється завдяки надходженню поживних речовин ( транспортуванню їх по спеціальній провідній системі). До такої системи належать ксилема (деревина) і флоема (луб). Речовини по рослині рухаються в обох напрямках: по ксилемі - з кореня в стебло йде висхідний струм води з розчиненими в ній мінеральними солями, а по флоемі – низхідний рух органічних речовин. Ксилема (судини), по якій відбувається швидкий висхідний струм, утворена мертвими, різними за величиною клітинами. Цитоплазми в них немає, стінки здерев’янілі і мають численні пори, по яких і пересуваються з клітини в клітину мінеральні речовини, розчинені у воді. Крім напівмертвої провідної тканини рослини мають іншу, клітини якої не відмирають. У зв’язку з тим, що низхідний потік більш слабкий, клітини флоеми можуть залишатися живими. Вони утворюють ситоподібні трубки. Ядер в таких клітинах немає, але вони зберігають живу цитоплазму. Ситовидні трубки залишаються живими недовго. На зміну їм постійно утворюються нові. Ця тканина проводить органічні речовини, утворені в результаті процесу фотосинтезу в зелених клітинах листка, від крони вниз, до коренів, а також, до квіток і плодів. Це - флоема (луб), яким іде низхідний потік. Швидкість руху у всіх рослин різна і досягає іноді декількох десятків метрів на годину. У однієї і тієї ж рослини різні органічні речовини можуть пересуватися з різною швидкістю. Значний вплив на швидкість пересування надають умови зовнішнього середовища, наприклад, температура. Рослини – живі організми, і основою їхньої життєдіяльності є обмін речовин.

Дякуємо за допомогу в підготовці презентації та за отримані знання вчителю біології Аллі Олександрівні Дякуємо за допомогу в підготовці презентації та за отримані знання вчителю біології Аллі Олександрівні !!!