Презентиция к диплому Стороженко Марии 3 СК-6.pptx
- Количество слайдов: 19
ТРАДИЦІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ МІЖНАРОДНОГО ЕТИКЕТУ
Я обрала цю тему, тому що мені було цікаво дізнатись про історію виникнення етикету, національні особливості етикету, міжнародний діловий етикет, форми привітання та звернення, національні особливості повсякденного і ділового спілкування міжнародні розбіжності в міміці і жестах, традиції та сучасність етикету.
ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ЕТИКЕТУ А зараз, що ж таке етикет. Етикет – це правила поведінки людей в суспільстві.
Етикетом користувались ще за часів, коли люди жили в печерах і полювали на мамонтів. Він був своєрідний. Наприклад, зустрівшись два мисливця з різних племен, битися між собою бояться, розбігтися - теж бояться. Тоді той, хто старше і сильніше на вигляд, простягає молодшому руку. Щоб видно було, що немає в цій руці дубини. А вже як потиснули один одному руки, можна і подружитися.
Але не дивлячись на те, що, етикетом користувались вже давно, сам термін «етикет» почали використовувати в середині XVII століття, при правлінні Людовика XIV. Кожна людина повинна була вести себе відповідно до свого звання, матеріальним станом, походженням. Цього вимагав етикет!
НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕТИКЕТУ
Згодом етикет змінювався і відносини людей один до одного теж змінювались. Таким чином в кожній країні з’явився свій власний етикет. Наприклад, в європейських країнах прийнято при зустрічі тиснути один одному руки, а ось в азіатських країнах вітають один одного поклоном на 30 градусів.
Незважаючи на те, що в кожній країні є свій етикет, у них все ж є схожість, при зустрічі звертатись до співрозмовника в поважній формі, тобто на «Ви» .
МІЖНАРОДНИЙ ДІЛОВИЙ ЕТИКЕТ
До ділового етикету відносяться не тільки засоби вербального і не вербального спілкування, а також імідж Зовнішній вигляд ділової людини Одяг ділової людини: Найпоширеніший і найбільш визнаний на сьогодні одяг бізнесменів костюм. Костюм - візитна картка ділової людини. Перш за все, дивляться, як людина вдягнена. Перше враження надовго залишається в пам'яті людей, з якими ми знайомимося. Тому нехтувати своїм зовнішнім виглядом - неприпустима помилка. Наприклад, акуратність і підтягнутість в одязі часто асоціюються з організованістю в роботі, з умінням цінувати свій і чужий час. Розхлябаність - синонім метушливості, забудькуватості.
МІЖНАРОДНІ РОЗБІЖНОСТІ В МІМІЦІ І ЖЕСТАХ
В КОЖНІЙ КРАЇНІ РІЗНІ ЖЕСТИ СПРИЙМАЮТЬ ПО-РІЗНОМУ
ТРАДИЦІЇ ТА СУЧАСНІСТЬ ЕТИКЕТУ
Від колишньої регламентації поведінки - як треба сісти, як посміхнутися, - залишилися найпростіші «спасибі» , «будь ласка» , «будьте люб'язні» . Речі прості, але про них ніхто не повинен забувати.
Головне правило всього етикету - всі люди нашого суспільства рівні між собою за своїми правами і обов'язками. Не можна ображати або принижувати іншу людину. До всіх без винятку потрібно відноситися з повагою!
ВИСНОВОК Норми етикету носять неписаний, але обов'язковий характер для всіх учасників спілкування. Застосування знань етикету призведе до суттєвого успіху в суспільстві та при ділових переговорах. Сучасний етикет мало чим відрізняється від правил поведінки, прийнятих в суспільстві навіть сто років тому. Норми моралі і моральності хоч і змінюються, але завжди залишаються актуальними і важливими. Ввічливість, чемність, повага один до одного, хороші манери досі є визначальними параметрами в спілкуванні і взаємодії між людьми і навіть державами.
Стороженко Марія
Презентиция к диплому Стороженко Марии 3 СК-6.pptx