Титульный слайд.pptx
- Количество слайдов: 7
Титульный слайд Подзаголовок
Система підтримки рішень Сучасні системи підтримки прийняття рішень (СППР) (англ. Decision Support System, DSS), що виникли у результаті злиття керівницьких інформаційних систем і систем керування базами даних, - це системи, що максимально пристосовані до розв'язування задач щоденної керівницької діяльності, і є інструментом, щоб надати допомогу тим, хто вирішує (робить вибір). За допомогою СППР може проводитись вибір рішень у певних неструктурованих і слабкоструктурованих задачах, у тому числі й тих, що мають багато критеріїв. СППР, як правило, є результатом дослідження з кількох дисциплін, що включає у себе теорії баз даних, штучного інтелекту, інтерактивних комп'ютерних систем, методів імітаційного моделювання.
Класифікація СППР На рівні користувача Haettenschwiler (1999) [12] ділить СППР на пасивні, активні та кооперативні СППР. Пасивною СППР називається система, що допомагає процесу прийняття рішень, але не може створити припущення, яке рішення слід обрати. Активна СППР може зробити припущення, яке рішення слід прийняти. Кооперативна СППР дозволяє ЛПД змінювати, доповнювати чи покращувати рішення, котрі пропонує система, надсилаючи потім ці зміни для перевірки. Система змінює, доповнює чи покращує ці рішення та надсилає їх користувачу знову. Процес продовжується до отримання узгодженого рішення.
OLTP (оперативної обробки транзакцій), транзакційна система - обробка транзакцій в реальному часі. Спосіб організації БД, при якому система працює з невеликими за розмірами транзакціями, але йдуть великим потоком, і при цьому клієнтові потрібно від системи мінімальний час відгуку. Термін OLTP застосовують також до систем (додаткам). OLTP-системи призначені для введення, структурованого зберігання і обробки інформації (операцій, документів) в режимі реального часу.
Використання OLTP-додатками охоплюється широкий спектр завдань в багатьох галузях - автоматизовані банківські системи, ERP-системи (системи планування ресурсів підприємства), банківські та біржові операції, в промисловості - реєстрація проходження деталі на конвеєрі, фіксація в статистиці відвідувань чергового відвідувача веб-сайту, автоматизація бухгалтерського, складського обліку і обліку документів і т. п. Додатки OLTP, як правило, автоматизують структуровані, повторювані завдання обробки даних, такі як введення замовлень і банківські транзакції.
Оперативна аналітична обробка даних Сучасний рівень розвитку апаратних і програмних засобів з деяких пір зробив можливим повсюдне ведення баз даних оперативної інформації на різних рівнях управління. В процесі своєї діяльності промислові підприємства, корпорації, відомчі структури, органи державної влади та управління накопичили великі обсяги даних. Вони зберігають у собі великі потенційні можливості по витягу корисної аналітичної інформації, на основі якої можна виявляти приховані тенденції, будувати стратегію розвитку, знаходити нові рішення. В останні роки у світі оформився ряд нових концепцій збереження і аналізу корпоративних даних: 1) Сховища даних, або Склади даних (Data Warehouse) [15, 5]; 2) Оперативна аналітична обробка (On-Line Analytical Processing, OLAP) [11, 6, 10]; 3) Інтелектуальний аналіз даних – ІАД (Data Mining) [17, 19, 23, 3]. Технології OLAP тісно пов’язані з технологіями побудови Data Warehouse і методами інтелектуальної обробки – Data Mining. Тому найкращим варіантом є комплексний підхід до їх впровадження.
Досліджено синтез векторно-матричних моделей керувальних пристроїв багатовимірними об'єктами, що включає в себе використання аналітичних виразів для одержання структури та параметрів даних пристроїв безперервних і цифрових САУ, що забезпечують задану якість і точність. Розроблено векторно-матричні моделі керувальних пристроїв для класів безперервних і дискретних систем управління автономними багатовимірними об'єктами; багатовимірними об'єктами з перехресними зв'язками за станами та багатозв'язними об'єктами. Встановлено метод багатовимірної лінійної структуризаціії для синтезу векторноматричних моделей керувальних пристроїв багатовимірними об'єктами з невимірюваним вектором станів, що представлені у вигляді безперервних і дискретних моделей простору станів. Узагальнено підходи до виявлення недоліків функціонування прототипів даних пристроїв шляхом включення методології сумісного моделювання у технологію швидкого прототипування. ч. ЧЧЧЧЧЧ