Технології Веб 2
Веб 2. 0 Сучасні можливості Інтернет Глобальна мережа Інтернет надає користувачам сучасні технології колективного розроблення онлайнових ресурсів, об’єднані загальним поняттям «Веб-2» . Відносно новим, хоча достатньо відомим явищем Інтернету є так звані блоги – онлайнові щоденники. Поступово стають популярними й найновіші засоби від корпорації Google. Зокрема, широкі можливості мають групи Google – онлайновий інструментарій, призначений для колективної роботи. Учасники групи можуть створювати та спільно редагувати найпростіші вебсторінки, обговорювати в міні-форумі проблеми та питання, що становлять загальний інтерес, завантажувати файли тощо. У просторі Веб-2 звичайні користувачі: Разом працюють над великими колективними проектами (наприклад, Вікіпедія); Беруть активну участь у роботі різноманітних інтернет-спільнот, форумів, груп; Додають до матеріалі сайтів свої коментарі; Ведуть персональні онлайнові щоденники Розміщують, створюють, редагують і адмініструють у Всесвітній павутині документи особистого та колективного використання. ;
Визначення поняття Веб 2 Web 2. 0 (визначення Тіма О’Рейлі), — методика проектування систем, які шляхом обліку мережевих взаємодій, стають тим краще, тим повніше, чим більше людей ними користуються. Особливістю веб-сервера 2. 0. є принцип залучення користувачів до наповнення і багаторазового вивіряння контента (Конте нт (англ. content — зміст) — будь - яке інформаційно значиме наповнення інформаційного ресурсу (наприклад, веб-сайта) — тексти, графіка, мультимедіа — вся інформація, яку користувач може завантажити на диск комп’ютера з дотриманням відповідних правил для особистого користування).
Приклади найвідоміших онлайнових проектів, які базуються на технології Веб-2 Вікіпедія (http: //wikipedia. org/) • найбільша у світі багатомовна інтернет- енциклопедія, створена та постійно підтримувана спільнотою користувачів; служби Blogger (http: //www. blogger. com) • віртуальна глобальна спільнота блогерів; Live. Journal (Живий журнал, http: //livejournal. com/) • віртуальна глобальна спільнота блогерів; e. Bay (http: //www. ebay. com/) • інтернет-аукціон із саморегульованою спільнотою; Open Directory. Project (http: //dmoz. org/) • найбільший каталог сайтів, створений спільнотою редакторівдобровольців; Google Earth (http: //earth. google. com/) • просторовий картографічний проект від корпорації Google, врозробленні якого беруть участь користувачі.
Вікіновини Вікино вини (англ. Wikinews) — міжнародне інформаційне агентство і відкрите інтернет-видання, що ведеться групою добровольців. Технологія і принципи написання новинних статей у Вікиновинах такі ж, як в інших виданнях фонду «Вікимедіа» , некомерційній організації, підтримуючою Вікиновини прагнуть зберігати неупередженість і нейтральність статей. Пріоритет не віддається новинам з якогонебудь регіону. Вікиновини одночасно і глобальні, і локальні. Вікиновини видаються в Інтернеті на 27 мовах і зокрема публікують ексклюзивні репортажі і інтерв'ю. Новинні статті розповсюджуються за вільною ліцензією Creative Commons Attribution 2. 5, що робить їх повністю доступними для вільного розповсюдження і використання.
Веб-служби Веб-сервера-служби — це програми, доступ до яких здійснюється через Веб -сервер (тобто протокол HTTP), а обмін даними відбувається у форматі XML або JSON використовуючи один з трьох найбільш поширених архітектурних стилів проектування додатків RPC, SOA або REST. В результаті програмне забезпечення може використовувати веб-сервераслужби замість того, щоб самостійно реалізовувати необхідний функціонал (наприклад, перевірити введену у формі поштову адресу). На відміну від звичайних динамічних бібліотек такий підхід володіє рядом плюсів: Вебсервер-служба знаходиться на серверах компанії, яка її створила. Тому у будь-який момент користувачеві доступна найсвіжіша версія даних і йому не доводиться піклуватися про оновлення і обчислювальні потужності, потрібні для виконання операції.
Веб-сервер-синдикація Одночасне поширення інформації у тому числі аудіо- і відео- на різні сторінки або web-сайти, як правило, з використанням технологій RSS або Atom. Принцип полягає в поширенні заголовків матеріалів і заслання на них (наприклад, останні повідомлення форумів, і т. п. ). Спочатку ця технологія використовувалася на новинних ресурсах і в блогах, але поступово сфера вживання розширилася.
Mash-up Веб-сервера mash-up (дослівне переведення — «змішення» ) — сервіс, який повністю або частково використовує як джерела інформації інші сервіси, надаючи користувачеві нову функціональність для роботи. В результаті такий сервіс може ставати також новим джерелом інформації для інших вебсервер mash-up сервісів. Таким чином утворюється мережа залежних один від одного сервісів, інтегрованих один з одним. Наприклад, сайт по пошуку нерухомості з інтегрованими картами Google Maps у результаті є новим, зручніший сервіс, за допомогою якого кожен користувач може відразу побачити всі пропоновані для продажу будинку на карті.
Соціалізація Використання розробок, які дозволяють створювати співтовариство. У поняття соціалізація сайту можна також включити можливість індивідуальних налаштувань сайту і створення особистої зони (особисті файли, зображення, відео, блоги) для користувача, щоб користувач відчував свою унікальність. Заохочення, підтримка і довіра «колективному розуму» . При формуванні співтовариства велике значення має елемент змагання, Репутація або Карма, які дозволяють співтовариству саморегулюватися і ставити користувачам додаткові цілі присутності на сайті.
Дизайн Поняття Веб-сервера 2. 0 також відбилося і в дизайні. Переважними стали округлість, імітація опуклих поверхонь, імітація віддзеркалень на зразок глянсового пластика сучасних hi-end пристроїв (наприклад, плеєри). В цілому, сприйняття зовнішнього вигляду на око здається приємнішим. Графіка таких сайтів займає більший об'єм, ніж при використанні аскетичного дизайну.
Недоліки Веб-сервера 2. 0 При використанні технологій web 2. 0 ми стаємо орендарем сервісу і дискового простору в якоїсь сторонньої компанії. Залежність, що виникає при цьому, формує ряд недоліків нових сервісів: залежність сайтів від рішень сторонніх компаній, залежність якості роботи сервісу від якості роботи багатьох інших компаній; слабка пристосованість нинішньої інфраструктури до виконання складних обчислювальних завдань в браузері; уразливість конфіденційних даних, що зберігаються на сторонніх серверах, для зловмисників (відомі випадки розкрадання особистих даних користувачів, масових зломів облікових записів блогів).
Блог, його історія. День Блога Блог (також блоґ, англ. blog, від web log, «мережевий журнал чи щоденник подій» ) — це веб-сайт, головний зміст якого — записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. Для блогів характерні короткі записи тимчасової значущості, відсортовані в зворотному хронологічному порядку (останній запис зверху). Відмінності блогу від традиційного щоденника характеризуються середовищем: блоги звичайно публічні і мають на увазі сторонніх читачів, які можуть вступити в публічну полеміку з автором (в відгуках до блог-записів чи в своїх блогах). Сукупність усіх блогів в Інтернеті створює блогосферу.
З історії блога Широке використання блогів почалось з 1996 року. В серпні 1999 року комп'ютерна компанія «Pyra Labs» із Сан-Франциско відкрила сайт Blogger. Це була перша безкоштовна блогова служба. Згодом Blogger був викуплений компанією Google. У грудні 2008 року блог Відтінки Сірого Мухамедова Сергія Едуардовича отримав від Россвязькомнадзора офіційну реєстрацію як засіб масової інформації.
Невдовзі – перший результат