Тести з права 2курс.ppt
- Количество слайдов: 100
Тести з правознавства В-1 1. Що із перерахованого нижче характеризує державу A. це велика група людей об’єднаних кровною спорідненістю; B. це наявність розвинутої економіки; C. це відсутність примусу, тиранії; D. це поширення влади на людей залежно від їх національного походження; E. це здатність надавати своїм велінням загальнообов’язкової сили і здійснювати керівництво суспільством. В-2 1. Вкажіть, яке із тверджень відноситься до найсуттєвіших ознак держави: A. певна площа на якій проживають племена; B. наявність офіційної мови; C. єдина релігія; D. суверенітет; E. наявність конституції
В-1 2. Вкажіть, що із вказаного означає слово «конституція» : A. правова норма; B. устрій; C. юридична форма правового захисту; D. ознака права; E. державне правління. В-2 2. Конституція України прийнята у: A. 1990 р. ; B. 1787 р. ; C. 1791 р. ; D. 1995 р. ; E. 1996 р.
В-1 3. Вкажіть, яке із визначень характеризує адміністративне право: В-2 3. Предметом A. B. C. D. E. це сукупність правових норм, що встановлюють порядок переходу прав та обов’язків від спадкодавця до спадкоємця ; це система правових норм, які регулюють суспільні відносини управлінського характеру, що виникають у сфері державно управлінської діяльності органів виконавчої влади; це система правових норм, які регулюють особисті немайнові та майнові відносини; це відносини між працівником та власником підприємства, установи, організації з приводу трудових відносин; це сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини, що виникають у сфері реалізації охорони і захисту соціальних прав людини і громадянина. B. C. D. E. адміністративного права є: найважливіші економічні відносини; майнові відносини пов’язані з незалежністю майна певним особам; особисті немайнові відносини (захист честі, гідності і ділової репутації) ; державне управління, тобто управління людьми їх колективом з боку органів держави; суспільні відносини, які виникають у зв’язку працевлаштуванням.
В-1 4. Підкресліть, що із наведеного є зайве для укладання трудового договору: A. заява про прийняття на роботу; B. паспорт або інший документ що посвідчує особу; C. довідка про партійну приналежність; D. трудова книжка; E. документ про медогляд В-2 4. З ким із зазначених осіб закон забороняє укладати трудовий договір (підкресліть): A. з особами, яким не виповнилось 17 років; B. з вагітними жінками; C. яким конкретна робота протипоказана медичними показаннями за станом здоров’я; D. з особами, яким не виповнилось 18 років; E. з особами, які не мають середньої освіти.
В-1 5. Вкажіть, що із наведеного є підставою для виникнення прав та обов’язків подружжя: A. B. C. D. E. спільне проживання; прив’язаність до спільного побуту; шлюб; домовленість про взаємні права та обв’язки; спільне ведення господарства. В-2 5. Шлюб, як сімейний союз жінки та чоловіка, реєструється: A. по місцю навчання; B. по місцю роботи; C. райдержадміністрацією; D. нотаріусом; E. державним органом реєстрації актів цивільного стану.
В-1 6. Визначте, яка із наведених A. B. C. D. E. норм характеризує кримінальне право: система норм, які регулюють особисті немайнові та майнові відносини; система правових норм, які визначають і встановлюють, яка суспільна дія є злочином і яке покарання може бути застосоване до особи, котра його вчинила; система правових норм, які регулюють суспільні відносини управлінського характеру, що виникають у сфері державно – управлінської діяльності органів виконавчої влади; відносини між працівником та власником підприємства, установи, організації з приводу трудових відносин; сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини, що виникають у сфері реалізації, охорони і захисту соціальних прав людини і громадянина. В-2 6. Основним джерелом кримінального права є: A. кодекс законів про працю України; B. цивільний кодекс України; C. кодекс України про адміністративні правопорушення; D. кримінальний кодекс України; E. закон України «Про зайнятість населення» .
В-1 7. Законодавство України, до основних соціальних ризиків не відносить: A. старість; B. безробіття; C. малозабезпеченість; D. повноліття; E. повна, часткова втрата працездатності. В-2 7. До видів соціального забезпечення відноситься: A. заробітна плата; B. премія; C. вручення цінного подарунку; D. державна нагорода; E. пенсія.
В-1 8. Що із наведеного підлягає особливій державній охороні: A. природні ресурси, які залучені в господарський обіг; B. ресурси, які не використовуються в народному господарстві (земля, її надра, води); C. тваринний світ; D. ландшафти та інші природні комплекси; E. об’єкти природнозаповідного фонду України В-2 8. Відмітьте, яке із наведених тверджень визначає охорону навколишнього середовища: A. сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини, що виникають у сфері реалізації хорони і захисту соціальних прав людини і громадянина; B. система правових норм, які регулюють особисті немайнові та майнові відносини, засновані на юридичній рівності; C. система правових норм, які визначають яка суспільна дія є злочином і яке покарання може бути застосоване до особи, котра його вчинила; D. система визначених правових, економічних та соціальних заходів, спрямованих на збереження природи в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь; E. система правових норм, які регулюють суспільні відносини управлінського характеру, що виникають сфері державноуправлінської діяльності органів виконавчої влади.
В-1 9. Правова наука до причин виникнення держави відносить: A. низький рівень розвитку продуктивних сил; B. появу надлишкового продукту, сім’ї, приватної власності й майнової нерівності; C. прагнення людей зберегти соціальну рівність; D. гарантування всьому населенню гідного існування ; E. прагнення суспільної влади первісного ладу передати свої повноваження іншій структурі. В-2 9. Вкажіть хто вважається громадянином України це особа, яка : A. народилась в Україні, а її батьки іноземці; B. народилась за кордоном у подружжя, один із яких є громадянином України, другий – іноземним громадянином; C. набула громадянства в порядку, передбаченому законом України; D. дитина народжена у м. Києві, батьки – особи без громадянства; E. дитина є іноземцем і виховується в одному з дитячих будинків України.
В-1 В-2 10. Яке із вказаних понять належить до виборчої системи: A. мажоритарне; B. конвергенції; C. субвенції; D. субсидії; E. дефляції. 10. Адміністративній відповідальності підлягають осудні особи, які досягли: A. 14 років; B. 15 років; C. 16 років; D. 17 років; E. 18 років;
В-1 11. Із наведеного не робиться запис до трудової книжки про: A. відомості на яку посаду прийнято працівника; B. відомості про переведення на іншу постійну роботу; C. відомості про звільнення; D. відомості про нагородження і заохочення; E. відомості про накладені стягнення. В-2 11. Якщо реєстрація шлюбу у визначений день не відбулася, заява про реєстрацію шлюбу втрачає чинність від дня її подання: A. у той день, коли не відбулася реєстрація; B. через 2 місяці; C. через 3 місяці; D. через 4 місяці; E. через 6 місяців.
В-1 12. Яку відповідальність несе середній медичний працівник за не дотримання норм санітарнопротиепідемічного режиму: A. B. C. D. E. конституційну; адміністративну; громадський осуд; цивільно-майнову; моральну. В-2 12. Система пенсійного забезпечення в Україні складається з: A. B. C. D. E. одного рівня; двох рівнів; трьох рівнів; чотирьох рівнів; п’яти рівнів.
В-1 13. Відмітьте, яке із зазначених тверджень відноситься до теорії походження держави і права: A. патріархальна; B. індустріальна; C. аграрна; D. фінансова; E. добровільності. В-2 13. Нагляд за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища (ОНПС) здійснює: A. Верховна Рада України; B. Генеральна Прокуратура України; C. Кабінет Міністрів України; D. Президент України; E. Міністерство екології і ОНПС.
В-1 В-2 14. Помилування стосовно індивідуального визначеної особи здійснює: A. Суд; B. Верховний суд; C. Президент України; D. Кабінет Міністрів України; E. Верховна Рада України. 14. Над неповнолітніми, які з тих інших причин залишилися без батьківського піклування встановлюється опіка до: A. до 14 років; B. до 12 років; C. до 16 років; D. до 17 років; E. до 13 років;
В-1 В-2 15. Вкажіть, що із переліченого відноситься до структури правової норми: A. правовий звичай; B. гіпотеза; C. деспотія; D. правовий прецедент; 15. Відзначте, що із вказаного є ознакою адміністративного правопорушення: A. незнання закону; B. соціальне становище; C. карність; D. некомпетентність; E. майновий ценз. E. нормативно-правовий акт
В-1 16. Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою і чоловіком до державного органу реєстрації актів цивільного стану (правильне відзначте): A. по місцю проживання жінки; B. по місцю проживання чоловіка; C. по місцю проживання одного з батьків майбутнього подружжя; D. до будь-якого за їхнім вибором особисто. В-2 16. Тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами складає: A. 70 календарних днів до пологів і 56 або 70 календарних днів після пологів; B. 40 календарних днів до пологів і 45 – після пологів; C. 45 календарних днів до пологів і 40 – після пологів; D. 50 календарних днів до пологів і 50 – після пологів; E. 60 календарних днів до пологів і 65 – після пологів;
В-1 17. Державна соціальна допомога малозабезпечени м сім’ям залежить: A. B. C. D. E. від заробітку батька; від заробітку матері; від заробітку дітей; від кількості дітей; від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї. В-2 17. Суб’єктом злочину може бути осудна особа, яка вчинила злочин досягла: A. 16 років; B. 17 років; C. 18 років; D. 19 років; E. 20 років.
В-1 18. Амністію стосовно певної категорії осіб оголошує: A. Суд своїм рішенням; B. Верховна Рада законом; C. Президент України указом; D. Кабінет Міністрів постановою; E. Верховний Суд постановою. В-2 18. Згідно з чинним законодавством жінки мають право на пенсію за віком по досягненню: A. B. C. D. E. 55 років; 0 років; 45 років; 50 років.
В-1 19. Малозабезпеченою сім’єю визначається сім’я, яка: A. складається з трьох дітей; B. складається з чотирьох дітей ; C. складається з п’яти дітей; D. залишилась без батька або матері; E. має середньомісячний сукупний доход, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. В-2 19. Державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища (ОНПС) здійснює: A. Президент України; B. Верховна Рада України; C. Кабінет Міністрів України; D. Генеральна Прокуратура України; E. Міністерство екології і ОНПС.
В-1 20. Що із вказаного не може бути об’єктом державної екологічної експертизи? A. B. C. D. E. проект генерального плану населеного пункту; посадка дерев на подвір’ї житлового будинку; проектне будівництво нового та розширення і реконструкція діючого підприємства; державні інвестиції програми розвитку окремих галузей народного господарства; документація по впровадженню нової техніки, технології. В-2 20. Кримінальний кодекс України до обставин, що виключають суспільну небезпечність і протиправність діяння визначає: A. дійове каяння винного; B. примирення винного з потерпілим; C. необхідну оборону; D. передачу особи на поруки; E. застосування примусових заходів виховного характеру (до неповнолітніх).
В-1 21. Після розірвання шлюбу особа має право на утримання один одного, якщо вона: A. B. C. D. не бажала розривати шлюб; перебуваючи в шлюбі не допускала порушень моральних засад суспільства; стала непрацездатною до розірвання шлюбу; стала інвалідом через один рік від дня розірвання шлюбу і інвалідність викликана протиправною поведінкою (чоловіка, дружини) під час шлюбу. В-2 21. Звільнення неповнолітнього з ініціативи власника вимагає отримання згоди (правильне відзначте): A. неповнолітнього; B. батьків неповнолітнього; C. опікуна (піклувальника); D. комісії у справах неповнолітніх; E. органів місцевої влади.
В-1 22. Надурочний робочий час не може перевищувати в рік більше : A. B. C. D. E. 120 180 200 240 280 годин; годин. В-2 22. Вкажіть, через який термін, з часу скоєння адміністративного проступку особою, на неї не можна накласти стягнення. Через: A. 1 місяць; B. 2 місяці; C. 3 місяці; D. 4 місяці; E. 5 місяців.
В-1 23. До принципу виборчого права належить: A. загальність; B. компетентність; C. абсентеїзм; D. територіальність; E. доручення. В-2 23. Яке із наведених правопорушень є адміністративним: A. при проведенні труб на дачній ділянці було пошкоджено паркан сусідньої ділянки; B. студентка коледжу постійно запізнювалась на заняття вона була попереджена дирекцією, але продовжувала запізнюватись; C. медсестра не надавала невідкладної допомоги хворому при нещасному випадку; D. продавець продав пляшку вина неповнолітньому.
В-1 24. Яке із зазначених стягнень відноситься до адміністративного; A. попередження; B. громадські роботи; C. обмеження волі; D. довічне позбавлення волі; E. звільнення з роботи. В-2 24. Народним депутатом України може бути громадянин України, який має право голосу, постійно проживає на території України протягом останніх 5 -ти років, на день виборів досяг: A. 17 -ти річного віку; B. 18 -ти річного віку; C. 19 -ти річного віку; D. 20 -ти річного віку; E. 21 -ти річного віку.
В-1 25. До повноважень Верховної Ради належить: A. нагородження державними нагородами; B. прийняття законів; C. присвоєння вищих військових звань; D. здійснення помилування; E. прийняття рішень про прийняття до громадянства України та припинення громадянства України; В-2 25. До видів юридичної відповідальності належить: A. дисциплінарна; B. фінансова; C. економічна; D. самосуд; E. помилування.
В-1 26. Що із вказаного відноситься до зовнішньої функції держави: A. соціальна; B. забезпечення правопорядку; C. охорона різних форм власності; D. виявлення і узгодження інтересів різних суспільних груп; E. оборона від нападу ззовні, охорона державних кордонів. В-2 26. Зазначте для кого з вказаних категорій може бути встановлене випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається: A. для неповнолітніх; B. молодих спеціалістів; C. осіб звільнених у запас з військової служби; D. осіб з стажем роботи; E. інвалідів.
В-1 27. Підкресліть не пізніше скількох днів після прийняття на роботу вперше оформлюється трудова книжка працівника: A. не пізніше трьох днів; B. не пізніше чотирьох днів; C. не пізніше п’яти днів; D. у день прийняття на роботу; E. через місяць. В-2 27. Особі, яка досягла 14 років може бути надано право на шлюб ( правильне відзначте): A. B. C. D. E. батьками; дирекцією навчального закладу; сільською, селищною, міською радою; судом; райдержадміністр ацію.
В-1 28. Позов про розірвання шлюбу не може бути поданий під час вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадку: A. якщо на це погоджується дружина; B. розірвання шлюбу погоджене з батьками та родичами як з боку чоловіка так і жінки; C. коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину щодо другого з подружжя або дитини; D. якщо на розірвання шлюбу є згода райдержадміністрації; E. якщо це питання уже розглядалось в державному органі реєстрації актів цивільного стану. В-2 p 28. Яку відповідальність несе медичний працівник, якщо він свідомо, без поважних причин, знаючи про важкі наслідки для хворого, не надав йому медичну допомогу: A. кримінальну; адміністративну; громадський осуд; цивільно-майнову; конституційну. B. C. D. E.
В-1 29. Згідно з законодавством, переливання крові, перевіреної на ВІЛ – інфекцію з використанням швидких тестів: A. не дозволяється законом; B. дозволяється в усіх випадках; C. допускається за згодою хворого або його законного представника; D. дозволяється органом охорони здоров’я; E. допускається із дозволу головного лікаря лікарні. В-2 29. Примусові заходи медичного характеру можуть бути застосовні судом до осіб, які вчинили злочин: A. у стані алкогольного сп’яніння; B. у віці 14 до 16 років; C. з особливою жорстокістю; D. у стані неосудності; E. які досягнули повноліття.
В-1 30. Із переліченого нижче в класифікації злочинів відсутній: A. невеликої тяжкості; B. середньої тяжкості; C. тяжкі злочини; D. особливо тяжкі злочини; E. надзвичайно тяжкі злочини. В-2 30. При вирішенні спору про поділ майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин: A. B. C. D. E. якщо один із подружжя витрачав майно на шкоду інтересам сім’ї; якщо дружна не працювала, а займалась домашнім господарством та здійснювала догляд за дітьми; коли заробіток одного із подружжя був значно меншим від іншого; коли один із подружжя до реєстрації шлюбу мав значно більшу частину майна; коли один із подружжя навчався у вищому навчальному закладі.
В-1 31. Вкажіть, що із вказаного відноситься до форми державного правління: A. монархія; B. унітарна держава; C. федерація; D. конфедерація; E. демократія; В-2 31. Який із наведених документів не може підтверджувати приналежність до громадянства України: A. паспорт громадянина України; B. дипломатичний паспорт; C. службовий паспорт; D. паспорт громадянина України для виїзду за кордон; E. довідка з місця проживання.
В-1 32. Рішення про прийняття і припинення громадянства приймає: A. Верховна Рада України; B. Кабінет Міністрів України; C. Президент України; D. Прем’єр - міністр України; E. Міністр внутрішніх справ. В-2 32. Джерелом адміністративного права є: A. Кодекс законів про працю України; B. Закон України «Про зайнятість населення» ; C. Закон України «Про оплату праці» ; D. Закон України «Про відпустки» ; E. Кодекс України про адміністративні правопорушення.
В-1 33. Хто чи що із вказаного є суб’єктом адміністративного право: A. підприємства; B. громадяни України; C. установи; D. організації; E. Кабінет Міністрів України. В-2 33. Трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму – зберігаються: A. у суб’єкта підприємницької діяльності; B. безпосередньо у працівника; C. в державній службі зайнятості; D. в райдержадміністрації; E. органах профспілок.
В-1 34. Працівник має право розірвати трудовий договір укладений на невизначений строк попередивши про це власника, або уповноважений ним орган письмово за (необхідне підкреслити): A. місяць; B. три тижні; C. два тижні; D. тиждень; E. два місяці. В-2 34. Право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною може бути надане (правильне відзначте): A. органом реєстрації актів цивільного стану; B. судом; C. райдержадміністрацією; D. органом опіки і піклування; E. міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту.
В-1 35. Права на страйк не мають (правильне відзначте) працівники: A. транспорту; B. медичні; C. педагогічні; D. органів прокуратури, суду, державної влади, правоохоронних органів; E. харчової промисловості. В-2 35. Як карається злочин, пов’язаний з недбалим та несумлінним ставленням медичних працівників до своїх обов’язків, якщо це спричинило важкі наслідки для хворого: A. позбавлення волі на строк більше 3 -х років; B. позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 5 років; C. виправними роботами на строк більше 3 років; D. штрафом в розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян; E. оголошенням догани.
В-1 36. До обставин, які обтяжують покарання відноситься: A. з’явлення із зізнанням, щире каяння або активне сприяння розкриттю злочину; B. вчинення злочину неповнолітнім; C. вчинення злочину жінкою в стані вагітності; D. вчинення злочину особою, що перебувала у стані алкогольного сп’яніння; E. вчинення злочину під впливом погрози чи примусу. В-2 36. Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі (від середньої заробітної плати): A. 50%; B. 60%; C. 100%; D. 70%; E. 90%;
В-1 37. Покарання у формі арешту полягає: A. у виконанні засудженим у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт; B. в примусовому безоплатному вилученні у власність держави всього або частини майна, яке є власністю засудженого; C. в триманні засудженого в умовах ізоляції і встановлюється на строк від одного до шести місяців; D. у триманні особи в кримінально-виконавчих установах відкритого типу без ізоляції від суспільства; E. у роботах встановлених на строк від шести місяців до двох років, які відбуваються засудженим за місцем роботи. В-2 37. До вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність в: A. один рік; B. два роки; C. три роки; D. чотири роки; E. п’ять років.
В-1 38. Шлюбним договором регулюються відносини: A. між подружжям та їхніми батьками; B. особисті між подружжям; C. майнові між подружжям; D. особисті між подружжям та дітьми; E. між подружжям та державою. В-2 38. Комісії по трудових спорах обираються загальними зборами (конференціями) трудових колективів з кількістю працюючих не менше: A. 15 чоловік; B. 20 чоловік; C. 25 чоловік; D. 30 чоловік; E. 5 0 чоловік;
В-1 39. Комісії по трудових спорах обираються загальними зборами (конференціями) трудових колективів з кількістю працюючих не менше: A. 15 чоловік; B. 20 чоловік; C. 25 чоловік; D. 30 чоловік; E. 5 0 чоловік; В-2 39. Із вказаних до групи культурних відноситься: A. право на освіту; B. право на приватну власність; C. право на підприємницьку діяльність незаборонену законом; D. право на працю; E. право на справедливу оплату праці.
В-1 40. Із вказаних прав до групи особистих відноситься: A. обирати і бути обраним до державних органів та органів місцевого самоврядування; B. утворювати і брати участь в роботі партій та об’єднань громадян; C. право брати участь в управлінні державними та громадськими справами; D. право на життя, на недоторканість особи, житла; E. обговорювати і приймати закони та рішення загальнодержавного і місцевого значення. В-2 40. Вкажіть, що відноситься до джерела права: A. санкція; B. диспозиція; C. державне правління; D. збирання податків; E. нормативно-правовий акт.
В-1 41. Вкажіть, що із вказаного відноситься до форми державного устрою: A. республіка; B. парламент; C. федерація; D. тоталітаризм; E. демократія. В-2 41. Нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати в тиждень: A. B. C. D. E. 38 годин; 40 годин; 36 годин; 24 годин; 34 годин.
В-1 42. Відзначте за яке разове порушення дисципліни трудовий договір укладений на невизначений строк може бути розірваний власником або уповноваженим органом: A. виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або станом здоров’я, які перешкоджають продовженню даної роботи; B. відсутності на роботі більше двох годин протягом робочого дня без поважних причин; C. невиконання працівником без поважних причин обов’язків покладених на нього трудовим договором; D. поява на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння; E. запізнення на роботу на 30 хвилин. В-2 42. Сімейний кодекс України вимагає від осіб, які подали заяву про реєстрацію шлюбу повідомити одна одну (правильне зазначте): A. про своє соціальне становище; B. про національну приналежність; C. про партійну приналежність; D. про стан свого здоров’я; E. про своїх батьків.
В-1 43. Шлюб обов’язково визнається, або може визнаватись не дійсним за рішенням суду у випадку: A. постійних образ і сварок між подружжям; B. не бажанні одного із подружжя мати дітей; C. реєстрація шлюбу без згоди батьків; D. у разі фіктивності шлюбу; E. не бажання укласти шлюбний договір. В-2 43. До обставин, які пом’якшують покарання відноситься: A. вчинення злочину особою, що перебувала у стані алкогольного сп’яніння, або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів; B. з’явлення із зізнанням, щире каяння або активне сприяння розкриттю злочину; C. вчинення злочину особою повторно; D. вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою; E. вчинення злочину з особливою жорстокістю.
В-1 44. Вкажіть, що із вказаного відноситься до форми державного режиму; A. монархія; B. федерація; C. республіка; D. демократія; E. конфедерація В-2 44. Індивідуальний трудовий спір – це непорозуміння з питань застосування трудового права між: A. між працівником і роботодавцем; B. працівником і колегами по роботі; C. працівником і профспілковим комітетом; D. працівником і трудовим колективом; E. працівником і органом державної влади.
В-1 45. Чинне законодавство встановило такі види матеріальної відповідальності правильне відзначте): A. дрібну; B. обмежену; C. вкрай обмежену; D. особливо велику; E. велику. В-2 45. Із вказаних прав до групи економічних відноситься: A. право на життя, на недоторканість особи, житла; B. на таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної кореспонденції; C. право на страйк; D. право на вибір місця проживання, свободу пересування; E. право на приватне життя, невтручання у нього.
В-1 46. Трудові спори розглядаються (правильне відзначте): A. профспілковим комітетом; B. комісіями по трудових спорах; C. роботодавцем; D. органом місцевого самоврядування; E. районними державними адміністраціями. В-2 46. Суд виносить рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що: A. батьки подружжя згідні на це; B. заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі чоловіка та дружини; C. діти не заперечують бажанню батьків; D. у подружжя відсутній шлюбний договір; E. органи місцевого самоврядування не заперечують цьому.
В-1 47. Розірвання шлюбу здійснене за рішенням суду, має бути зареєстроване: A. в державному органі реєстрації актів цивільного стану; B. в адвокатурі; C. в нотаріуса D. відділі внутрішніх справ; E. у райдержадміністрації. В-2 47. Внесені фізичною особою (суб’єкта підприємницької діяльності) записи до трудових книжок працівників про прийняття на роботу та звільнення з роботи підтверджуються підписом (необхідне підкреслити): A. фізичної особи в якої працював працівник; B. посадової особи органу державної служби зайнятості і засвідчується його печаткою; C. найманого працівника D. головою райдержадміністрації; E. головою профкому.
В-1 48. Відмітьте, яка із вказаних причин є поважною і змушує роботодавця розірвати трудовий договір у термін, про який просить працівник: A. не бажання працювати на даній посаді; B. бажання працевлаштуватись на іншу роботу; C. неможливість проживати у даній місцевості, підтверджене медичним висновком; D. вагітність; E. прагнення уникнути дисциплінарного покарання. В-2 48. На вимогу одного з подружжя шлюбний договір на підставах, що мають істотне значення може бути розірваний за рішенням: A. управління справах сім’ї та молоді ; B. нотаріуса; C. суду; D. державного органу реєстрації актів цивільного стану; E. рану місцевого самоврядування.
В-1 49. Згідно з чинним законодавством до особистих прав та обов’язків подружжя належить: A. право спільної сумісної власності; B. право дружини та чоловіка на майно набуте кожним із подружжя за час шлюбу; C. право на особисту приватну власність; D. право на речі індивідуального користування, навіть тоді коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя; E. право на зміну прізвища. В-2 49. За порушення трудової дисципліни законодавством передбачено таке дисциплінарне стягнення (правильне відзначте): A. попередження; B. зауваження; C. штраф; D. сувора догана; E. звільнення.
В-1 50. Дисциплінарне стягнення може бути застосоване власником безпосередньо після виявлення проступку, але не пізніше (пральне відзначте): A. тижня з дня виявлення і місяця з дня вчинення проступку; B. двох тижнів з дня виявлення і двох місяців з дня вчинення проступку; C. трьох тижнів з дня виявлення і трьох місяців з дня вчинення проступку; D. одного місяця з дня виявлення і шести місяців з дня вчинення проступку; E. двох місяців з дня виявлення і трьох місяців з дня вчинення проступку. В-2 50. Шлюбний договір укладається: A. B. C. D. в усній формі; у письмовій формі і нотаріально посвідчується; у простій письмовій формі.
В-1 51. Визначте, що відноситься до ознак права: A. встановлюється або санкціонується державою; B. укази Президента України; C. нормативно-правовий договір; D. акти органів місцевого самоврядування; E. постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України. В-2 51. Кому із перелічених суб’єктів належить право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України: A. головам облдержадміністрацій; B. Генеральному прокурору України; C. головам райдержадміністрацій; D. Кабінету міністрів України; E. Міністру внутрішніх справ.
В-1 52. У склад Верховної Ради України входить: A. 350 народних депутатів; B. 400 народних депутатів; C. 450 народних депутатів; D. 500 народних депутатів; E. 550 народних депутатів. В-2 52. Внесені фізичною особою (суб’єкта підприємницької діяльності) записи до трудових книжок працівників про прийняття на роботу та звільнення з роботи підтверджуються підписом (необхідне підкреслити): A. фізичної особи в якої працював працівник; B. посадової особи органу державної служби зайнятості і засвідчується його печаткою; C. найманого працівника D. головою райдержадміністрації; E. головою профкому.
В-1 53. Вкажіть в якому випадку роботодавець вправі звільнити працівника, якщо він після закінчення терміну попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору: A. якщо він у період роботи не мав жодного зауваження; B. у разі утримання неповнолітніх дітей; C. коли на його місце запрошено іншого працівника; D. у разі прохання колективу в якому працював працівник; E. на прохання профспілкової організації. В-2 53. Що із вказаного відноситься до внутрішньої функції держави: A. участь в створенні світової економічної системи на основі міжнародного поділу, інтеграції, торгівлі; B. організація співробітництва з іншими державами, міжнародними організаціями і світовим суспільством у цілому; C. культурно - виховна; D. підтримка миру і мирного співіснування держав, запобігання війнам; E. участь в міжнародному забезпеченні прав людини.
В-1 54. Колективні трудові спори (конфлікт) розглядаються: A. райдержадміністрацією; B. галузевим обкомом профспілки; C. примирною комісією; D. Міністерство промислової політики; E. центри зайнятості. В-2 54. До якого віку особа має правовий статус дитини: A. До досягнення нею12 річного віку; B. До досягнення нею14 річного віку; C. До досягнення нею16 річного віку; D. До досягнення нею18 річного віку.
В-1 55. Відзначте, яка з наведених відпусток відсутня в законодавстві: A. без збереження заробітної плати; B. щорічна; C. творча; D. профспілкова; E. соціальна. В-2 55. Список професій та посад працівників, які працюють по ненормованому робочому часу встановлюється (правильне підкреслити): A. роботодавцем; B. профспілковим комітетом; C. колективним договором; D. органом місцевого самоврядування; E. райдержадміністрацією.
В-1 56. Працівникам надається перерва протягом робочого дня для відпочинку і харчування тривалістю не більше: A. 30 хвилин; B. 1 години; C. 1, 5 години; D. 2 години; E. 2, 5 годин; В-2 56. Яку відповідальність несе середній медичний працівник за не дотримання норм санітарнопротиепідемічного режиму: A. конституційну; B. адміністративну; C. громадський осуд; D. цивільно-майнову; E. моральну.
В-1 В-2 57. Класична структура норми права містить: A. Гіпотезу і диспозицію; B. Диспозицію і санкцію; C. Гіпотезу, диспозицію і санкцію; D. Гіпотезу і санкцію. 57. Вкажіть, де фіксується факт вчинення адміністративного правопорушення: A. У інструкції; B. У протоколі; C. У рішенні; D. В ухвалі.
В-1 58. Укажіть, що з названого є заходом адміністративного стягнення: A. огляд документів; B. особистий огляд; C. попередження; D. карантин. В-2 58. Визначте, яка галузь права не є правовою основою охорони природного середовища: A. Земельне право; B. Водне право; C. Лісове право; D. Фінансове право.
В-1 В-2 59. Укажіть, хто є суб’єктом права власності на природні ресурси в Україні: A. Верховна Рада України; B. Населення, яке проживає на території розташування природних ресурсів; C. Народ України; D. Кабінет Міністрів України. 59. Визначте, що з перерахованого не належить до виду трудової пенсії: A. Пенсія за вислугу років; B. Пенсія по інвалідності; C. Пенсія вразі втрати годувальника; D. Пенсія в разі втрати пенсійних документів.
В-1 60. Визначте термін такого адміністративного стягнення як виправні роботи: A. 2 міс. ; B. 3 міс. ; C. 4 міс. ; D. 6 міс. В-2 60. Визначте, що з перерахованого не є формою соціального забезпечення: A. Обов’язкове державне пенсійне страхування; B. Адресна допомога малозабезпеченим сім’ям, багатодітним сім'ям, непрацездатним громадянам за рахунок державного або місцевого бюджетів; C. Адресна допомога малозабезпеченим сім’ям, багатодітним сім'ям, непрацездатним громадянам за рахунок перерахувань приватних підприємців; D. Обов’язкове державне соціальне страхування працівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
В-1 61. Укажіть документ, що належить до нормативно -правових актів екологічного законодавства: A. Закон України «Про природно-заповідний фонд» ; B. Закон України «Про зайнятість населення» ; C. Житловий кодекс України; D. Закон України «Про фермерське господарство. В-2 61. Укажіть максимальний відсоток, який утримується на користь держави із заробітної плати особи щодо якої застосовано такий вид адміністративного стягнення як виправні роботи: A. 10%; B. 15%; C. 20%; D. 25%.
В-1 62. Визначте, яке з названих тверджень розкриває зміст поняття «пенсія» : A. Регулярна грошова виплата як матеріальне забезпечення на старості років, інвалідності, за вислугу років, у разі втрати годувальника; B. Система матеріального забезпечення і обслуговування громадян у разі старості, інвалідності, хвороби, у разі втрати годувальника та інших установлених законодавством випадках; C. Виплата, яку надають особам, що перебувають у складній життєвій ситуації, у вигляді грошової або натуральної допомоги; D. Страхування, яке здійснюється на основі договору між страховиком і страхувальником. В-2 62. Визначте максимальний термін адміністративного арешту: A. до 7 діб B. до 10 діб C. до 15 діб D. до 2 міс.
В-1 63. Державне управління у сфері охорони, використання та відтворення рослинного світу здійснюється: A. Верховною Радою України, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; B. Кабінетом Міністрів України, спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у галузі охорони навколишнього середовища та іншими уповноваженими органами; C. Президентом України та Верховною Радою Автономної Республіки Крим; D. Президентом України та Радою Міністрів Автономної Республіки Крим. В-2 63. Укажіть, до кого з названих осіб не застосовуватимуть такий вид адміністративного стягнення, як адміністративний арешт: A. до державного службовця; B. до вагітної; C. до інваліда III групи; D. до особи з наркотичною залежністю.
В-1 64. Назвіть, які з перерахованих стягнень належать виключно до адміністративних стягнень: A. Штраф, попередження, догана; B. Попередження, адміністративний арешт, виправні роботи, застереження; C. Догана, публічне вибачення, конфіскація, позбавлення волі, попередження; D. Штраф, виправні роботи, позбавлення спеціального права. В-2 64. Укажіть, що з названого є екологічним обов’язком громадян: A. Одержання в установленому порядку повної і достовірної інформації про стан навколишнього середовища; B. Об’єднання в громадські природоохоронні товариства; C. Участь у затвердженні екологічних програм; D. Дотримання екологічних прав і законних інтересів інших суб’єктів.
В-1 65. Укажіть, який орган веде Червону книгу України: A. Екологічне управління при Президентові України; B. Кабінет Міністрів України; C. Комітет Верховної Ради України з питань ведення Червоної книги України; D. Спеціальноуповноважений центральний орган виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів. В-2 65. Назвіть органпосадову особу, що має повноваження накладати на правопорушника адміністративний арешт: A. начальник районного управління внутрішніх справ; B. слідчий; C. суд; D. прокурор.
В-1 66. Вкажіть, яке із тверджень відноситься до найсуттєвіших ознак держави: A. певна площа на якій проживають племена; B. наявність офіційної мови; C. єдина релігія; D. суверенітет; E. наявність конституції В-2 66. 1. Що із перерахованого нижче характеризує державу A. це велика група людей об’єднаних кровною спорідненістю; B. це наявність розвинутої економіки; C. це відсутність примусу, тиранії; D. це поширення влади на людей залежно від їх національного походження; E. це здатність надавати своїм велінням загальнообов’язкової сили і здійснювати керівництво суспільством.
В-1 67. Конституція України прийнята у: A. B. C. D. E. 1990 р. ; 1787 р. ; 1791 р. ; 1995 р. ; 1996 р. В-2 67. Вкажіть, що із вказаного означає слово «конституція» : A. правова норма; B. устрій; C. юридична форма правового захисту; D. ознака права; E. державне правління.
В-1 68. Предметом адміністративного права є: A. найважливіші економічні відносини; B. майнові відносини пов’язані з незалежністю майна певним особам; C. особисті немайнові відносини (захист честі, гідності і ділової репутації) ; D. державне управління, тобто управління людьми їх колективом з боку органів держави; E. суспільні відносини, які виникають у зв’язку працевлаштуванням. В-2 68. Вкажіть, яке із визначень характеризує адміністративне право: A. B. C. D. E. це сукупність правових норм, що встановлюють порядок переходу прав та обов’язків від спадкодавця до спадкоємця ; це система правових норм, які регулюють суспільні відносини управлінського характеру, що виникають у сфері державно управлінської діяльності органів виконавчої влади; це система правових норм, які регулюють особисті немайнові та майнові відносини; це відносини між працівником та власником підприємства, установи, організації з приводу трудових відносин; це сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини, що виникають у сфері реалізації охорони і захисту соціальних прав людини і громадянина.
В-1 69. З ким із зазначених осіб закон забороняє укладати трудовий договір (підкресліть): A. з особами, яким не виповнилось 17 років; B. з вагітними жінками; C. яким конкретна робота протипоказана медичними показаннями за станом здоров’я; D. з особами, яким не виповнилось 18 років; E. з особами, які не мають середньої освіти. В-2 69. Підкресліть, що із наведеного є зайве для укладання трудового договору: A. заява про прийняття на роботу; B. паспорт або інший документ що посвідчує особу; C. довідка про партійну приналежність; D. трудова книжка; E. документ про медогляд
В-1 70. Шлюб, як сімейний союз жінки та чоловіка, реєструється: A. B. C. D. E. по місцю навчання; по місцю роботи; райдержадміністраці єю; нотаріусом; державним органом реєстрації актів цивільного стану. В-2 70. Вкажіть, що із наведеного є підставою для виникнення прав та обов’язків подружжя: A. B. C. D. E. спільне проживання; прив’язаність до спільного побуту; шлюб; домовленість про взаємні права та обв’язки; спільне ведення господарства.
В-1 71. Основним джерелом кримінального права є: A. кодекс законів про працю України; B. цивільний кодекс України; C. кодекс України про адміністративні правопорушення; D. кримінальний кодекс України; E. закон України «Про зайнятість населення» . В-2 71. Визначте, яка із наведених норм характеризує кримінальне право: A. система норм, які регулюють особисті немайнові та майнові відносини; B. система правових норм, які визначають і встановлюють, яка суспільна дія є злочином і яке покарання може бути застосоване до особи, котра його вчинила; C. система правових норм, які регулюють суспільні відносини управлінського характеру, що виникають у сфері державно – управлінської діяльності органів виконавчої влади; D. відносини між працівником та власником підприємства, установи, організації з приводу трудових відносин; E. сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини, що виникають у сфері реалізації, охорони і захисту соціальних прав людини і громадянина.
В-1 72. 8. Відмітьте, яке із наведених A. B. C. D. E. тверджень визначає охорону навколишнього середовища: сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини, що виникають у сфері реалізації хорони і захисту соціальних прав людини і громадянина; система правових норм, які регулюють особисті немайнові та майнові відносини, засновані на юридичній рівності; система правових норм, які визначають яка суспільна дія є злочином і яке покарання може бути застосоване до особи, котра його вчинила; система визначених правових, економічних та соціальних заходів, спрямованих на збереження природи в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь; система правових норм, які регулюють суспільні відносини управлінського характеру, що виникають сфері державноуправлінської діяльності органів виконавчої влади. В-2 72. 7. Законодавство України, до основних соціальних ризиків не відносить: A. старість; B. безробіття; C. малозабезпеченість; D. повноліття; E. повна, часткова втрата працездатності.
В-1 73. До видів соціального забезпечення відноситься: A. заробітна плата; B. премія; C. вручення цінного подарунку; D. державна нагорода; E. пенсія. В-2 73. Що із наведеного підлягає особливій державній охороні: A. природні ресурси, які залучені в господарський обіг; B. ресурси, які не використовуються в народному господарстві (земля, її надра, води); C. тваринний світ; D. ландшафти та інші природні комплекси; E. об’єкти природнозаповідного фонду України
В-1 74. 10. Адміністративній відповідальності підлягають осудні особи, які досягли: A. 14 років; B. 15 років; C. 16 років; D. 17 років; E. 18 років; В-2 74. Правова наука до причин виникнення держави відносить: A. низький рівень розвитку продуктивних сил; B. появу надлишкового продукту, сім’ї, приватної власності й майнової нерівності; C. прагнення людей зберегти соціальну рівність; D. гарантування всьому населенню гідного існування ; E. прагнення суспільної влади первісного ладу передати свої повноваження іншій структурі.
В-1 75. Вкажіть хто вважається громадянином України це особа, яка : A. народилась в Україні, а її батьки іноземці; B. народилась за кордоном у подружжя, один із яких є громадянином України, другий – іноземним громадянином; C. набула громадянства в порядку, передбаченому законом України; D. дитина народжена у м. Києві, батьки – особи без громадянства; E. дитина є іноземцем і виховується в одному з дитячих будинків України. В-2 75. Яке із вказаних понять належить до виборчої системи: A. мажоритарне; B. конвергенції; C. субвенції; D. субсидії; E. дефляції.
В-1 76. Система пенсійного забезпечення в Україні складається з: A. B. C. D. E. одного рівня; двох рівнів; трьох рівнів; чотирьох рівнів; п’яти рівнів. В-2 76. Із наведеного не робиться запис до трудової книжки про: A. відомості на яку посаду прийнято працівника; B. відомості про переведення на іншу постійну роботу; C. відомості про звільнення; D. відомості про нагородження і заохочення; E. відомості про накладені стягнення.
В-1 77. Якщо реєстрація шлюбу у визначений день не відбулася, заява про реєстрацію шлюбу втрачає чинність від дня її подання: A. у той день, коли не відбулася реєстрація; B. через 2 місяці; C. через 3 місяці; D. через 4 місяці; E. через 6 місяців. В-2 77. Яку відповідальність несе середній медичний працівник за не дотримання норм санітарнопротиепідемічного режиму: A. B. C. D. E. конституційну; адміністративну; громадський осуд; цивільно-майнову; моральну.
В-1 78. Над неповнолітніми, які з тих інших причин залишилися без батьківського піклування встановлюється опіка до: A. до 14 років; B. до 12 років; C. до 16 років; D. до 17 років; E. до 13 років; В-2 78. Відмітьте, яке із зазначених тверджень відноситься до теорії походження держави і права: A. патріархальна; B. індустріальна; C. аграрна; D. фінансова; E. добровільності.
В-1 79. Нагляд за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища (ОНПС) здійснює: A. Верховна Рада України; B. Генеральна Прокуратура України; C. Кабінет Міністрів України; D. Президент України; E. Міністерство екології і ОНПС. В-2 79. Помилування стосовно індивідуального визначеної особи здійснює: A. Суд; B. Верховний суд; C. Президент України; D. Кабінет Міністрів України; E. Верховна Рада України.
В-1 80. Тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами складає: A. 70 календарних днів до пологів і 56 або 70 календарних днів після пологів; B. 40 календарних днів до пологів і 45 – після пологів; C. 45 календарних днів до пологів і 40 – після пологів; D. 50 календарних днів до пологів і 50 – після пологів; E. 60 календарних днів до пологів і 65 – після пологів; В-2 80. Вкажіть, що із переліченого відноситься до структури правової норми: A. правовий звичай; B. гіпотеза; C. деспотія; D. правовий прецедент; E. нормативно-правовий акт
В-1 81. Відзначте, що із вказаного є ознакою адміністративного правопорушення: A. незнання закону; B. соціальне становище; C. карність; D. некомпетентність; E. майновий ценз. В-2 81. Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою і чоловіком до державного органу реєстрації актів цивільного стану (правильне відзначте): A. по місцю проживання жінки; B. по місцю проживання чоловіка; C. по місцю проживання одного з батьків майбутнього подружжя; D. до будь-якого за їхнім вибором особисто.
В-1 82. Згідно з чинним законодавством жінки мають право на пенсію за віком по досягненню: A. B. C. D. E. 55 років; 0 років; 45 років; 50 років. В-2 82. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям залежить: A. B. C. D. E. від заробітку батька; від заробітку матері; від заробітку дітей; від кількості дітей; від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
В-1 83. Суб’єктом злочину може бути осудна особа, яка вчинила злочин досягла: A. 16 років; B. 17 років; C. 18 років; D. 19 років; E. 20 років. В-2 83. Амністію стосовно певної категорії осіб оголошує: A. Суд своїм рішенням; B. Верховна Рада законом; C. Президент України указом; D. Кабінет Міністрів постановою; E. Верховний Суд постановою.
В-1 84. Кримінальний кодекс України до обставин, що виключають суспільну небезпечність і протиправність діяння визначає: A. дійове каяння винного; B. примирення винного з потерпілим; C. необхідну оборону; D. передачу особи на поруки; E. застосування примусових заходів виховного характеру (до неповнолітніх). В-2 84. Малозабезпеченою сім’єю визначається сім’я, яка: A. складається з трьох дітей; B. складається з чотирьох дітей ; C. складається з п’яти дітей; D. залишилась без батька або матері; E. має середньомісячний сукупний доход, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї.
В-1 85. Державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища (ОНПС) здійснює: A. Президент України; B. Верховна Рада України; C. Кабінет Міністрів України; D. Генеральна Прокуратура України; E. Міністерство екології і ОНПС. В-2 85. Що із вказаного не може бути об’єктом державної екологічної експертизи? A. B. C. D. E. проект генерального плану населеного пункту; посадка дерев на подвір’ї житлового будинку; проектне будівництво нового та розширення і реконструкція діючого підприємства; державні інвестиції програми розвитку окремих галузей народного господарства; документація по впровадженню нової техніки, технології.
В-1 86. Вкажіть, через який термін, з часу скоєння адміністративного проступку особою, на неї не можна накласти стягнення. Через: A. 1 місяць; B. 2 місяці; C. 3 місяці; D. 4 місяці; E. 5 місяців. В-2 86. Після розірвання шлюбу особа має право на утримання один одного, якщо вона: A. B. C. D. не бажала розривати шлюб; перебуваючи в шлюбі не допускала порушень моральних засад суспільства; стала непрацездатною до розірвання шлюбу; стала інвалідом через один рік від дня розірвання шлюбу і інвалідність викликана протиправною поведінкою (чоловіка, дружини) під час шлюбу.
В-1 87. Звільнення неповнолітнього з ініціативи власника вимагає отримання згоди (правильне відзначте): A. неповнолітнього; B. батьків неповнолітнього; C. опікуна (піклувальника); D. комісії у справах неповнолітніх; E. органів місцевої влади. В-2 87. Надурочний робочий час не може перевищувати в рік більше : A. B. C. D. E. 120 180 200 240 280 годин; годин.
В-1 88. Народним депутатом України може бути громадянин України, який має право голосу, постійно проживає на території України протягом останніх 5 -ти років, на день виборів досяг: A. 17 -ти річного віку; B. 18 -ти річного віку; C. 19 -ти річного віку; D. 20 -ти річного віку; E. 21 -ти річного віку. В-2 88. До принципу виборчого права належить: A. загальність; B. компетентність; C. абсентеїзм; D. територіальність; E. доручення.
В-1 89. Яке із наведених правопорушень є адміністративним: A. при проведенні труб на дачній ділянці було пошкоджено паркан сусідньої ділянки; B. студентка коледжу постійно запізнювалась на заняття вона була попереджена дирекцією, але продовжувала запізнюватись; C. медсестра не надавала невідкладної допомоги хворому при нещасному випадку; D. продавець продав пляшку вина неповнолітньому. В-2 89. Яке із зазначених стягнень відноситься до адміністративного; A. попередження; B. громадські роботи; C. обмеження волі; D. довічне позбавлення волі; E. звільнення з роботи
В-1 90. До видів юридичної відповідальності належить: A. дисциплінарна; B. фінансова; C. економічна; D. самосуд; E. помилування. В-2 90. Що із вказаного відноситься до зовнішньої функції держави: A. соціальна; B. забезпечення правопорядку; C. охорона різних форм власності; D. виявлення і узгодження інтересів різних суспільних груп; E. оборона від нападу ззовні, охорона державних кордонів.
В-1 91. Зазначте для кого з вказаних категорій може бути встановлене випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається: A. для неповнолітніх; B. молодих спеціалістів; C. осіб звільнених у запас з військової служби; D. осіб з стажем роботи; E. інвалідів. В-2 91. До повноважень Верховної Ради належить: A. нагородження державними нагородами; B. прийняття законів; C. присвоєння вищих військових звань; D. здійснення помилування; E. прийняття рішень про прийняття до громадянства України та припинення громадянства України;
В-1 92. Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі (від середньої заробітної плати): A. 50%; B. 60%; C. 100%; D. 70%; E. 90%; В-2 92. Визначте термін такого адміністративного стягнення як виправні роботи: A. 2 міс. ; B. 3 міс. ; C. 4 міс. ; D. 6 міс.
В-1 93. Вкажіть, що відноситься до джерела права: A. санкція; B. диспозиція; C. державне правління; D. збирання податків; E. нормативноправовий акт. В-2 93. Розірвання шлюбу здійснене за рішенням суду, має бути зареєстроване: A. в державному органі реєстрації актів цивільного стану; B. в адвокатурі; C. в нотаріуса D. відділі внутрішніх справ; E. у райдержадміністрації.
В-1 94. Шлюбний договір укладається: A. B. C. D. в усній формі; у письмовій формі і нотаріально посвідчується; у простій письмовій формі. В-2 94. Визначте, що відноситься до ознак права: A. встановлюється або санкціонується державою; B. укази Президента України; C. нормативно-правовий договір; D. акти органів місцевого самоврядування; E. постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України.
В-1 95. Кому із перелічених суб’єктів належить право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України: A. головам облдержадміністрацій; B. Генеральному прокурору України; C. головам райдержадміністрацій; D. Кабінету міністрів України; E. Міністру внутрішніх справ. В-2 95. Дисциплінарне стягнення може бути застосоване власником безпосередньо після виявлення проступку, але не пізніше (пральне відзначте): A. тижня з дня виявлення і місяця з дня вчинення проступку; B. двох тижнів з дня виявлення і двох місяців з дня вчинення проступку; C. трьох тижнів з дня виявлення і трьох місяців з дня вчинення проступку; D. одного місяця з дня виявлення і шести місяців з дня вчинення проступку; E. двох місяців з дня виявлення і трьох місяців з дня вчинення проступку.
В-1 96. До якого віку особа має правовий статус дитини: A. До досягнення нею12 річного віку; B. До досягнення нею14 річного віку; C. До досягнення нею16 річного віку; D. До досягнення нею18 річного віку. В-2 96. Вкажіть в якому випадку роботодавець вправі звільнити працівника, якщо він після закінчення терміну попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору: A. якщо він у період роботи не мав жодного зауваження; B. у разі утримання неповнолітніх дітей; C. коли на його місце запрошено іншого працівника; D. у разі прохання колективу в якому працював працівник; E. на прохання профспілкової організації.
В-1 97. Що із вказаного відноситься до внутрішньої функції держави: A. участь в створенні світової економічної системи на основі міжнародного поділу, інтеграції, торгівлі; B. організація співробітництва з іншими державами, міжнародними організаціями і світовим суспільством у цілому; C. культурно - виховна; D. підтримка миру і мирного співіснування держав, запобігання війнам; E. участь в міжнародному забезпеченні прав людини. В-2 97. Колективні трудові спори (конфлікт) розглядаються: A. райдержадміністрацією; B. галузевим обкомом профспілки; C. примирною комісією; D. Міністерство промислової політики; E. центри зайнятості.
В-1 98. Яку відповідальність несе середній медичний працівник за не дотримання норм санітарнопротиепідемічного режиму: A. конституційну; B. адміністративну; C. громадський осуд; D. цивільно-майнову; E. моральну. В-2 98. Відзначте, яка з наведених відпусток відсутня в законодавстві: A. без збереження заробітної плати; B. щорічна; C. творча; D. профспілкова; E. соціальна.
В-1 99. Вкажіть, де фіксується факт вчинення адміністративного правопорушення: A. У інструкції; B. У протоколі; C. У рішенні; D. В ухвалі. В-2 99. Працівникам надається перерва протягом робочого дня для відпочинку і харчування тривалістю не більше: A. 30 хвилин; B. 1 години; C. 1, 5 години; D. 2 години; E. 2, 5 годин;
В-1 100. Право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною може бути надане (правильне відзначте): A. органом реєстрації актів цивільного стану; B. судом; C. райдержадміністрацією; D. органом опіки і піклування; E. міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту. В-2 100. Укажіть документ, що належить до нормативно-правових актів екологічного законодавства: A. Закон України «Про природно-заповідний фонд» ; B. Закон України «Про зайнятість населення» ; C. Житловий кодекс України; D. Закон України «Про фермерське господарство.