Gumenetskij A ABSs - 11.pptx
- Количество слайдов: 21
ТЕНДЕНЦІЇ НА МІСТОБУДІВНОМУ РІВНІ Виконав: ст. гр. АБСс – 11 Гуменецький А.
Містобудування в сучасному розумінні - це теорія і практика планування і забудови міст(поселень), що охоплює комплекс соціально-економічних, санітарногігієнічних, технічних і архітектурно-художніх проблем. Формування міста це довгий історичний процес, в результаті якого складається його архітектурно– планувальна структура. Проектування планувальної структури міста має здійснюватися з урахуванням спадково-прогнозованого характеру і визначатися процесом розвитку від минулого до сьогодення та майбутнього. Вона сильно відрізняється в різних містах. Існують старі міста із цінною архітектурною спадщиною та міста в яких немає особливих пам’яток архітектури, але які мають збережену цілісність планувань та колориту епохи. Існують відносно нові міста зі своїм індивідуальним виглядом. Є міста великі і малі, розташовані у різних природних умовах. Все це потребує індивідуальних вирішень і прийомів, які походили б у першу чергу із особливостей самої структури міста, що передбачає знання типології міської структури.
Містобудування в тому вигляді, в якому ми його сьогодні розуміємо – це породження епохи промислової революції. Необхідність проектування поселень з метою раціоналізації життєвих процесів людей і гуманізації міського середовища стала очевидною після появи технологічних можливостей і ідеологічних концепцій XIX століття, що знімають природні обмеження, в рамках яких розвивалися міста. Саме в той час стало очевидним, що збереження і розвиток міст в традиційному, звичному вигляді неможливе без впровадження досить жорсткої штучної регламентації забудови, що замінює природні обмеження. Стало очевидним також, що з'явилися принципово нові можливості для формування міст. Містобудування в ХХ столітті розвивалося під знаком суперництва цих двох ідеологій традиціоналістсичної та модерністської. Нью-Йорк
В завдання проектування входять упорядкування планувальної організації всієї структури, освоєння додаткових територій, розвиток інженерних мереж, взаємодія міста з оточенням, формування системи обслуговування і громадських центрів, організація відкритих просторів, економічність та екологічність матеріалів, розпланування та вирішення транспортної системи. На даний час існують досить актуальні проблеми такі як зростання міського населення, безпосередньо пов'язане з прискоренням міграційних процесів, як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються. Причому ці процеси значні не тільки в масштабах окремих країн, але і як глобальне явище. Забруднення навколишнього середовища, погіршення екосистеми та навіть загроза глобального потепління. Всі ці проблеми повинні вирішуватись при плануванні майбутнього міста. Сучасні технології дозволяють вирішити більшість із цих проблем, і на сьогоднішній день існують багато проектів та концепт ідей міста майбутнього. Але набільш важлива причина яка гальмує процес розвитку це фінансування проекту, адже місто це великомаштабний культурно розвинутий комплекс.
"Екомісто 2020" Проект підземного міста в Росії, в Якутську у місті Мирний, на місці колишньго гірського алмазного кар’єру, запропонований архітекторами із московського бюро “АБ Элис” Згідно з проектом, місто зможе вмістити більше 100 тис. чоловік. Екомісто буде розділене на три основних рівня з житловими зонами і зонами для відпочинку та розваг. Одна з особливостей проекту – скляний дах, який захищає місто, покритий фотоелементами.
Кратер діаметром 1 км і глибиною 550 м є одним із найбільших у світі кар'єрів. Еко-місто буде захищене від несприятливих впливів суворого клімату. Видобуток на цьому родовищі припинився ще в 2001 році. Тепер за проектом архітекторів котлован діаметром майже 1, 2 км і глибиною більше 550 м пропонується накрити світлопрозорим куполом і звести під ним до 2020 року трирівневе місто з житловими зонами та майданчиками для відпочинку і розваг. У такому місті зможуть проживати 100 тис. чоловік. Архітектори сподіваються, що зведений в умовах вічної мерзлоти місто-сад привабить туристів і навіть стане центром притягання для населення у Східному Сибірі. При будівництві архітектори планують використовувати новітні технології: купол буде покритий фотоелектричними елементами для акумуляції сонячної енергії. Крім того, за рахунок тепла від землі в житловому просторі клімат стане м'якше, ніж поза купола. Це дозволить створити комфортну для життя флору і фауну.
Проект Еко-міста Тяньцзинь в Китаї, на 350 тис. жителів. Споруда спроектована в дусі новітніх “зелених” технологій і є прикладом для розвитку китайських міст в майбутньому. Проект розроблений Групою Міського Планування Surbana.
Площа Еко-сіті - 30 кв. км, які будуть розділені на сім районів, які будуть відрізняються як за призначенням так і за архітектурою - від урбаністичного центру з висотками до «спального району» з одноповерховими будиночками. Місто розраховане приблизно на 350 тис. жителів. У Еко-місті будуть задіяні новітні технології життєзабезпечення, такі як сонячна енергія, енергія вітру, переробка дощової води, очищення стічних вод і опріснення морської води. Громадський транспорт також буде безпечним для навколишнього середовища. Для цього прокладуть сучасні легкорейкові дороги. Місто буде пов'язане з діловим центром Тяньцзіня швидкісною вузькоколікою. Щоб зменшити викиди вуглекислого газу в міське повітря, жителям буде надана новітня система швидкісних трамваїв,
Місто буде розділене на сім різних секторів Сектор Життя, Еко-Долина, Сектор Сонця, Міський Сектор, Сектор Вітру, Сектор Землі та Еко-Коридори. Сектор Життя буде складатися з ряду грунтових насипів(клумб), які будуть контрастувати з висотними житловим будинкам інших спільнот. На північ від Сектора Життя буде розташовуватися Сектор Сонця, який буде цивільним адміністративним центром Еко-міста. Демонструючи концепцію компактного, багатошарового міста, Міський Сектор буде ядром Еко-міста, реалізуючи проекти з використання вертикального простору за допомогою багаторівневої системи повітряних мостів. На відміну від Міського Сектора, Сектор Землі буде свого роду приміською зоною, з максимально можливою площею зелених громадських парків. Останній, але не менш важливий, Сектор Вітру буде перетворювати Qingtuozi, старовинне село, оточене маленьким озером, в місце для відпочинку та відновлення сил.
Hydro-Net – місто майбутнього Проект компанії архітекторів Iwamoto. Scott, який став переможцем на конкурсі City of the Future, для Сан Франциско
Проект передбачає симбіоз інфраструктур міста, які організують його критичні життєві функції. Hydro-Net представляє мережу підземних артерій для збору, зберігання і розподілу води та електроенергії, використовуючи існуючий водоносний горизонт і геотермальні джерела під Сан-Франциско. Передбачається створення зон зі ставками водоростей для вироблення водню, а навколо них пристрій житлових масивів. Водневе паливо, виробленого з водоростей, буде зберігатись та розприділятись в нанотрубках всередині стін будівель структури міста. Це дозволить використовувати його для підтримки систем життєзабезпечення будівель, а так само на цьому паливі буде працювати автопарк майбутнього міста.
Проект «ZIGGURAT» Проект в Дубаї, екологічного дизайнерського бюро Timelinks. Місто буде розраховуватись на мільйон жителів, та займе площу в 2, 3 км. кв.
Місто у формі футуристичної піраміди буде розташовуватися в міській зоні Дубаїв. Згідно Timelinks, завдяки використанню сил природи (сонця, вітру), в цьому величезному місті може бути забезпечене життям приблизно мільйон чоловік. Зіккурат може практично повністю забезпечувати себе необхідною енергією. Крім енергії пари, буде можливе застосування вітрових турбін для того, щоб використовувати тільки натуральні джерела енергії. Проект є не тільки способом зменшити кількість викидів вуглекислого газу в атмосферу. Піраміда, площею в 2, 3 квадратних кілометрів, має ряд інших переваг. Припускається, що цілі міста можуть бути об'єднані в подібні комплекси, які будуть займати на 10% менше площі. Приватні та громадські земельні ділянки будуть використовуватися для відпочинку або в якості землі для сільськогосподарських угідь. Ідея проекту спрямована на підвищення якості життя населення. Транспорт на всій території комплексу об'єднаний в мережу на 360 градусів (як по вертикалі, так і по горизонталі). Таким чином, необхідність в автомобілях відсутня. Біометрія забезпечить безпеку шляхом використання технології розпізнавання осіб.
Mohammed bin Rashid Gardens План нового екологічного проекту в Дубаї, виконаний в арабському стилі, розрахований на 250 тис. мешканців. Загальна площа узбережжя 150 км. У план входить зведення торгових, освітніх, спортивних і фінансових об'єктів. Також на території планують розбити безліч парків, створити штучні водойми і канали. Грандіозний проект був розроблений відомим лондонським архітектором Еріком Кюне, з архітектурного бюро Civic. Arts.
Пересувне місто-зірка Superstar Проект розроблений пекінською архітектурною компанією MAD Architects Він являє собою створення величезного самодостатнього міста з населенням близько 15 тисяч чоловік. Місто зможе виробляти практично все, що йому необхідно для існування - їжу, електроенергію, багато продуктів першої необхідності. Виглядати цей китайський квартал майбутнього повинен у вигляді величезної багатогранної об'ємної зірки, яка стикається з землею лише в декількох точках. Місто задумане як презентаційна вітрина Китаю, його культури, економіки, промисловості, технологій. За задумом творців, воно буде пересувним, тобто час від часу буде переміщатися з місця на місце з усією інфраструктурою та населенням, щоб відкривати себе все новим і новим країнам.
Пересувні міста-острови Lily. Pad Проект фпанцузького архітектора Вінсента Каллебота. Це пересувні міста, які мають вміщати близько 50 тис жителів. Передбачається, що вони зможуть вільно переміщатися по океану і не боятимуться теплих чи холодних течій. Енергією місто-острів буде забезпечуватися за рахунок використання сонячної та вітрової енергії, енергії припливів і біомаси. Спеціальна діоксідна титанова оболонка острова зможе поглинати вуглекислий газ із атмосфери.
Плавуче місто UTOPIA Проект британських архітекторів, який цілком може бути реалізований у середньостроковій перспективі. У ньому є всі умови для постійного проживання. 11 палуб, кілька ярусів, зручні каюти, 4 басейни, 4 вертолітні майданчики і розсувний дах, а також безліч місць для відпочинку та приємного проведення часу, які роблять "Утопію" принадним місцем для проживання. За розмірами «Утопія» не більше океанського лайнера, але призначена для довготривалого життя. Це не засіб пересування - це абсолютно нова середовище проживання. За словами головного дизайнера проекту Джеймс Роя, з технічного боку, цей проект не складніший, ніж нафтовидобувна платформа. В ньому немає нічого, що при нинішніх технологіях не можна було б втілити. Він впевнений, що через деякий час компанія вже зможе отримати замовлення на будівництво "Утопії".
Гігантське місто розваг 8 City Проект у Південній кореї, зпроектований компанією Eightcity Co. Інвесторами та партнерами Eightcity Co вже виступили південнокорейська авіакомпанія Korean Air. Lines, будівельна корпорація Daewoo Engineering & Construction і міжнародна готельна мережа Kempinski. Початок будівництва футуристичного комплексу назначено на 2013 рік. Перша стадія повинна завершитися до 2020 року, а вже в 2030 -му місто запрацює на повну потужність. Місто має форму вісімки, що по одному із китайських вірувань є щасливим числом. При своїй площі в 80 квадратних кілометрів місто буде в 3 рази більше Макао (28 кв. Км) і включатиме в себе розкішні готелі, казино, торгові центри, ресторани і нічні клуби, парки і аквапарк, а також гоночний трек для змагань Формули-1 і концертний зал на 50 тис мість. На даний чес це всього лише концепції і проекти, які через відсутність фінансування стоять на місті, але сучасні технології дозволяють втілити такі ідеї, і те що донедавна було фантастикою та чимось неймовірним, вже тепер стає цілком логічним, правильним та необхідним.
Gumenetskij A ABSs - 11.pptx