Скачать презентацию ТЕМА УРОКУ ПРИКЛАДНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ОФІСУ ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВІ СИСТЕМИ Скачать презентацию ТЕМА УРОКУ ПРИКЛАДНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ОФІСУ ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВІ СИСТЕМИ

urok_10_10a.pptx

  • Количество слайдов: 24

ТЕМА УРОКУ: ПРИКЛАДНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ОФІСУ. ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВІ СИСТЕМИ, ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ, РОБОТА З НИМИ ТЕМА УРОКУ: ПРИКЛАДНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ОФІСУ. ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВІ СИСТЕМИ, ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ, РОБОТА З НИМИ

ПОВТОРЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО МАТЕРІАЛУ 1. Практична частина – повторення процесу роботи з програмою “Студия Красоты ПОВТОРЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО МАТЕРІАЛУ 1. Практична частина – повторення процесу роботи з програмою “Студия Красоты 4”: - Створити цілісний чоловічий образ; - Створити цілісний жіночий образ; - Створити цілісний образ на власний розсуд (чоловічий або жіночий); 2. Теоретична частина – дати відповіді на запитання: - Що таке прикладне програмне забезпечення? - Які ви знаєте види прикладного програмного забезпечення? - Які програми для підтримки навчання перукарській справі ви знаєте? - Як відбувається процес створення цілісного образу за допомогою програми “Студия Красоты 4”? - Чи можливе використання власних фото під час створення цілісних образів?

ТЕМА УРОКУ: ПРИКЛАДНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ОФІСУ. ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВІ СИСТЕМИ, ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ, РОБОТА З НИМИ ТЕМА УРОКУ: ПРИКЛАДНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ОФІСУ. ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВІ СИСТЕМИ, ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ, РОБОТА З НИМИ

МЕТА УРОКУ: Навчальна: • ознайомити учнів з основними видами прикладних програм для офісу; • МЕТА УРОКУ: Навчальна: • ознайомити учнів з основними видами прикладних програм для офісу; • навчити учнів працювати з інформаційно-пошуковими системами, їх призначенням; • розглянути особливості використання інформаційно-пошукових систем під час роботи з прикладними офісними програмами; Розвиваюча: • розвивати в учнів навички роботи з новітніми інформаційними технологіями. Виховна: • виховувати в учнів культуру спілкування з комп'ютером; • сприяння формуванню наукового світогляду; • виховання відповідальності, дотримання дисципліни, ТБ.

ПРИКЛАДНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ОФІСУ ПРИКЛАДНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ОФІСУ

Прикладне ПЗ — частина програмного забезпечення, що потребує безпосередньої взаємодії з користувачем та забезпечує Прикладне ПЗ — частина програмного забезпечення, що потребує безпосередньої взаємодії з користувачем та забезпечує розв'язання певної задачі. Усе розмаїття прикладного ПЗ умовно можна поділити: • на прикладні програми (ПП); • пакети прикладних програм (ППП).

На відміну від прикладної програми, пакети прикладних програм (ППП) — це спеціальним чином організовані На відміну від прикладної програми, пакети прикладних програм (ППП) — це спеціальним чином організовані програмні комплекси, розраховані на загальне застосування в певній проблемній галузі й доповнені відповідною технічною документацією. Серед них вирізняють: • проблемно-орієнтовані ППП; • ППП автоматизованого проектування; • ППП загального призначення; • методично-орієнтовані ППП; • офісні ППП; • настільні видавничі системи; • програмні засоби мультимедіа; • системи штучного інтелекту.

Офісні ППП Цей клас програмних продуктів охоплює програми, що забезпечують організаційне управління діяльністю офісу Офісні ППП Цей клас програмних продуктів охоплює програми, що забезпечують організаційне управління діяльністю офісу Текстові процесори призначені для автоматичного форматування документів, вставлення малюнків і графіки, складання змісту і покажчиків, перевірки орфографії, підготовки шаблонів документів. Розвитком цього напряму програмних продуктів є видавничі системи. Прикладами пакетів цього класу є Microsoft Word, Word. Pad, Open Office Writer, Tex.

Табличні процесори дозволяють обробляти великі об'єми числової інформації (не виключаючи при цьому звичайну символьну), Табличні процесори дозволяють обробляти великі об'єми числової інформації (не виключаючи при цьому звичайну символьну), формуючи з даних таблиці. Можна сказати, що це дуже потужні калькулятори, які зберігають у своїй пам'яті величезні числові масиви і дають змогу виконувати над ними різні арифметичні та логічні операції, формувати діаграми й робити безліч інших операцій, корисних для вирішення задач користувача. Типовими прикладами є Microsoft Excel, Open Office Calc.

Засоби презентаційної графіки — це конструктори графічних образів ділової інформації, що мають у наочній Засоби презентаційної графіки — це конструктори графічних образів ділової інформації, що мають у наочній і динамічній формах надавати результати деяких аналітичних досліджень. Послідовність роботи з такими пакетами включає: розробку загального плану презентації, вибір шаблона для оформлення елементів, формування й імпорт елементів (текст, графіка, таблиці, діаграми, звукові ефекти, відеокліпи). Приклади таких пакетів: Power Point, Word Perfect Presentations.

Програми-перекладачі — засоби перевірки орфографії та розпізнавання тексту, що включають: — програми-перекладачі, призначені для Програми-перекладачі — засоби перевірки орфографії та розпізнавання тексту, що включають: — програми-перекладачі, призначені для створення перекладу початкового тексту вказаною мовою; — словники орфографії для перевірки текстів; — словники синонімів, які використовуються для стильової правки текстів; — програми для розпізнавання зчитаної сканерами інформації й перетворення її у текст (Pragma, OCR Cunei Form 2. 0).

Програми для розпізнавання символів використовуються для переведення графічних зображень літер і цифр в АSCII-коди Програми для розпізнавання символів використовуються для переведення графічних зображень літер і цифр в АSCII-коди цих символів. Застосовуються у сканерах (Fine Reader). Комунікаційні ППП призначені для організації взаємодії користувача з віддаленими абонентами або інформаційними ресурсами мережі. До них належать поштові клієнти, браузери, засоби створення веб-сторінок, програми для комунікації.

Органайзери (планувальники) — ПЗ для планування робочого часу, складання протоколів зустрічей, розкладів, ведення записної Органайзери (планувальники) — ПЗ для планування робочого часу, складання протоколів зустрічей, розкладів, ведення записної і телефонної книжок. До складу програм органайзерів входять: калькулятор, записник, годинник, календар тощо. Найчастіше подібне програмне забезпечення розробляється для ноутбуків, персональних комп'ютерів блокнотного типу.

ДАВАЙТЕ ЗАКРІПИМО ОТРИМАНІ ЗНАННЯ! Що таке “Офісні ППП”? Що відноситься до офісних ППП? Для ДАВАЙТЕ ЗАКРІПИМО ОТРИМАНІ ЗНАННЯ! Що таке “Офісні ППП”? Що відноситься до офісних ППП? Для чого призначені текстові редактори, табличні процесори, засоби презентаційної графіки? Що таке “програми-перекладачі”, що вони включають? Для чого призначена програма Fine reader? Що таке “Конунікаційні ППП”, назвіть їх види? Назвіть програми, піктограми яких зображено внизу: Для чого призначений органайзер, що до нього входить?

ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВІ СИСТЕМИ, ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ, РОБОТА З НИМИ ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВІ СИСТЕМИ, ЇХ ПРИЗНАЧЕННЯ, РОБОТА З НИМИ

Пошуко ва систе ма — онлайнслужба (програмно-апаратний комплекс з веб-інтерфейсом), що надає можливість пошуку Пошуко ва систе ма — онлайнслужба (програмно-апаратний комплекс з веб-інтерфейсом), що надає можливість пошуку інформації в Інтернеті. У просторіччі під пошуковою системою розуміють веб-сайт, на котрому розміщено інтерфейс системи.

Програмною частиною пошукової системи є пошуко ва маши на (пошуко вий руші й) — Програмною частиною пошукової системи є пошуко ва маши на (пошуко вий руші й) — комплекс програм, що забезпечує функціональність пошукової системи і, зазвичай, є комерційною таємницею компанії-разробника пошукової системи.

Пошукові cистеми зазвичай мають три компоненти: • агент (павук, кроулер або робот), який переміщується Пошукові cистеми зазвичай мають три компоненти: • агент (павук, кроулер або робот), який переміщується по мережі і збирає інформацію; • база даних, яка містить інформацію, що зібрано павуками; • пошуковий механізм, який користувачі використовують як інтерфейс для взаємодії з базою даних.

 • Агенти є найінтелектуальнішими з пошукових засобів. Вони можуть робити більше, ніж просто • Агенти є найінтелектуальнішими з пошукових засобів. Вони можуть робити більше, ніж просто шукати: вони можуть виконувати транзакції від імені користувача. Вже зараз вони можуть шукати сайти специфічної тематики і повертати списки сайтів, відсортованих за їх відвідуваністю. Агенти можуть обробляти вміст документів, знаходити та індексувати інші види ресурсів, не лише сторінки. Вони можуть бути запрограмовані для витягання інформації з вже існуючих баз даних. Незалежно від інформації, яку агенти індексують, вони передають її назад до бази даних пошукового механізму. Павуки здійснюють загальний пошук інформації в Інтернет. Павуки повідомляють про зміст знайденого документа, індексують його і добувають підсумкову інформацію Кроулери переглядають заголовки і повертають тільки перше посилання Роботи можуть бути запрограмовані таким чином, щоб переходити по різним посиланням різної глибини вкладеності, виконувати індексацію і перевіряти посилання в документі

Релевантність – основне поняття при індексації документа в пошукових системах. Релевантність – міра відповідності, Релевантність – основне поняття при індексації документа в пошукових системах. Релевантність – міра відповідності, тобто це відповідність змісту знайденої сторінки до запиту користувача.

Щоб покращити пошук можна використовувати ряд службових операторів: Оператор Опис + Логічне І. Даний Щоб покращити пошук можна використовувати ряд службових операторів: Оператор Опис + Логічне І. Даний оператор є за замовченням і діє першим, тобто запит українські реферати є рівнозначним до запиту українські + реферати. - Логічне НІ дозволяє виключити із списку результатів документи, в яких міститься слово, що йде після оператора. Наприклад, за запитом: кавовий напій - кава, будуть знайдені тільки ті документи, в яких є слова кавовий напій, але немає слова кави. | Логічне АБО дозволяє знайти документи, які містять хоча б одне слово в запиті. Наприклад, за запитом: казаки | козакибудуть знайдені документи, які містять або слово казаки, або слово козаки.

Оператор Опис Оператор Опис ". . . " Подвійні лапки дозволяють знаходити точне словосполучення, що в них вказано. При цьому фіксується граматична форма слів, тобто за запитом "погода в Криму" будуть знайдені документи, в яких міститься таке саме словосполучення, -погода в Криму. {. . . } Фігурні дужки дозволяють знаходити словосполучення, що є близькими до вказаного в них, тобто на відміну від попереднього оператора за запитом {погода в Криму} будуть знайдені документи, що містять наступні словосполучення: "погода в Криму", "погоді в Криму", "погоди в Криму", тобто граматична форма слів в даному випадку не фіксується. [n, . . . ] Цей оператор використовується в тому випадку, якщо необхідно обмежити відстань між словами запиту. Наприклад, за запитом [5, мобільний телефон] будуть знайдені тільки ті документи, в яких слова мобільний і телефон розташовані у фрагменті тексту, що не перевищує 5 слів.

ДАВАЙТЕ ЗАКРІПИМО ОТРИМАНІ ЗНАННЯ! Що таке “Пошукова система”? Що таке “Пошуковий рушій”? З яких ДАВАЙТЕ ЗАКРІПИМО ОТРИМАНІ ЗНАННЯ! Що таке “Пошукова система”? Що таке “Пошуковий рушій”? З яких компонентів складаються пошукові системи? В чому заключається особливість кроулерів? Що таке “релевантність”? Які пошукові системи ви знаєте? Опишіть особливість роботи пошукових операторів + Опишіть особливість роботи пошукових операторів “ ” { } [n, …]. роботи павуків, роботів, - |.

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ! ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!