Скачать презентацию Тема Трансперсональний напрямок в сучасній психології 1 Науково-методологічні Скачать презентацию Тема Трансперсональний напрямок в сучасній психології 1 Науково-методологічні

L-4.pptx

  • Количество слайдов: 13

Тема. Трансперсональний напрямок в сучасній психології 1. Науково-методологічні та соціокультурні передумови виникнення трансперсональної психології. Тема. Трансперсональний напрямок в сучасній психології 1. Науково-методологічні та соціокультурні передумови виникнення трансперсональної психології. 2. Трансперсональний підхід до особистості С. Гроффа. 3. Сучасний трансперсональний рух.

Науково-методологічні та соціокультурні передумови виникнення трансперсональної психології. • Трансперсональна психологія - новий напрямок в Науково-методологічні та соціокультурні передумови виникнення трансперсональної психології. • Трансперсональна психологія - новий напрямок в західній психології, що пояснює психічні явища «містичними переживаннями» , «космічною свідомістю» , тобто формами особливого духовного досвіду, що вимагають погляду на психіку людини з нетрадиційних позицій.

Трансперсональна психологія - вивчає трансперсональні переживання, змінені стани свідомості і релігійний досвід, поєднуючи сучасні Трансперсональна психологія - вивчає трансперсональні переживання, змінені стани свідомості і релігійний досвід, поєднуючи сучасні психологічні концепції, теорії та методи з традиційними духовними практиками Сходу і Заходу.

 • У центрі трансперсональної психології ( «психології за межами особистості» ) змінені стани • У центрі трансперсональної психології ( «психології за межами особистості» ) змінені стани свідомості, переживання яких може привести людину до зміни фундаментальних цінностей, духовного переродження і знаходження цілісності.

До теоретичних джерел трансперсональної психології належать: qвчення середньовічних містиків (особливо Иогана Екхарта, XIII-XIV ст. До теоретичних джерел трансперсональної психології належать: qвчення середньовічних містиків (особливо Иогана Екхарта, XIII-XIV ст. ), q. Східна філософія (головним чином індійська), qаналітична психологія К. Юнга.

Сутність, детермінанти людської поведінки і джертеоретичних уявлень про особистість: джерелаела психологічних проблем знаходяться за Сутність, детермінанти людської поведінки і джертеоретичних уявлень про особистість: джерелаела психологічних проблем знаходяться за межами індивідуального, прижиттєвого досвіду.

Людина, з її прижиттєво сформованою психікою, досвідом, якостями - «persona» . У людини поза Людина, з її прижиттєво сформованою психікою, досвідом, якостями - «persona» . У людини поза її індивідуальним досвідом, поза «персоною» існує інше трансперсональне.

Трансперсональна підхід до людини Станіслава Гроффа. У сфері свідомості людини немає чітких меж і Трансперсональна підхід до людини Станіслава Гроффа. У сфері свідомості людини немає чітких меж і обмежень, а існує чотири області психіки, що лежать за межами звичайного досвіду свідомості: 1) сенсорний бар'єр; 2) індивідуальне несвідоме; 3) рівень народження і смерті (перинатальні матриці); 4) трансперсональна область.

Сенсорний бар’єр: Складові фізичний бар'єр - різноманітні фізичні відчуття в тілі; емоційний бар'єр – Сенсорний бар’єр: Складові фізичний бар'єр - різноманітні фізичні відчуття в тілі; емоційний бар'єр – без адресні, очевидно, раніше часто стримувані емоції: плач, сміх, гнів, радість тощо; образний бар'єр - актуалізація зорових образів; бар'єр відчуттів – тактильні, слухові, нюхові та ін.

Індивідуальне несвідоме Сфера переживань, яка охоплює будь-які події або обставини життя людини з моменту Індивідуальне несвідоме Сфера переживань, яка охоплює будь-які події або обставини життя людини з моменту народження до теперішнього часу, які мають високу емоційну значущість та реально переживаються заново.

Рівень народження і смерті (перинатальні матриці ) Переживання смерті і нового народження, що відображають Рівень народження і смерті (перинатальні матриці ) Переживання смерті і нового народження, що відображають перинатальний рівень несвідомого та проявляються у чотирьох «базових перинатальних матрицях» (БПМ), які сформувалися під час чотирьох клінічних стадій біологічного народження. Перинатальні матриці - це глибинні структури несвідомої психіки, в яких міститься інформація про переживання і відчуття організму з моменту зачаття до завершення народження.

Трансперсональна область Трансперсональні переживання виникають, коли людина отримує доступ до колективного несвідомого людства, до Трансперсональна область Трансперсональні переживання виникають, коли людина отримує доступ до колективного несвідомого людства, до загальносвітового інформаційного поля Всесвіту та інтерпретуються як повернення в історичні часи для дослідження свого біологічного і духовного минулого, коли людина проживає спогади з життя предків

Люди можуть усвідомлювати самих себе за допомогою двох різних модусів досвіду • знання про Люди можуть усвідомлювати самих себе за допомогою двох різних модусів досвіду • знання про себе як про фізичну істоту з чіткими межами й обмеженим сенсорним діапазоном, яка живе в тривимірному просторі та лінійному часі у світі матеріальних об'єктів • поле свідомості без визначених меж, що має необмежений досвід для доступу до різноманітних аспектів реальності без посередництва органів відчуття.