Дипломна робота Литвинюкd.ppt
- Количество слайдов: 16
Тема презентації: Загальний огляд комп’ютерних мереж. Організація праці і касира торговельного залу в магазині «Харчові жири»
Зміст Вступ 1. Історія розвитку комп'ютерних мереж 2. Призначення локальних комп'ютерних мереж 3. Види комп'ютерних мереж 4. Групування і характеристика асортименту харчових жирів 5. Підготовк до роботи ЕККА «Samsung» ER-250 F
З глибокої давнини людство намагалося винайти засоби організації зв'язку на далеку відстань. До таких засобів можна зачислити димовий телеграм, тамтами, сигнальні вогні та інші. Безпосереднім провісником сучасних комп'ютерних мереж були телеграфна і телефонна мережі ХІХ ст. Виникнення мереж передавання даних і розподіленого їх опрацювання було результатом науково-технічної революції та розвитку мікроелектроніки. У 50 -х роках ХХ ст. , коли з'явилися досить потужні ЕОМ, виникла потреба зв'язувати їх з одним або багатьма терміналами для ефективнішого використання їхніх ресурсів. Було створено системи з розподілом часу роботи центрального процесора, де кожному терміналу по черзі виділявся квант часу.
1. Історія розвитку коп'ютерних мереж Непрямим поштовхом створення Інтернет став запуск Радянським Союзом у 1957 році першого штучного супутника Землі. На той час уже почалася Холодна війна і Сполучені Штати, розуміючи, що супутник - це ще не вершина радянських наукових досліджень у військовій галузі, побачили для себе загрозу використання ракет СРСР як ядерної зброї. У цьому ж 1957 році при департаменті оборони США було створене Агентство дослідницьких проектів особливої складності - ARPA. Одним із напрямків роботи Агентства стало створення комп'ютерних технологій для військових цілей, зокрема для зв'язку.
Перед американськими ученими Пентагон поставив нелегке завдання: створити комп'ютерну мережу, якою могли б користуватися військові при ядерному нападі на країну. Мережа повинна була використовуватися для здійснення зв'язку між командними пунктами системи оборони. Головним критерієм при створенні мережі вважалась її невразливість до часткової руйнації під час ядерної атаки. Навіть при руйнації деяких гілок і вузлів, повідомлення повинні були потрапляти до адресата.
На базі економічної та високопродуктивної електронної техніки у 80 -х роках визначилась нова тенденція розвитку інформаційнообчислювальної техніки – створення локальних обчислювальних мереж LAN (Local Area Network) різноманітного призначення. Локальна обчислювальна мережа – це комунікаційна мережа, яка забезпечує в межах деякої обмеженої території взаємозв’язок для широкого кола програмних продуктів. Вона підтримує зв’язок між ЕОМ, терміналами, обладнанням, забезпечує сумісне використання ресурсів. Спочатку локальні обчислювальні мережі створювалися для наукових цілей з метою сумісного використання загальних ресурсів. Це пояснювалось тим, що в багатьох випадках широко розповсюджені персональні комп’ютери не забезпечували створення та функціонування достатньо потужних автоматизованих інформаційних систем через недостатність власних ресурсів. З'єднання зіркою Просте послідовне з'єднання
Глобальні мережі Wide Area Networks (WAN) об’єднують комп’ютери, що територіально розосередилися, які можуть знаходитися в різних містах і країнах. Оскільки прокладка високоякісних ліній зв’язку на великі відстані обходиться дуже дорого, в глобальних мережах часто використовуються вже існуючі лінії зв’язку, спочатку призначені зовсім для інших цілей.
3. Види комп'ютерних мереж - Локальні мережі - Віддалені комп'ютерні мережі - Inter. Net
4. Групування харчових жирів Рослинну олію відносять до харчових жирів. соняшникова кукурудзяна Залежно від сировини олія буває гірчична соєва оливкова та інші.
нерафінована Усі види рослинної олії за способом очистки, поділяють за якістю на гатунки. гідратована За способом очистки олія буває дезодорована рафінована Рафінована рослинна олія майже безбарвна або ледь золотистожовта, без запаху сировини, її очищають за допомогою лугу.
Коров′яче масло Масло - це високо калорійний молочний продукт, який відносять до харчових жирів. Калорійність цього продукту на 100 грам перевищує 760 к. Кал. Масло багате на вітаміни А, Д, Е, С та групи В. Виготовляють масло з солодких або кислих вершків коров′ячого молока. Випускають масло: Несолоне, Солоне, Бутербродне, а також до торговельних мереж надходить масло з наповнювачами: Шоколадне, Медове, Фруктове. Масло поділяють на І і вищий гатунок. Якісне масло повинно мати чистий запах та смак властивий свіжому маслу, без сторонніх присмаків та запахів, консистенцію при температурі 10 -12 градусів щільну, однорідну на зрізі блискучу, з дрібними капельками води.
Маргарин – цежировий продукт, до склад якоговходять високоякісні харчові жири, молоко, сіль, цукор та інші домішки. Класифікація маргарину Маргарини поділяють на 4 групи: бутербродні брускові, бутербродні м'які (наливні) поліпшеної якості, столові, для промислової переробки. Бутербродні маргарини і для промислової переробки не мають товарних сортів, крім безмолочного, який поділяють на вищий і перший сорт; столові маргарини — на вищий і перший сорти. Маргарини столові Призначаються для приготування бутербродів, обсмажування їжі, а також для виготовлення кондитерських і кулінарних виробів, містять жиру не менше 82%. Столові (вищого або 1 -го сорту) - молочний, Новий, Ера, вершковий Новий; Марочні (на сорти їх не ділять) - бутерброди Екстра, Особливий, Слов'янський і столові Російський, Любительський. Маргарини для промислової переробки Містять не менше 82 % жиру, можуть вироблятися без додавання барвників, молока, солі і цукру. Маргарини кондитерський молочний, кондитерський вершковий, кондитерський безмолочний (вищого або 1 -го сорту) кондитерський для листкового тіста (на сорти не ділять), рідкий для хлібопекарської промисловості (на сорти не ділять).
Маргарини із смаковими добавками Вміст жиру в цих маргаринах не менше 62 %, використовують їх для приготування бутербродів, а також для виготовлення кондитерських виробів Маргарини шоколадний молочний, шоколадний вершковий, шоколадний Новий. На сорти їх не ділять Дієтичні і низькокалорійні маргарини Призначені для профілактичного і лікувального живлення, вживаються як бутерброди і для приготування їжі. Маргаріни Солнишко, Здоров'я, що містять жиру 82%, і низькокалорійний маргарин 60% -ной жирності. Ці маргарини відрізняються підвищеним вмістом біологічно активної незамінної лінолевої кислоти і вітаміну А.
Тваринні топлені і кулінарні жири Жири що готують із суміш рослинних, тваринних жирів та саломаси, називають кулінарними. До топлених відносять тваринні жири: яловичий, баранячий, кістковий, збірний, смалець. Ці жири відрізняються між собою кольором, запахом, температурою топлення, консистенцією.
5. Підготовка ЕККА Самсунг до роботи. Перед початком роботи необхідно отримати у старшого касира: • Робочий ключ ОР; • Ключ від шухляди для грошей; • Розмінні гроші. Знімають чохол з апарата та оглядають ЕККА. Вставляють вилку в спеціальну розетку, що має заземлення. Перевіряють наявність бабіни. Якщо вона відсутня в апараті, вставляють її
Вставляють ключ ОР у замок ЕККА у положенні OFFі повертають його за годинниковою стрілкою до положення REG. . Вводимо пароль касира. Вставляють ключ від шухляди для грошей в її замок і повертають праворуч до упору. Готують необхідний інвентар. . Вводять суму розмінних грошей в касовий апарат набором необхідної суми на цифрових клавішах і натисненням на клавішу ВН. Отриманий чек зберігають до кінця робочої зміни.