Скачать презентацию Тема лекції Основні поняття EXCEL 1 2 3 Скачать презентацию Тема лекції Основні поняття EXCEL 1 2 3

ТХ-103_2.ppt

  • Количество слайдов: 10

Тема лекції “Основні поняття EXCEL” 1. 2. 3. 4. Поняття про ЕТ. Призначення та Тема лекції “Основні поняття EXCEL” 1. 2. 3. 4. Поняття про ЕТ. Призначення та функції табличних процесорів. Вікно програми. Основні елементи ЕТ. Виконання обчислень. Оформлення робочої таблиці.

ЕТ – це двомірні масиви даних, що складаються з рядків і стовпців. Програми для ЕТ – це двомірні масиви даних, що складаються з рядків і стовпців. Програми для опрацювання електронних таблиць називають табличними процесорами. n n n Функції табличних процесорів: Створення та редагування ЕТ; оформлення та друк ЕТ; автоматизація обчислень; створення підсумкових і зведених таблиць; побудова діаграм і графіків підтримка баз даних в ЕТ та ін.

Файл Excel називається книгою. Робоча книга складається з чистих листів робочих таблиць, переміщатися між Файл Excel називається книгою. Робоча книга складається з чистих листів робочих таблиць, переміщатися між якими можна за допомогою ярликів внизу вікна. Робочий лист вкритий сіткою комірок. Кожна комірка визначається своєю адресою – назвою стовпця і номером рядка. Стовпці названі літерами від A до Z і комбінаціями від AA до IV. Адреси комірок можуть бути відносними - А 4, В 5, абсолютними - $А$4, або мішаними А$4, $В 5. Рядки нумеруються від 1 до 65536. Робоча таблиця має дуже великі розміри: на екрані ми бачимо лише невелику її частину.

Над робочою таблицею розташований рядок формул, який складається з 3 -х розділів: n І Над робочою таблицею розташований рядок формул, який складається з 3 -х розділів: n І – відображає адресу поточної комірки, виділеної табличним курсором; n ІІ – кнопку Майстер функцій; n ІІІ- точно відображає дані, що були введені в поточну комірку. В комірку можуть бути введені дані 3 -х типів: текст, числа, дати. Введений текст автоматично вирівнюється по лівому краю, числа - правому краю.

Введені в комірку дані можна редагувати. для цього виділити комірку і натиснути F 2 Введені в комірку дані можна редагувати. для цього виділити комірку і натиснути F 2 або двічі клацнути мишею, щоб з’явився текстовий курсор. Редагування вмісту комірки можна робити також у рядку формул. Щоб видалити вміст комірки, треба її виділити і виконати Правка – Очистить – Все або ж натиснути Delete.

n n Для виконання дій над вмістом комірок використовують формули. Введення формули починаються знаком n n Для виконання дій над вмістом комірок використовують формули. Введення формули починаються знаком = Якщо введені дані є формулою, то програма автоматично обчислює результат і заносить у відповідну комірку. Саму формулу можна побачити в рядку формул. Якщо замість результату з’являється ####, це означає, що велике число в клітині не поміщається, отже треба збільшити ширину стовпця, перетягнувши межу в заголовку стовпця.

n Для прискорення розв’язування задач в Excel підтримується копіювання формул, під час якого автоматично n Для прискорення розв’язування задач в Excel підтримується копіювання формул, під час якого автоматично модифікуються відносні адреси клітин. Копіювання формул виконують перетягуванням маркера комірки (+), що знаходиться в правому нижньому кутку, в потрібному напрямі.

Excel містить велику кількість вбудованих функцій. Функція – формула, що виконує певний тип обчислень. Excel містить велику кількість вбудованих функцій. Функція – формула, що виконує певний тип обчислень. Введення функції починається знаком = , після чого слід вказати ім’я функції і аргумент в круглих дужках. Аргументом функції може бути число, адреса комірки чи діапазону комірок. При роботі з функціями зручно використовувати Майстер функцій – кнопка fx на панелі інструментів або в рядку формул. Всі функції Excel поділено на категорії: n Математичні – SIN(X), COS(X), LOG, ABS, КОРЕНЬ n Статистичні – CРЗНАЧ, МИН, МАКС, СУММ n Логічні – ЕСЛИ, И, ИЛИ n Фінансові n Текстові та ін.

Порядок виконання дій у виразі: n n n n () функції % ^ * Порядок виконання дій у виразі: n n n n () функції % ^ * або / + або – =, <, >…

Всі функції об'єднані в кілька категорій Категорія Призначення функцій Фінансові Обчислення процентної ставки, щомісячних Всі функції об'єднані в кілька категорій Категорія Призначення функцій Фінансові Обчислення процентної ставки, щомісячних і амортизаційних відрахувань. Дата й час Відображення поточного часу, дня тижня, обробка значень дати й часу. Математичні Обчислення абсолютних величин, стандартних і тригонометричних функцій, визначника матриці, значення квадратного кореня числа. Статистичні Обчислення середнього арифметичного, дисперсії, среднеквадратического відхилення, найбільшого й найменшого чисел вибірки, коефіцієнтів кореляції. Посилання й масиви Обчислення значення певного діапазону; створення гіперпосилання на мережні документи або веб-документи. Робота з базою даних Виконання аналізу інформації, що втримується в списках або базах даних. Текстові Перетворення регістра символів тексту, усікання заданої кількості символів із правий або лівий краї текстового рядка, об'єднання текстових рядків. Логічні Обробка логічних значень. Інформаційні Передача інформації про поточний статус осередку, об'єкта або середовища з Excel в Wіndows. Інженерні Виконання операцій з комплексними змінними, перетворення з однієї системи числення в іншу й т. д.