ТЕМА ЛЕКЦІЇ: ГРУНТ ЯК СЕРЕДОВИЩЕ ЖИТТЯ E

Скачать презентацию ТЕМА ЛЕКЦІЇ: ГРУНТ ЯК СЕРЕДОВИЩЕ ЖИТТЯ  E Скачать презентацию ТЕМА ЛЕКЦІЇ: ГРУНТ ЯК СЕРЕДОВИЩЕ ЖИТТЯ E

5_grunt_paraztyty.ppt

  • Размер: 1.6 Mегабайта
  • Количество слайдов: 14

Описание презентации ТЕМА ЛЕКЦІЇ: ГРУНТ ЯК СЕРЕДОВИЩЕ ЖИТТЯ E по слайдам

ТЕМА ЛЕКЦІЇ: ГРУНТ ЯК СЕРЕДОВИЩЕ ЖИТТЯ ТЕМА ЛЕКЦІЇ: ГРУНТ ЯК СЕРЕДОВИЩЕ ЖИТТЯ

E кологічні групи рослин за вимогами до властивостей  грунту:  E кологічні групи рослин за вимогами до властивостей грунту:

За вимогами до валового складу грунту розрізняють:  За вимогами до валового складу грунту розрізняють:

Структура грунту Структура грунту

Волога в грунті  Волога в грунті

Мікрофауна  Дрібні ґрунтові тварини,  для яких грунт — це система мікроводойм  (найпростіші, коловертки,Мікрофауна Дрібні ґрунтові тварини, для яких грунт — це система мікроводойм (найпростіші, коловертки, тихоходки, нематоди тощо). Розміри 10— 15 мкм. 1 -4 – джгутикові, 5 -8 – голі амеби, 9 -10 – черепашкові амеби, 11 -13 – інфузорії, 14 -16 – круглі черви, 17 -18 – коловертки, 19 -20 — тихоходки

 Мезофауна Дещо більші за розмірами тварини,  що дихають повітрям,  грунт постає як система Мезофауна Дещо більші за розмірами тварини, що дихають повітрям, грунт постає як система дрібних печер. Розміри представників мезофауни грунтів — від десятих частки до 2— 3 мм. 1 – несправжній скорпіон, 2 – гамазовий кліщ, 3 -4 – панцирні кліщі, 5 – багатоніжка, 6 – личинка комара-хірономуса, 7 – жук з род. Phtili і dae , 8 -9 – колемболи.

 Макрофауна  Значно більші ґрунтових тварини,  з розмірами тіла від 2 до 20 мм. Макрофауна Значно більші ґрунтових тварини, з розмірами тіла від 2 до 20 мм. Грунт для них — щільне середовище , яке чинить значний механічний опір при русі. 1 – дощовий черв’як, 2 – мокриця, 3 – губонога багатоніжка, 4 – двопаронога баготоніжка, 5 – личинка жужелиці, 6 – личинка цвіркуна, 7 – медведка, 8 – личинка хруща.

Мегафауна  Це великі за розміром землериї,  здебільшого з числа ссавців.  У них недорозвиненіМегафауна Це великі за розміром землериї, здебільшого з числа ссавців. У них недорозвинені очі, компактне, валькувате тіло з короткою шиєю, коротке густе хутро, сильні копальні кінцівки з міцними кігтями. Гігантський сліпак Сумчастий кріт

ТЕМА ЛЕКЦІЇ: ЖИВІ ОРГАНІЗМИ , ЯК СЕРЕДОВИЩЕ ЖИТТЯ ТЕМА ЛЕКЦІЇ: ЖИВІ ОРГАНІЗМИ , ЯК СЕРЕДОВИЩЕ ЖИТТЯ

Основні адаптації паразитів до існуванням в організмі господаря: Основні адаптації паразитів до існуванням в організмі господаря:

Основні адаптації паразитів до існуванням в організмі господаря: Основні адаптації паразитів до існуванням в організмі господаря:

Основні екологічні труднощі паразитів у зв´язку із існуванням в організмі господаря: Основні екологічні труднощі паразитів у зв´язку із існуванням в організмі господаря:

Реакції господарів на присутність паразитів: Реакції господарів на присутність паразитів: