wkppd.ppt
- Количество слайдов: 18
ТЕМА: «ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПРОЯВУ РЕВНОЩІВ У ЛЮДЕЙ З РІЗНИМ ТИПОМ ТЕМПЕРАМЕНТУ» . Виконали: студентки 19 групи СПФ Соболевська Анастасія і Нікітіна Анастасія
Мета: виявити взаємозв'язок між проявом ревнощів і типом темпераменту одружених людей.
Об'єкт дослідження : тип темпераменту. Предмет дослідження : прояв ревнощів у взаємозв'язку з типом темпераменту одружених людей.
Почуття - це відображення у свідомості людини її ставлення до дійсності, що виникає при задоволенні чи незадоволенні вищих потреб. Емоції – це прості переживання, пов’язані з задоволенням або незадоволенням органічних потреб. Почуття пов’язані з вищими духовними потребами, що виникли в ході історичного розвитку людства. Емоції пов’язані з першою сигнальною системою. Почуття пов’язані з другою сигнальною системою.
Що ж означають ревнощі? • Ревнощі - емоційне вираження потреби жінки (чоловіки) у збереженні вірності і в той же час в одноосібному володінні. Часто проявляється як сліпа і пристрасна недовірливість, болісний сумнів у чиїй-л. любові або вірності, побоювання і підозру до сексуального партнера (дружину) в невірності; заздрість, досада на більший успіх іншого. Р. має біологічні витоки в інстинктах продовження життя і самозбереження. (Анцупов А. Я. , Шипілов А. І. ) Ревнощі - стан болісного сумніви у вірності і любові, болісною заздрості до більш щасливому. (Є. Ільїн) • Ревнощі - афективний стан, що передбачає наявність почуття любові і засноване на прагненні до володіння об'єктом любові. (Лейбин В. ) • Ревнощі - будь-яке емоційний стан, классифицируемое як специфічна форма тривоги. (Жмуров В. А. )
Задачі та методи експерименту: Досліджувані: подружні пари, кількість яких склала 20 осіб. У процесі роботи ми поставили перед собою наступного задачі: 1. Виявити ступінь прояву ревнощів. 2. Виявити тип темпераменту. 3. Виявити види прояву ревнощів у людей з різним типом темпераменту. 4. Розробити рекомендації. Нами були використані наступні методи: Метод «тестування» (методики: «чи ревниві ви» , і «Опитувальник Айзенка по визначення темпераменту» . ); Метод «бесіда» .
Наше дослідження складалося, з декількох серій; В 1 серії нашого експерименту, ми використали методику « чи ревниві ви» , для того щоб скласти подальшу вибірку, у яку входять люди з високим рівнем ревнощів. Отримані результати відбиті в таблиці. Графічно це виглядає в такий спосіб:
2 серія нашого експерименту, полягала в наступному: для того щоб співвіднести високий рівень прояву ревнощів з типом темпераменту людини, ми використали методику « Опитувальник Айзенка по визначенню темпераменту» і відобразили отримані результати в таблицю. Графічно це виглядає в такий спосіб
Висновки: 1. Ревнощі - це складне, суперечливе почуття. Незважаючи на те що вона давно внесена в список страстей низинних, у свідомості сучасної людини, проте, зберігається повір'я: «Ревнує - значить любить» . Мабуть, із цим з відносною часткою умовності можна погодитися. У розумних межах ревнощі природні, з'ясовна й навіть доцільна, вона є ознакою небайдужості, свідченням сильних почуттів і живих людських емоцій. Підсвідомо багато з людей уважають її одним з доказів любові й нерідко сприймають позитивно. 2. Експериментальне дослідження, в якому ми використали методики, спрямовані на виявлення: ступеня прояву ревнощів; типу особистості, її характерних рис; , проявів ревнощів в обраних нами людей; показало наступні результати: За результатами методики « Чи ревниві ви» , випробуваних з високим рівнем 25%. Респондентам властиво ревнувати як без приводу так і з ним, Вони не довіряють своїм партнерам, не впевнені в собі. І 75% випробуваних мають рівень вище за середнє, їм властиво підсвідомо шукати привід для ревнощів, тому що з ними колись «таке» траплялося. Вони живуть минулими образами , не довіряють і не завжди вірять своєму партнерові. За результатами методики « Опитувальник Айзенка по визначенню темпераменту» високий рівень ревнощів більшою мірою проявляється в такого типу темпераменту як холерик (40%), це можна зв'язати з тим, він легко захоплива людина, з бурхливими емоційними проявами. 35% меланхоліків мають високий рівень прояву ревнощів , це можна зв'язати з тим , що він вразливий, ранимий, що глибоко переживає образи. 15% сангвініків мають високий рівень ревнощів, це можна зв'язати з тим, що він енергійна людина. Рухливий й у той же час урівноважений, спокійний, він часто посміхається, діє відкрито й доброзичливо. 10% Флегматиків з високим рівнем ревнощів, це можна зв'язати з тим, що він по характері спокійний й урівноважений. Він украй рідко сам буває ініціатором конфлікту. Робить враження «товстошкірого» .
Сьогодні на тему "Ревнощі" міркують чудовий режисер Павло Лунгін і знаменитий психолог, доктор психологічних наук Вадим Петровський. Лунгін Павло Семенович знаменитий російський Сценарист і режисер. Я абсолютний ворог ревнощів. Вважаю, що це одне з найжахливіших психічних проявів людини і дуже яскравий симптом душевного неблагополуччя. Ревнощі - це коли одна людина раптом пред'являє права власності на іншого. Упевнений, що ревнощі не має ніякого відношення до любові, а тільки до почуття власності. Це не любов, а відображення архаїчного свідомості мавпи, що б'є себе в груди кулаком і намагається заволодіти тим, що, як їй здається, «по праву належить» . Звичайно, ми всі можемо виявити цю мавпу в собі. Кожен з нас, я думаю, проходив через спазми ревнощів. Думаю, що в таких випадках треба цю мавпу вчитися дресирувати. На жаль, є багато людей, які дозволяють цьому почуттю їх з'їдати. Вони пояснюють свої почуття любов'ю. Але любов не може бути джерелом насильства і підозрілості. Тому любов і ревнощі ніяк не можуть сусідити один з одним. Ревнощі живе сама по собі, і, як правило, заповнює життя людей не дуже щасливих, що не дуже успішних, що не дуже духовних. Я не бачив, щоб люди, які живуть повним життям, сходили б з розуму від ревнощів. Тому що ревнощі, насправді, взагалі не має ніякого відношення до іншої людини, а має відношення до власної невпевненості і невдалості. Я десь читав, що один із симптомів алкоголізму - це ревнощі. Це ще раз говорить про те, що вона - механічна річ. Всі алкоголіки б'ють своїх дружин через ревнощі. А коли п'яний 90 -річний дід б'є свою 90 -річну бабцю це, по-моєму, дуже барвисто ілюструє, що прекрасне почуття «любов» не має нічого спільного з таким огидним почуттям як «ревнощі»
Петровський Вадим Артурович - експерт в області трансактного аналізу, доктор психологічних наук, професор, членкореспондент РАО, завідувач лабораторією персонології. Часто ревнощі пояснюють сплюндрованим правом власності. І це перша гіпотеза-вона очевидна. У любові вона (або він) належать мені і тільки мені, і раптом з'ясовується, що це зовсім не так. Я втрачаю контроль. Я втрачаю голову. . . Друга гіпотеза - «підстановка» . Ми несвідомо підставляємо себе на місце тих, кого любимо, ідентифікуючи з нею або з ним. Це одне з можливих пояснень терзають переживань, засноване на «несвідомому умовиводі» . Третя гіпотеза - «віртуальної присутності» . Вона занурює нас в глибоке дитинство. Перед нами підглянуті, підслухані, а то й примарилося ситуації: «мама + папа = любов» . У сумі, звичайно, любов, так, тільки тут є якесь фатальне віднімання. Виключений спраглий любові дитина, котра переживає при цьому гостре почуття отторженности, незатребуваності. Само собою зрозуміло, ревнуючи, ми не думаємо про наших батьків, але ситуації з нашого сімейного минулого несвідомо проектуються на тих, кого ми підозрюємо в таємних Соїті. Представляючи її і його, ревнує неминуче занурює себе в ситуацію дійства, що твориться, як йому здається, обома, стає його віртуальним співучасником, виявляється третім, відчуває те, що не може не відчувати, представляючи це. Але також як у дитинстві, він викреслений, йому не місце серед двох. Неможливо віддати перевагу одній з висловлених гіпотез, оскільки вони не виключають один одного.
А чи хочете дізнатись наскільки ревниві ви? ? ? Так? Тоді пройдіть тест!
1. Як ви реагуєте, коли вона (він) розмовляє по телефону? А. Відразу запитую, з ким іде розмова. (3) Б. Чекаю, поки закінчиться, а потім запитую. (2) В. Продовжую займатися своєю справою, не надаючи цьому ніякого значення. (1) 2. Що ви думаєте про кохання? А. Вона повинна тривати все життя. (3) Б. Людина може закохатися кілька разів, причому симпатизувати може одночасно більш, ніж одній людині. (1) В. Було б чудово, якби вона тривала все життя, але це утопія. (2) 3. Що ви відчуваєте, коли за необхідністю вам доводиться провести ніч не вдома? А. Мені буде неприємно, якщо друга половина скористається цим, щоб піти куди-небудь розважитися. (3) Б. Я сам (сама) запропоную другій половині розважитися. (2) В. Мені не доводиться замислюватися, чим у цей час займається моя друга половина. (1) 4. Чи розкриваєте ви пошту, адресовану вашій дружині (чоловіку)? А. Ні. (1) Б. Лише рахунки або інші документи. (2) В. Завжди, коли є можливість. (3) 5. Що ви думаєте про минуле своєї другої половини? А. Вас охоплює неприємне почуття, коли ви згадуєте людей, з якими у вашої другої половини був зв’язок ще до зустрічі з вами. (3) Б. Ви волієте не заглиблюватися у ці речі, тому що те, що відбулося раніше, не має значення для вас. (2) В. Ви ніколи про це не замислювалися. (1)
6. Коли потрібно купити ліжко, ви. . . А. Вибираєте те, що ширше. (3) Б. Віддаєте це питання на розсуд своїй другій половині. (2) В. Вам однаково, яке воно буде, аби «вписалося» в обстановку. (1) 7. Ви застали свою половину в глибоких міркуваннях. А. Вам буде приємно, якщо ці думки про вас. (2) Б. Ви хотіли б довідатися, про що думає ваша половинка. Раптом її думки зовсім не про вас. (3) В. Ви собі цим не забиваєте голову, тому що подібні речі вас взагалі не непокоять. (1) 8. У вас є достатня кількість доказів невірності вашого чоловіка (дружини). . . А. Ви запропонуєте поговорити відверто й розібратися до кінця. (2) Б. Вирішуєте помститися у той же спосіб. (1) В. Вам здається, що життя розбите, але пропонуєте другій половині все забути й повернутися до сімейного вогнища. (3) 9. Із часом ви помічаєте, що ваша друга половина стає усе більше чужою для вас. . . А. Ви думаєте, що згодом це мине. (1) Б. Ви намагаєтеся з’ясувати для себе - ви є цьому причиною або справа в чомусь іншому. (2) В. Починаєте уважно спостерігати за її (його) поведінкою, перевіряєте її (його) пошту, прислухаєтеся до телефонних розмов, можете навіть стежите на вулиці. (3)
До 16 балів. Ви або байдужі до таких речей, або ваша половина заслуговує у вас повної довіри, і тому вас ніщо не турбує. Від 16 до 20 балів. Ви ревниві, але не агресивні. Від 20 балів. Отелло в порівнянні з вами - дитина. Ви - надмірно владна натура, що бажає занадто багато.
Поради для самоконтролю емоційного стану Вправа «Візьми себе в руки» . Якщо ви відчуєте, що вас щось непокоїть, хочеться когось стукнути, щось кинути, є дуже простий засіб довести собі свою силу: потрібно взятися долонями за лікті і сильно притиснути руки до грудей. – це поза сильної духом людини.
Використана література http: //www. google. com. ua/search? client=opera&rls=ru&q= %D 0%B 5%D 0%BC%D 0%BE%D 1%86%D 1%97 &sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest http: //uk. wikipedia. org/wiki/Емоція http: //ekomedtd. com. ua/shpargalki-do-zalkv-ta-ekzamenv/39 -emoczjn-stani. html http: //www. refine. org. ua/pageid-3739 -1. html
wkppd.ppt