Презентация Microsoft Office PowerPoint.ppt
- Количество слайдов: 5
ТЕМА: БІСЕР, БІСЕРОПЛЕТІННЯ Підготував: Таран Сергій Учень 9 класу
Різновиди бісеру Бі сер - рібні різнобарвні круглі або багатогранні скляні чи металеві зерна з наскрізним каналом. Вперше почали використовувати у Стародавньому Єгипті. На території України став відомий з часів Київської Русі та набув особливого поширення у 18 -19 ст. Прозорий — це бісер, виготовлений з повністю або ж частково прозорого матеріалу. Крізь нього чітко видно нитку. Непрозорий — бісер, виготовлений із непрозорого скла. Він не втрачає свою красу при потраплянні на нього побутових засобів для чищення. Внутрішнє сріблення — бісер виконаний з кольорового скла з посрібленою серединою, він має надзвичайний блиск. Бісер з округлим отвором сяє м'якше, ніж бісер з квадратним отвором. Металік — непрозорий бісер з покриттям різних відтінків металу. Може стиратися в процесі носіння виробу.
Форми бісеру • круглий; • прямокутний; • краплеподібний; • зі зміщеним до краю отвором; • з ритуванням під форму кристала (богемський бісер); • склярус (у вигляді трубочок довжиною 5 -7 мм); • січка, рубаний склярус (коротші трубочки).
Кольори Круглий бісер виготовляється зі скла і буває різних кольорів, текстур і розмірів. В бісері ви можете втілювати свої найсміливіші фантазії. Бісер розрізняють: прозорий - з безбарвного скла, добре пропускає колір напівпрозорий - із злегка молочного скла, світло пропускає частково непрозорий - виготовлений з скла, що не пропускає світло зі срібною лінією - в центрі має отвір із дзеркальним покриттям, від чого виблискує. Найчастіше покриття буває срібним або посріблені, рідше - мідним, бронзовим і навіть золотим. бісер з лінією - отвір в центрі має покриття з іншого кольору скла або фарби, нанесене на внутрішню поверхню. Біла лінія підкреслює колір напівпрозорого кольорового бісеру. шовковий бісер - скло покрито борозенками, що робить його схожим на мінерал "тигрове око" або на шовкову тканину.
Покриття Існують різні види покриття бісеру, які надають бісеру унікальний зовнішній вигляд, особливості, які можна використовувати в творчості. АВ - Aurora Borealis, або "північне сяйво". Райдужне покриття поверхні бісеріни. Ірис - "бензинові" покриття на непрозорому бісеру, що додає йому вигляд металу. Блиск - блискуче покриття. Воно може бути прозорим, кольоровим і металізованим. Непрозорий бісер з блиском називають "перловим", а напівпрозорий з блиском носить назву "Цейлон". Матове - скло "витерте". Металізоване / гальванізоване - бісерини покриті шаром металу. Деякі з таких покриттів тримаються добре, однак, більшість - не міцно. Фарба - бісер покривають фарбою, щоб домогтися відтінків, які складно отримати у склі. Наприклад, яскраво-рожевих або пурпурових. Незважаючи на зовнішню привабливість такого бісеру, фарба може стиратися при постійному використанні або тьмяніти від сонячного світла. Якщо ви не впевнені у стійкості покриття, обов'язково звертайтеся за додатковою консультацією до продавця в спеціалізованому магазині. На ринку постійно з'являються нові різновиди бісеру. Іноді надають по кілька покриттів одночасно - так з'являється матовий бісер зі срібною лінією або напівпрозорий матовий бісер з веселкою. Обирайте той, який вам подобається і оптимально підходить для вибраного вами вироби.
Презентация Microsoft Office PowerPoint.ppt