224523.ppt
- Количество слайдов: 17
Тема 7: Визначення вартості товару при експертній оцінці
Митною вартістю ввезеного товару є ціна угоди, фактично сплачена або підлягає сплаті за ввезений товар на момент перетину ним митного кордону РФ (до порту або іншого місця ввезення). ? У ціну угоди включають: l l l расходы по доставке товара до места ввоза (фрахт, страховка, погрузка и т. д. ), расходы понесенные покупателем (комиссионные вознаграждения, стоимость контейнеров, тары, упаковки), стоимость комплектующих, расходных материалов, лицензионные платежи и т. п. .
Митна вартість товару використовується: l l l при оподаткуванні товару митом, при веденні митної статистики зовнішньої торгівлі і спеціальної митної статистики, при застосуванні інших заходів державного регулювання торгово-економічних відносин.
Митна вартість товару є основою: для обчислення мита, l акцизів, l митних зборів, l податків на додану вартість. l
Порядок і умови заяви митної вартості ввезених товарів, а також форма митної декларації встановлюється Державним митним комітетом РФ відповідно до законодавства РФ. Контроль за правильністю визначення митної вартості товару здійснюється митним органом РФ, який проводить митне оформлення товару.
Законом України «Про митний тариф» встановлено шість методів визначення митної вартості товарів, що ввозяться на територію України: 1. за ціною угоди з ввезеними товарами; 2. за ціною угоди з ідентичними товарами; 3. за ціною угоди з одноріднимитоварами; 4. метод віднімання вартості; 5. метод складання вартості; 6. резервний метод.
Метод визначення митної вартості за ціною угоди з ввезеними товарами У ціну угоди включаються такі компоненти , якщо вони не були включені: 1 ) витрати з доставки товару до авіапорту , порту або іншого місця ввезення товару на митну територію РФ , включаючи витрати з транспортування , навантаження, розвантаження , перевалки та страхування; 2 ) витрати , понесені покупцем (комісійні та брокерські винагороди , за винятком комісійних за закупівлю товару; вартість контейнерів і (або). Др багатооборотної тари , якщо відповідно до ТН ЗЕД РФ вони розглядаються як єдине ціле з оцінюваним товаром ; вартість упаковки , включаючи вартість пакувальних матеріалів і робіт з упакування ) ;
3 ) відповідна частина вартості сировини , матеріалів , деталей і т. п. товарів і послуг , які прямо чи опосередковано були надані покупцем (імпортером) безкоштовно або за зниженою ціною для використання у зв'язку з виробництвом або продажем на вивезення (експорт) товарів, що оцінюються ; 4 ) ліцензійні та інші платежі за використання об'єктів інтелектуальної власності , які покупець повинен прямо чи побічно здійснити як умову продажу оцінюваних товарів; 5 ) величина частини прямого або непрямого прибутку продавця від будь-яких подальших перепродажів , передачі або використання оцінюваних товарів на території України.
Розглянутий метод не може бути використаний для визначення митної вартості, якщо: l l існують обмеження щодо прав покупця на оцінюваний товар; продаж і ціна угоди залежить від дотримання умов, вплив яких не може бути враховано; дані, використані декларантом при заяві митної вартості, не підтверджені документально або не є кількісно визначеними і достовірними; учасники угоди є взаємозалежними особами, за винятком випадків, коли їх відносини не вплинули на ціну угоди, що повинно бути доведено декларантом.
Метод визначення митної вартості за ціною угоди з ідентичними товарами Ціна угоди з ідентичними товарами приймається як основи для визначення митної вартості, якщо ці товари: продані для ввезення на територію РФ; l ввезені одночасно з оцінюваними товарами або не раніше ніж за 90 днів до ввезення оцінюваних товарів; l ввезені приблизно в тій же кількості і (або) на тих же комерційних умовах. l
У разі, якщо ідентичні товари ввозилися в іншій кількості та (або) на інших комерційних умовах, декларант повинен провести відповідне коригування їх ціни з урахуванням цих відмінностей і документально підтвердити митному органу РФ її обгрунтованість. У разі, якщо при застосуванні цього методу виявляється більше однієї ціни угоди щодо ідентичних товарів, для визначення митної вартості ввезених товарів застосовується найнижча з них.
Метод визначення митної вартості за ціною угоди з однорідними товарами Однорідність товарів визначається з таких чинників: l якість, l наявність товарного знака, l країна походження та виробник.
Метод визначення митної вартості на основі віднімання вартості Визначення митної вартості ввезеного на митну територію Російської Федерації товару за допомогою вирахування з ціни одиниці товару, за якою оцінювані, ідентичні або однорідні товари продаються найбільшою партією на території РФ (не пізніше 90 днів з дати ввезення оцінюваних товарів) учаснику угоди, не є взаємозалежним з продавцем особою, таких компонентів:
1) витрат на виплату комісійних винагород, звичайних надбавок на прибуток і загальних витрат у зв'язку з продажем в України ввезених товарів того ж класу та виду; 2) сум ввізних митних зборів, податків, зборів та інших платежів, що підлягають сплаті до України у зв'язку з ввезенням або продажем товарів; 3) звичайних витрат, понесених у України на транспортування, страхування, навантажувальні і розвантажувальні роботи.
Метод визначення митної вартості на основі додавання вартості Визначення митної вартості ввезеного на митну територію України товару шляхом складання: 1) вартості матеріалів та витрат, понесених виробником у зв'язку з виробництвом оцінюваного товару; 2) загальних витрат, характерних для продажу РФ з країн вивезення товару того ж виду, у тому числі витрат на транспортування, вантажні і розвантажувальні роботи, страхування до місця перетину митного кордону України, та інших витрат; 3) прибутку, зазвичай одержуваної експортером в результаті поставки в України таких товарів.
Резервний метод визначення митної вартості Метод митної оцінки, застосовуваний у тих випадках, якщо митна вартість товару не може бути визначена декларантом у результаті послідовного застосування інших методів митної оцінки або, якщо митний орган Російської Федерації аргументовано вважає, що інші методи не можуть бути використані.
В якості основи для визначення митної вартості товару не можуть бути використані: 1) ціна товару на внутрішньому ринку України; 2) ціна товару, що поставляється з країни його вивезення в треті країни; 3) ціна на внутрішньому ринку України на товари українського походження; 4) довільно встановлена чи достовірно не підтверджена ціна товару.