Tema_10_L_14.pptx
- Количество слайдов: 20
Тема 10. Бюджетне планування і контроль ПЛАН 1. Система ставок зарплати педпрацівників. 2. Норми навантаження педпрацівників. 3. Планування фонду зарплати педпрацівників та адміністративно – обслуговуючого персоналу школи.
Рекомендована література: 1. Закон України “Про освіту” від 23. 03. 1996. // Законодавство про освіту: К. , Парламентське видавництво, 2001. 2. Закон України “Про вищу освіту” від 17. 01. 2002 № 2984 III. 3. Постанова Кабінету Міністрів України “Про оплату працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” від 30 серпня 2002 року № 1298. 4. Наказ “Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ” від 26. 09. 2005 року № 557. 5. Закон України “Про оплату праці” 6. Закон України “Про загальну середню освіту”
1. Василик О. Д. Державні фінанси України. - Київ: Вища школа, 2002. 2. Василик О. Д. , Павлюк К. В. Бюджетна система України. - К. : КНЕУ, 2004. 3. Опарін В. М. , Малько В. І. , Кондратюк С. Я. , Коломієць Г. Б. Бюджетна система. - К. : КНЕУ, 2002. 4. Пасічник Ю. В. Бюджетна система України та зарубіжних країн. - Київ: Знання Прес, 2002. 5. Юрій С. І. , Бескид Й. М. Бюджетна система України. - Київ: НІОС, 2000.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від “Про оплату працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” наказом Міністерства освіти і науки України “Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ” затверджено: - розміри посадових окладів (ставок заробітної плати); - схеми тарифних розрядів керівних, науковопедагогічних, наукових працівників, професіоналів, фахівців та інших працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ.
Держава забезпечує встановлення посадових окладів (ставок заробітної плати) науковопедагогічним, педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів та установ освіти на основі Єдиної тарифної сітки. Тарифна система оплати праці використовується для розподілу робіт залежно від їх складності, а працівників - залежно від їх кваліфікації та за розрядами тарифної сітки. Вона є основою формування та диференціації розмірів заробітної плати.
Ставка заробітної плати – це ціна, виплачувана за використану працю. Тари фна ставка – елемент тарифної сітки, який визначає годинний (денний або місячний) розмір оплати працівника в залежності від складності виконуваних робіт або його кваліфікації (присвоєного йому тарифного розряду).
Кількісним виміром праці вчителів школи є кількість годин роботи вчителя на тиждень, а критерієм якісної роботи є його кваліфікація, яка визначається освітою. Важливим для системи ставок заробітної плати вчителів є кваліфікаційна категорія, яка присвоюється вчителю кваліфікаційною комісією при органах управління освітою. Місячний посадовий оклад керівника школи залежить від кількості учнів, які навчаються у школі. Педагогічним працівникам щомісячно здійснюється надбавка за вислугу років залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки – 10 %, понад 10 років – 20 %, понад 20 років – 30 % посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки).
Працівникам надається допомога на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки) при наданні щорічної відпустки. Може здійснюватись преміювання працівників відповідно до їх особистого внеску у загальний результат роботи. Посадові оклади проректорів, заступників керівників бюджетних установ, закладів та організацій, заступників керівників структурних підрозділів цих установ, закладів та організацій встановлюються на 5 -15 %, головних бухгалтерів - на 10 -30 %, помічників керівників - на 3040 % нижче ніж посадовий оклад відповідного керівника, визначений за схемами тарифних розрядів, затвердженими цією постановою.
Наказом “Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ” установлено: 1) що працівникам установ, закладів та організацій освіти, науки, культури, які мають статус національних закладів культури може зберігатися при визначенні максимальних розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати, тарифних ставок) та ставок погодинної оплати праці додатковий коефіцієнт підвищення посадових окладів, що застосовувався для зазначених працівників до набрання чинності цією постановою; 2) надбавки працівникам: а) у розмірі до 50 % посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки): – за високі досягнення у праці; – за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання); – за складність, напруженість у роботі.
б) за почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР: – "народний" – у розмірі 40 %, – "заслужений" – 20 % посадового окладу (ставки заробітної плати); в) за спортивні звання: – "заслужений тренер", "заслужений майстер спорту" - у розмірі 20 %, – "майстер спорту міжнародного класу" - 15 %, – "майстер спорту" - 10 % посадового окладу (ставки заробітної плати). За наявності двох або більше звань надбавки встановлюються за одним (вищим) званням. г) за знання та використання в роботі іноземної мови: – однієї європейської – 10 %, – однієї східної, угро-фінської або африканської – 15 %, – двох і більше мов - 25 % посадового окладу (ставки заробітної плати). Надбавка не встановлюється працівникам, для яких вимогами для зайняття посади передбачено знання іноземної мови, що підтверджено відповідним документом.
3) доплати працівникам: а) у розмірі до 50 % посадового окладу (тарифної ставки): – за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників; – за суміщення професій (посад); – за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт. Зазначені види доплат не встановлюються керівникам бюджетних установ, закладів та організацій, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів цих установ, закладів та організацій, їх заступникам.
б) у розмірі до 40 % годинної тарифної ставки (посадового окладу) за роботу в нічний час, якщо вищий розмір не визначено законодавством, за кожну годину роботи з 10 години вечора до 6 години ранку; в) за вчене звання: – професора - у граничному розмірі 33 % посадового окладу (ставки заробітної плати); – доцента, старшого наукового співробітника - у граничному розмірі 25 % посадового окладу (ставки заробітної плати); г) за науковий ступінь: – доктора наук - у граничному розмірі 25 % посадового окладу (ставки заробітної плати); – кандидата наук - у граничному розмірі 15 % посадового окладу (ставки заробітної плати).
Ставки зарплати педагогічних працівників встановлюються за таке педагогічне навантаження: а) 18 годин роботи на тиждень – вчителям І-ХІ(ХІІ) класів шкіл, шкіл-інтернатів усіх типів, спецшкіл для дітей і підлітків, які потребують особливих умов виховання, вчителямлогопедам, вчителям-дефектологам; б) 25 годин роботи на тиждень – викладачам постійно діючих курсів по вивченню мов, стенографії, машинопису зі строком навчання менше року, вихователям спеціальних навчальновиховних закладів для дітей і підлітків з вадами у фізичному чи розумовому розвитку; в) 40 годин роботи на тиждень – майстрам виробничого навчання.
За години педагогічної роботи, виконані понад встановлену норму, проводиться додаткова оплата відповідно до отримуваної ставки в одинарному розмірі. Ставки зарплати встановлюються, виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хвилин). Короткі перерви, передбачені між уроками, є робочим часом педагогічного працівника. В навчальних планах шкіл усіх типів час на навчальні дисципліни визначається в академічних годинах (45 хвилин). Заробітна плата керівника школи складається з двох частин – посадового окладу директора чи завуча та оплати педагогічної роботи. При цьому для них встановлені обмеження – максимальний обсяг їх педагогічного навантаження не повинен перевищувати 12 годин роботи на тиждень.
Максимальне навчальне навантаження науково-педагогічних працівників не може перевищувати 900 годин на навчальний рік. Максимальне навчальне навантаження педагогічних працівників не може перевищувати 720 годин на навчальний рік. Ставка у школі розраховується на тиждень - 18 годин.
Основним напрямом витрат по школі є фонд заробітної плати, який складається з трьох елементів: - педагогічного персоналу; - адміністративно-управлінського персоналу; - обслуговуючого персоналу. Фонд заробітної плати вчителів планується у розрізі трьох складових системи заробітної плати: - оплата навчальних годин; - доплата за перевірку зошитів; - інші додаткові доплати.
Планування фонду оплати педагогічного навантаження здійснюється в розрізі груп класів, виходячи із кількості педагогічних ставок та середньої ставки заробітної плати вчителя в місяць. Розрахунок річного фонду заробітної плати проводиться в розрізі двох періодів – за січеньсерпень і вересень-грудень. Це пов’язано з тим, що з початком кожного навчального року, як правило, змінюється кількість класів у кожній навчальній групі. По міських школах планування річного фонду оплати педагогічного навантаження проводиться на 8, 5 і 3, 5, а по всіх інших школах – на 8 і 4 місяці.
Фонд заробітної плати за перевірку зошитів планується в розрізі груп класів шляхом множення кількості класів у даній групі на середні витрати за перевірку зошитів на один клас. По міських школах планування річного фонду доплати за перевірку зошитів проводиться на 8, 5 і 3, 5, а по всіх інших школах – на 8 і 4 місяці.
Планування річного фонду інших додаткових доплат вчителів здійснюється шляхом множення місячної суми додаткових доплат на 12 місяців. Планування річного фонду заробітної плати адміністративно-управлінського персоналу школи здійснюється шляхом множення кількості посад на середню ставку заробітної плати згідно з штатним розписом і на 12 місяців.
Річний фонд заробітної плати обслуговуючого персоналу планується на підставі штатного розпису шляхом множення кількості посад на середню ставку заробітної плати і на 12 місяців. Звичайно видатки по економічній категорії “Оплата працівників бюджетних установ” залежать від кількості посад у школі. Кількість посад визначається за встановленими нормативами і залежить від кількості класів і учнів.
Tema_10_L_14.pptx