ст 1.1.pptx
- Количество слайдов: 34
Тема 1: “ Військовослужбовці та відносини між ними. Військова дисципліна, її зміст та значення. ” 1. “ Військовослужбовці та відносини між ними ”. 2. ”Загальні обов’язки, права та відповідальність військовослужбовців“. Ст. викладач Бікташев І. А.
Військовослужбовці ЗС України, якими можуть бути лише громадяни України, мають права й свободи громадян України з урахуванням особливостей, що визначаються Конституцією України, законами України з військових питань, Статутами ЗС України та іншими нормативноправовими актами (ст. 9).
На військовослужбовців покладаються обов’язки, що визначається Статутами ЗС України : загальні посадові та при несенні служби у добовому наряді – Статутом внутрішньої служби; по при несенні перед підтриманню гарнізонної і шикуванням і військової вартової в строю – дисципліни – служби – СГ і В Стройовим Дисциплінарни служби; статутом. м статутом;
свято і непорушно додержуватись Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов’язок; бути хоробрим, ініціативним і дисциплінованим; беззастережно виконувати накази командирів і захищати їх у бою, як святиню оберігати Бойовий Прапор своєї частини; постійно підвищувати рівень військових професійних знань, вдосконалювати свою виучку і майстерність, знати та виконувати свої обов’язки та додержуватись вимог Статутів ЗСУ; знати й утримувати в готовності до застосування закріплене озброєння, бойову та іншу техніку, берегти державне майно;
дорожити бойовою славою ЗСУ та своєї військової частини, честю і гідністю військовослужбовця ЗСУ; поважати бойові та військові традиції, допомагати іншим військовослужбовцям, що перебувають у небезпеці, стримувати їх від вчинення протиправних дій, поважати честь і гідність кожної людини; бути пильним, суворо зберігати державну таємницю; вести бойові дії ініціативно, наполегливо, до повного виконання поставленого завдання; виявляти повагу до командирів і старших за військовим званням, сприяти їм у підтримці порядку і дисципліни; додержуватись правил військового вітання, ввічливості й поведінки військовослужбовців, завжди бути одягнутим за формою, чисто й охайно.
доповідати своєму безпосередньому начальнику про все, що з ним сталося і стосується виконання ним службових обов’язків, та про зроблені йому зауваження; додержуватись вимог безпеки, вживати заходів щодо запобігання захворюванню, травматизму, повсякденно підвищувати фізичну загартованість і тренованість, утримуватись від шкідливих для здоров’я звичок; звертатись із службових і особистих питань до свого безпосереднього начальника, а якщо він не може їх вирішити – до старшого начальника; знати і неухильно дотримуватись прийнятих Україною норм міжнародного гуманітарного права.
Армійські Корабельні рядовий склад солдат матрос старший солдат старший матрос сержантський і старшинський склад молодший сержант старшина 2 статті сержант старшина 1 статті старший сержант головний старшина головний корабельний старшина прапорщик мічман старший прапорщик старший мічман
Офіцерський склад Молодший офіцерський склад молодший лейтенант старший лейтенант капітан-лейтенант Старший офіцерський склад майор капітан 3 рангу підполковник капітан 2 рангу полковник капітан 1 рангу Вищий офіцерський склад генерал-майор контр-адмірал генерал-лейтенант віце-адмірал генерал-полковник адмірал генерал армії України
наділенні командира всією повнотою розпорядчої влади стосовно підлеглих і покладені на нього персональної відповідальності перед державою за всі сторони життя та діяльності військової частини, підрозділу і кожного військовослужбовця; наданні командирові права одноособово приймати рішення, віддавати накази; забезпеченні виконання зазначених рішень, виходячи із всебічної оцінки обстановки та керуючись вимогами законів і Статутів ЗС України.
Начальники, яким військовослужбовці підпорядковані за службою, у тому числі і тимчасово, є прямими начальниками для цих військовослужбовців. Найближчий до підлеглого прямий начальник є безпосереднім начальником.
сержанти, старшини – для рядових однієї з ним військової частини; прапорщики – для сержантів і старшин, рядових однієї з ним військової частини; молодші офіцери – для сержантів, старшин і прапорщиків однієї з ними військової частини, рядових; старші офіцери (окрім полковника) – для прапорщиків, сержантів і старшин; рядових. полковники, генерал-лейтенанти, генерал-майори – для молодших офіцерів, сержантів, старшин, рядових. генерал-полковники, генерал армії України – для старших і молодших офіцерів, прапорщиків, сержантів і старшин, рядових.
Доповідаючи чи вислуховуючи рапорт військовослужбовець прикладає руку до головного убору і опускає її після закінчення доповіді. Накази віддаються, як правило, в порядку підпорядкованості. За крайньої потреби командир, старший за службовим становищем, ніж безпосередній начальник, може віддати наказ підлеглому, минаючи його безпосереднього начальника, про що повідомляє безпосереднього начальника, підлеглого чи наказує підлеглому особисто доповіси своєму безпосередньому начальникові. Наказ можна віддавати одному чи групі військовослужбовців усно або письмово, у тому числі з використанням технічних засобів зв’язку. Наказ повинен бути сформульований чітко і не може допускати подвійного тлумачення.
Військовослужбовець після отримання наказу відповідає: “ Слухаюсь ” - і далі виконує його. Для того, щоб переконатись, чи правильно підлеглий зрозумів відданий наказ командир може зажадати від нього стисло передати зміст наказу. Підлеглий має право звернутись до командира з проханням уточнити наказ. Військовослужбовець зобов’язаний неухильно виконувати наказ, у зазначений термін, а про його виконання доповісти командирові, який віддав наказ і своєму безпосередньому начальникові. У разі, коли військовослужбовець, який виконує наказ, отримав від іншого командира, старшого за службовим становищем чи військовим званням новий наказ, що стане перешкодою для виконання попереднього, від доповідає про це командирові, який віддав наступний наказ і після отримання його згоди припиняє виконання попереднього наказу. Командир, який віддав наступний наказ, повідомляє про це командира, який віддав попередній наказ.
У громадських місцях, у міському транспорті при відсутності вільних місць військовослужбовець повинен запропонувати своє місце командирові або старшому. Військовослужбовці повинні бути ввічливими у спілкуванні з іншими особами, виявляти особливу увагу до осіб похилого віку, жінок і дітей, поступатись їм місцевому громадському транспорті, сприяти захисту честі і гідності громадян, додержуватись громадського порядку, а також надавати допомогу при нещасних випадках, виникненні пожежі та стихійного лиха. Якщо під час зустрічі немає можливості вільно розминутися з командиром, підлеглий повинен вітаючи, пропустити його. За потреби обігнати командира слід спитати у нього на це дозволу.
додержуватись Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів, накази командирів; бути пильним, зберігати державну та військову таємницю; додержуватись визначених Статутами правил взаємовідносин між військовослужбовцями, зміцнювати військове товариство; виявляти повагу до командирів та один до одного, бути ввічливим і додержуватись військового етикету; поводитись з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків.
виховання високих бойових і МП якостей в/службовців на нац. - іст. трад. укр. народу та трад. ЗСУ, патріотизму, свідомого ставлення до вик. в/обов’язку, вірності Військовій присязі; особистої відповідальності кожного в/службовця за дотр. В/присяги, виконання своїх обов’язків, вимог в/статутів; формування правової культури військовослужбовців; умілого поєднання повсякденної вимогливості ком. і нач. до підлеглих без приниження їх особистої гідності, з дотр. прав і свобод, постійної турботи про них та правильного застосування засобів переконання, примусу й громадського впливу колективу зразкового виконання ком. в/обов’язку, їх справедливого ставлення до підлеглих; підтр. у в/ч необхідних мат. -побут. , статутного порядку; своєчасного і повного постачання в/службовців встановленими видами забезпечення; чіткої організації і повного залучення о/с до б/навчання.
а) оголошення подяки; б) зняття раніше накладеного стягнення; в) надання одного додаткового звільнення з розташ. в/ч позачергово в/службовцям строкової служби; г) надання додатк. відпустки в/службовцям стр/служби до 5 -ти діб; д) повідомлення батьків або колективу за місцем роботи чи навчання в/службовця до його призову на службу про зразкове виконання ним в/обов’язку та про отримані заохочення; е) нагородження грамотою, цінним подарунком або грош. премією; є) нагородження фотокарткою, в якій він знятий біля розгорнутого Бойового Прапору; ж) присвоєння військового звання ст. солдат; з) присвоєння сержантам строкової служби, які звільнюються в запас, чергового в/звання, вищого на одну ступінь за в/звання, передбачене шт. посадою, яку обіймав сержант під час звільнення; і) занесення прізвища до Книги пошани частини; ї) нагородження заохочувальними відзнаками МО України.
визначені в пунктах а), б), е), і), ї) а також: - дострокове присвоєння чергового військового звання до полковника включно.
на рядових ( ст. 48 ДС) : а) зауваження; б) догана; в) сувора догана; г) позбавлення чергового звільнення з розташування в/ч; д) призначення поза чергою в наряд на роботу – до 5–ти нарядів; е) позбавлення військового звання ст. солдат. на сержантів (ст. 50 ДС): а) зауваження; б) догана; в) сувора догана; г) позбавлення чергового звільнення з розташування в/ч; е) пониження у посаді; є) пониження у військовому званні на один ступінь; ж) пониження у в/ званні на один ступінь з перевед. на нижчу посаду; з) позбавлення сержантського звання.
а) зауваження; б) догана; в) сувора догана; г) попередження про неповну службову відповідність; д) пониження в посаді; е) пониження у військовому званні на один ступінь; є) звільнення з військової служби за службовою невідповідністю; ж) позбавлення військового звання.
а), б), в), д), е), а також: попередження про неповну військову відповідність; звільнення з військової служби за контрактом за службовою невідповідністю. на сержантів військової служби за контрактом (ст. 51 ДС): а), б), в), е), є), ж), з), а також: попередження про неповну службову відповідність; звільнення з військової служби за контрактом за службовою невідповідністю.
Військовослужбовці самостійно відрекомендовуються своєму безпосередньому начальникові у разі : призначення на посаду і звільнення з неї; присвоєння військового звання; вручення нагороди; відбуття чи повернення з відрядження, відпустки або лікування
ст 1.1.pptx