Текстові редактори призначені для введення, редагування і форматування тексту. Однак потужний сучасний редактор Word дає можливість розміщувати в документі малюнки (графіку).
Розглянемо послідовність вставки малюнків
1. розташувати курсор в те місце документа де потрібно вставити малюнок; 2. виконати команду Вставка/Рисунок. Його підменю має такі опції: -картинки. (колекція Clip. Art). - из файла. -со сканера или камеры. -создать рисунок. -автофигури. (геометричні фігури, зірочки, стрілки). - об’єкт Word. Art. - организационная диаграмма. - диаграмма. 3. після вибору необхідних опцій малюнок буде розміщений в документі в тій позиції, на яку вказує курсор.
За допомогою вікна діалогу Формат рисунка можна змінити колір, розмір, розташування й зміст малюнка (Формат/Рисунок). Це вікно має 6 вкладинок: Цвета и линии. Дозволяє змінити колір заливки малюнка, а також колір, товщину і тип контуру виділення об’єкта. Прапорець Полупрозрачний – часткова прозорість кольору заливки.
Размер. Дозволяє вводити висоту і ширину об’єкта в см, задає кут оберту за часовою стрілкою в градусах. Прапорець Сохранить пропорції дозволяє зберігати співвідношення між висотою й шириною об’єкта. Дозволяє вибирати масштаб. Положение. Дозволяє вказати горизонтальне, вертикальне положення об’єкту.
Щоб змінити параметри обтікання малюнка потрібно: виділити малюнок з команди Формат рисунка вибрати параметри обтікання: Обтекание: вокруг рамки, по контуру, сквозное, сверху и снизу. Текст (вокруг, слева, справа, по большей стороне). Расстояние от текста (відстань між текстом і краями малюнка)
Щоб вставити символ в документ потрібно: виконати команду Вставка/Символ – з’явиться вікно діалогу Символ; вибрати потрібний шрифт клацніть на символі, а потім на кнопці Вставить.
Буквиця – це перша літера абзацу збільшена у розмірах і розташована в 2 -3 рядках абзацу. Щоб створити буквицю потрібно: 1. встановити курсор зліва від першої літери; 2. виконати команду Формат/Буквица; у діалоговому вікні вибрати для буквиці положення і висоту в рядках і клацнути на кнопці ОК.
Висновки: За допомогою графічних об'єктів текстового редактора можна оформлювати різні документи, звіти. Оживляти інформацію.