Театральна культура.pptx
- Количество слайдов: 17
ТЕАТРАЛЬНА КУЛЬТУРА. ТЕАТР КОРИФЕЇВ. Виконала: Учениця 10 класу Будніченко Ірина
Витоки театрального мистецтва в Україні Театральне мистецтво в Україні бере початок із фольклору. У веснянках, купальських та обжинкових піснях, колядках, щедрівках, весільному обряді, вертепі наявні елементи лицедійства: слова, мелодії, танці, пантоміма…
Театр Київської Русі Вистава скоморохів Ще скоморохи Київської Русі започаткували примітивний театр – потішні видовища на майданах і базарах.
Вертеп Пізніше в кінці ХVІІ – у першій половині ХVІІІ ст. популяризаторами своєрідного театру стали студенти Києво- Могилянської академії, які під час вакацій, заробляючи собі на харчі, ставили інтермедійні вистави. Деякі твори того часу, особливо релігійного змісту (про народження Ісуса Христа), збереглися до наших днів й виконуються на Різдво (так званий “ вертеп ” на Західній Україні).
Виникнення професійного театру Михайло Кропивницький Микола Садовський ХІХ століття створило всі передумови для виникнення нового театру. Реалістична гра російського актора М. Щепкіна та К. Соленика, поява драматичних творів І. Котляревького, Г. Квітки. Основ’яненка, спроба поставити українські драми в столиці Російської імперії Є. Гребінкою дали неабиякий шанс для створення у майбутньому професійного театру.
ТЕАТР КОРИФЕЇВ Саме тут починалася історія театру корифеїв. Нині – Кіровоградський музично-драматичний театр імені М. Кропивницького 27 жовтня 1882 року на сцені міського театру в Єлисаветграді Марко Кропивницький поставив драму І. Котляревського “ Наталка Полтавка ”. Головну роль у ній виконувала Марія Заньковецька. Так розпочалася історія професійного театру корифеїв, який досяг класичних вершин акторської та режисерської майстерності й набув світової слави.
Фойє театру Глядацька зала Вигляд до 1974 року
Засновники театру корифеїв Панас Саксаганський Іван Карпенко- Карий Михайло Старицький Микола Садовський Марко Кропивницький Марія Заньковецька
Микола Садовський Як актор Садовський відзначався винятковою пластичністю, простотою, глибиною і щирістю почуттів, хоч і не позбавлених характером гри «нутром» (від великих емоцій до спаду). Садовський уславився в героїчно-історичному, героїчнопобутовому репертуарі; крім того, виступав у оперовому репертуарі й уславився як виконавець українських народних пісень.
Панас Саксаганський Професійну акторську діяльність Панас Саксаганський розпочав у 1883 році, виконавши роль Возного в «Наталці Полтавці» І. Котляревського. Панас Саксаганський мав передусім талант коміка, переважно з сатиричним забарвленням. Проте також мав успіх і в інших амплуа: у героїчних та трагедійних ролях. Гастролював в складі Театру ім. . М. Заньковецької, а з 1926 року - у різних театрах. Останній його виступ на сцені відбувся 1935 року.
Марко Кропивницький Марко Лукич фундатор українського професійного театру; Йому належить основоположна роль у створенні національної школи театрального мистецтва, формуванні оригінального вітчизняного репертуару. Актора не раз запрошували на імператорську сцену, однак він не хотів розлучитися з батьківщиною, рідним мистецтвом, відстоюючи у такий спосіб право українців на свою мову і культуру.
Михайло Старицький М. П. Старицький - "батько українського театру". "Батьком українського театру" назвав Михайла Петровича Старицького Іван Франко, відзначивши його видатну роль у становленні й розвитку вітчизняної драматургії. В українському театрі М. Старицький був і драматургом, і автором, і режисером, і організатором театральних труп.
Марія Заньковецька – “родзинка” українського театру корифеїв, акторка за покликанням. Акторка за покликанням, вона навчалася співу у професора Гельсингфорського відділення Петербуозької консерваторії Грижималі. Театр для мене, перш за все і після всього, — Храм. М. Заньковецька
Гобелен “Корифеї українського театру” (Художник Є. Руденко)
Послідовники театру корифеїв Іван Мар'яненко (1878 – 1962) талановитий майстер сцени Гнат Юра (1888 – 1966) – український театральний режисер, актор театру і кіно.
Дякую за увагу