Скачать презентацию Тарас Григорови Шевченко 1814 -1861 200 — річчя Скачать презентацию Тарас Григорови Шевченко 1814 -1861 200 — річчя

шевченко.pptx

  • Количество слайдов: 7

Тарас Григорови Шевченко (1814 -1861) 200 - річчя від дня народження Тараса Шевченка Тарас Григорови Шевченко (1814 -1861) 200 - річчя від дня народження Тараса Шевченка

Тарас Григорович Шевченко Народився 9 березня 1814, в селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії. Тарас Григорович Шевченко Народився 9 березня 1814, в селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії. Український поет, письменник, художник, громадський та політичній діяч, фольклорист, етнограф.

Вірші Шевченко почав писати ще кріпаком, у 1837 р. З тих віршів відомі тільки Вірші Шевченко почав писати ще кріпаком, у 1837 р. З тих віршів відомі тільки “Причинна ” і “ Нудно мені, тяжко – що маю робити”. Після “ Кобзаря”, який справив добре враження, у 1841 р. вийшла історична поема “ Гайдамаки”. Поема присвячена Коліївщині – антифеодальному повстанню 1768 р. на Правобережній Україні проти польської шляхти. Саме завдяки цим роботам всі рецензенти визнали поетичний талант Шевченка.

КОБЗАР В 1840 році вийшов невеликий збірник віршів під назвою “Кобзар”. ЗМІСТ : “ КОБЗАР В 1840 році вийшов невеликий збірник віршів під назвою “Кобзар”. ЗМІСТ : “ Думи мої, думи, лихо мені з вами!” “ Перебендя ” “ Катерина ” “ Тополя ” “ Думка ” “ До Основ’яненка ” “ Іван Підкова ” “ Тарасова ніч “ Примітна особливість цього “Кобзаря” офорт на початку книги за малюнком Василя Штернберга: народний співак – кобзар із хлопцем-поводирем. Це не ілюстрація до окремого твору, а узагальнений образ кобзаря, який і дав назву збірці.

Тарас Шевченко – художник Тарас Шевченко – художник

ВЕЛИКА ПАМ’ЯТЬ, ВЕЛИКІЙ ЛЮДИНІ по всій території України розташовані пам’ятники Т. Г. Шевченку Його ВЕЛИКА ПАМ’ЯТЬ, ВЕЛИКІЙ ЛЮДИНІ по всій території України розташовані пам’ятники Т. Г. Шевченку Його ім’ям названо багато географічних об’єктів , навчальних закладів та інших організацій України.

10 березня 1861 року помер Тарас Григорович Шевченко. Поховали поета спочатку на Смоленському кладовищі 10 березня 1861 року помер Тарас Григорович Шевченко. Поховали поета спочатку на Смоленському кладовищі в Петербурзі, але 8 травня Тараса Шевченка перепоховали в Каневі, на Чернечій горі. Як умру, то поховайте Мене на могилі Серед степу широкого На Вкраїні милій, Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі Було видно, було чути, Як реве ревучий. Це стало священним місцем для українського та інших народів світу.