Шевченко в Петербурге.pptx
- Количество слайдов: 10
Т. Г. ШЕВЧЕНКО У ПЕТЕРБУРЗІ
ПРИЧИНИ ПЕРЕЇЗДУ v Польське повстання змусило завбачливого Енгельгардта, що не бажав ставати в неприязні стосунки з якою б то не було з сторін, виїхати до Петербурга. За ним повинен був переселитися в Петербург і Шевченко.
ПЕРШІ РОКИ У ПЕТЕРБУРЗІ v Энгельгардт віддав його вчитися до маляра Ширяєва. Це була людина груба, деспотична і неосвічена. Робота, яку довелося виконувати у нього Шевченку, не мала нічого спільного з мистецтвом; зовнішня обстановка життя була жахлива. У Ширяєва він прожив кілька років.
ЗНАЙОМСТВО З МАЙСТРАМИ v У 1836 році, змальовуючи статуї в Літньому саду, Шевченко познайомився зі своїм земляком, художником І. М. Сошенко, який, порадившись з українським письменником Є. Гребінкою, представив Тараса конференцсекретарю Академії мистецтв В. І. Григоровичу, художникам А. Венеціанову і К. Брюллову, поетові В. Жуковському.
ВИКУП ШЕВЧЕНКО З НЕВОЛІ v Брюллов і Венеціанов їздили до Енгельгардта, сподіваючись переконати його дати Шевченко свободу, з уваги до його таланту. Енгельгардт зажадав за свободу Шевченко 2500 руб. Гроші ці зібрані були наступним чином: Брюллов написав портрет Жуковського, і цей портрет був розіграний в лотерею. 22 квітня 1838 р. Шевченко отримав нарешті свободу.
НАВЧАННЯ У АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ v У тому ж році він вступив до Академії Мистецтв і незабаром став одним з улюблених учнів Брюллова. У майстерні Брюллова Шевченко вже обдумував свої поеми. Біографи його, правда, не з'ясовують, коли він почав писати вірші. Найбільш раннім згадкою про вірш Шевченка є згадка Сотенко, який сердиться на Шевченка за його «вірші» , відволікаючі його від справжнього діла.
ЖИТТЯ ПОЕТА У 40 -Х РОКАХ v Роки 1840 -1846 - найкращі у житті Шевченка. У цей період розквітло його поетичне обдарування. У 1840 році вийшов під назвою «Кобзар » невеликий збірка його віршів ; в 1842 році вийшли «Гайдамаки» - найбільший його поетичний твір. У 1843 році Шевченко отримав ступінь вільного художника. У першій половині 1840 -х років вийшли «Перебендя» , «Тополі» , «Катерина» , «Наймичка» , «Хусточка» - великі поетичні художні твори.
АРЕШТ КОБЗАРЯ v До часу перебування Шевченко в Києві (1846 р. ) відноситься зближення його з М. І. Костомаровим. У тому ж році Шевченко приєднався до Кирило. Мефодіївського братства. Учасники цього гуртка, в числі 10 осіб, були арештовані, звинувачені у створенні політичної організації і понесли різні покарання, причому найбільше дісталося Шевченку за його поему «Сон» . 30 травня 1847 33 -річний Шевченко Тарас Григорович по рекрутської повинності був визначений на військову службу рядовим в Окремий Оренбурзький корпус, що розміщувався в Оренбурзькому краї , «під найсуворіше спостереження начальства» із забороною писати і малювати.
Презентацію підготувала: Марія Гладка, м. Костянтинівка Використанні матеріали: Ø wikipedia. org Ø territa. ru
Шевченко в Петербурге.pptx