Скачать презентацию Т Е М А 31 Механізований взвод в Скачать презентацию Т Е М А 31 Механізований взвод в

Тема 31.ppt

  • Количество слайдов: 27

Т Е М А 31 Механізований взвод в обороні вдень та вночі Заняття 1 Т Е М А 31 Механізований взвод в обороні вдень та вночі Заняття 1 Механізований взвод в обороні вдень та вночі Навчальні питання: 1. Місце і роль взводу в бойовому порядку роти і батальйону. Основні тактичні нормативи взводу в обороні. Умови переходу взводу до оборони. Бойові можливості взводу в обороні. 2. Завдання та засоби посилення. Побудова бойового порядку взводу в обороні. Опорний пункт взводу. Система вогню, протитанковий вогонь. Інженерне обладнання опорного пункту взводу та позицій відділень. 3. Зміст і порядок роботи командира взводу при організації оборони. Особливості організації оборони вночі. 4. Ведення оборонного бою. Час: 2 години.

Навчальна мета Знати: основні тактичні нормативи, порядок переходу взводу до оборони; побудову бойового порядку Навчальна мета Знати: основні тактичні нормативи, порядок переходу взводу до оборони; побудову бойового порядку взводу в обороні, системи вогню, порядок інженерного обладнання опорного пункту; зміст і порядок роботи командира взводу при організації оборони; порядок ведення оборонного бою.

1. Місце і роль взводу в бойовому порядку роти і батальйону. Основні тактичні нормативи 1. Місце і роль взводу в бойовому порядку роти і батальйону. Основні тактичні нормативи взводу в обороні. Умови переходу взводу до оборони. Бойові можливості взводу в обороні.

Побудова оборони механізованого взводу включає: бойовий порядок взводу; опорний пункт взводу; систему вогню. Побудова оборони механізованого взводу включає: бойовий порядок взводу; опорний пункт взводу; систему вогню.

Умовні коефіцієнти бойової ефективності протитанкових засобів Умовні коефіцієнти бойової ефективності протитанкових засобів

Розрахунок вогневих можливостей механізованого взводу ВМ = (NАК-74 * mк/хв) + (NПКТ * mк/хв) Розрахунок вогневих можливостей механізованого взводу ВМ = (NАК-74 * mк/хв) + (NПКТ * mк/хв) Ф[м]

2. Завдання та засоби посилення. Побудова бойового порядку взводу в обороні. Опорний пункт взводу. 2. Завдання та засоби посилення. Побудова бойового порядку взводу в обороні. Опорний пункт взводу. Система вогню, протитанковий вогонь. Інженерне обладнання опорного пункту взводу та позицій відділень.

Бойовий порядок механізованого взводу в обороні Положення відділень: в одну лінію в дві лінії Бойовий порядок механізованого взводу в обороні Положення відділень: в одну лінію в дві лінії уступом вправо (вліво)

На схемі опорного пункту взводу вказується: - орієнтири, їх номери, найменування і відстань до На схемі опорного пункту взводу вказується: - орієнтири, їх номери, найменування і відстань до них; - положення противника; - смуга вогню взводу та додаткові сектори обстрілу; - позиції відділень, їх смуги вогню і додаткові сектори обстрілу; - основні і запасні вогневі позиції БМП (БТР), танків, а також вогневих засобів, які забезпечують проміжки з сусідами, їх основні та додаткові сектори обстрілу з кожної позиції; - ділянки зосередженого вогню взводу та місця в них, по яких повинні вести вогонь відділення; ; - ділянку зосередженого вогню роти та місце в ньому, по якому веде вогонь взвод; - рубежі відкриття вогню з танків, БМП, ПТЗ та інших вогневих засобів; - загородження і фортифікаційні споруди; - позиції засобів командира роти, розташованих в опорному пункті взводу; - позиції сусідніх підрозділів та межі їхніх смуг вогню на флангах взводу; - місце командно-спостережного пункту взводу.

Система вогню взводу в обороні включає: - ділянки зосередженого вогню взводу, які підготовлені переднім Система вогню взводу в обороні включає: - ділянки зосередженого вогню взводу, які підготовлені переднім краєм оборони; - зони протитанкового вогню БМП (танків) і суцільного багатошарового вогню всіх інших вогневих засобів взводу переднім краєм, в проміжках, на флангах і в глибині оборони; - підготовлений маневр вогнем БМП (танків) та інших вогневих засобів на напрямки, яким загрожують. Основу системи вогню взводу складає вогонь танків, БМП, протитанкових гранатометів і кулеметів.

Командир взводу, організовуючи інженерне обладнання ОП, зобов'язаний указати: - місця для улаштування загороджень, які Командир взводу, організовуючи інженерне обладнання ОП, зобов'язаний указати: - місця для улаштування загороджень, які встановлюються о/с взводу; - ділянки розчищення місцевості для покращення спостереження і ведення вогню; - зображення окопів на відділення, траншеї і ходи сполучення, місця відривання щілин (бліндажів), ніш та відхожих ровиків; - які переносні загородження для боротьби в траншеї виготовити і де розташувати; - що зробити для забезпечення захисту особового складу від ЗМУ, високоточної та запалювальної зброї; - де, коли і скільки одержати інструменту і матеріалів для інженерного обладнання; - порядок і терміни інженерного обладнання опорного пункту взводу, а також добове завдання; - заходи щодо маскування.

3. Зміст і порядок роботи командира взводу при організації оборони. Особливості організації оборони вночі. 3. Зміст і порядок роботи командира взводу при організації оборони. Особливості організації оборони вночі.

Зміст і порядок роботи командира взводу при організації оборони З'ясування завдання Оцінка обстановки Прийняття Зміст і порядок роботи командира взводу при організації оборони З'ясування завдання Оцінка обстановки Прийняття рішення Організація взаємодії, б/забезпечення і управління Віддання бойового наказу Проведення рекогносцировки

В умовах відсутності зіткнення з противником командир взводу, одержавши бойове завдання: - приймає по В умовах відсутності зіткнення з противником командир взводу, одержавши бойове завдання: - приймає по карті рішення, - оголошує його командирам відділень, - виводить взвод в указаний опорний пункт або в укрите місце на підступах до нього; - спільно з командирами відділень і приданих засобів проводить рекогносцировку, - віддає бойовий наказ, - організовує взаємодію, систему вогню, бойове забезпечення і взаємодію; - створює бойовий порядок і систему вогню, організовує спостереження і інженерне обладнання опорного пункту.

В умовах безпосереднього зіткнення з противником командир взводу повинен: - швидко прийняти рішення, - В умовах безпосереднього зіткнення з противником командир взводу повинен: - швидко прийняти рішення, - поставити завдання відділенням на заняття позицій в указаному взводу ОП, - організувати спостереження перед фронтом і на флангах опорного пункту, взаємодію і систему вогню; - організувати бойове забезпечення, управління та інженерне обладнання ОП. - Надалі він вивчає місцевість, уточнює завдання відділенням і порядок взаємодії, а при необхідності й інші питання.

У рішенні на оборону командир взводу визначає: - порядок виконання одержаного завдання (знищення противника У рішенні на оборону командир взводу визначає: - порядок виконання одержаного завдання (знищення противника під час висування до переднього краю оборони і розгортання на рубежі атаки переднім краєм, при вклиненні противника в глибину оборони і обході опорного пункту); - завдання відділенням, приданим підрозділам та вогневим засобам (позиції відділень, смуги вогню, додаткові сектори обстрілу, основні і запасні вогневі позиції БМП, танків, їх основні і додаткові сектори обстрілу з кожної позиції, ділянки зосередженого вогню взводу і місця, по яких повинні вести вогонь відділення, яким вогневим засобам забезпечити проміжки з сусідами і фланги); - порядок взаємодії і організацію управління

У бойовому наказі командир взводу вказує: - орієнтири; - склад, положення і характер дій У бойовому наказі командир взводу вказує: - орієнтири; - склад, положення і характер дій противника, місця розташування його вогневих засобів; - завдання роти і взводу; - об'єкти і цілі на напрямках дій взводу, які уражаються засобами старших командирів, а також завдання сусідів; - бойові завдання відділенням, приданим засобам, снайперу і стрільцю-санітару; - час готовності до виконання завдання; - своє місце і заступника.

Під час постановки завдань командир взводу вказує: - завдання відділенням, їх позиції, смуги вогню Під час постановки завдань командир взводу вказує: - завдання відділенням, їх позиції, смуги вогню і додаткові сектори обстрілу; - основні і запасні вогневі позиції БМП (БТР), їх основні і додаткові сектори обстрілу з кожної позиції; - ділянки зосередженого вогню взводу і місця, по яких повинні вести вогонь відділення; - завдання приданим вогневим засобам, їх основні і запасні вогневі позиції; - завдання черговим вогневим засобам, їх основні і запасні вогневі позиції, порядок знищення розвідки противника; - завдання снайперу, стрільцю-санітару; - яким вогневим засобам забезпечити проміжки з сусідами і фланги);

4. Ведення оборонного бою. 4. Ведення оборонного бою.

Завдання на самопідготовку - опрацювати матеріал лекції; - опрацювати додатковий матеріал з джерел: - Завдання на самопідготовку - опрацювати матеріал лекції; - опрацювати додатковий матеріал з джерел: - Бойовий статут Сухопутних військ. Ч. ІІІ. Взвод, відділення, танк. – Київ: Варта, 1995. – С. 12 -14, 25 -46; - Механізований взвод у бою: Навчальний посібник (за заг. ред. М. П. Волик). – Одеса: Юридична література, 2001. – С. 16 -37; - підготуватися до семінарського заняття (згідно з виданими для підготовки питаннями)