Lecture 3.ppt
- Количество слайдов: 82
Світові фінансові центри
Фінансовий центр — це глобальне місто, в якому багато банків міжнародного значення, великих фірм, та є фондова біржа.
Міжнародний фінансовий центр — це нечітко визначений термін, що використовується на позначення важливого учасника міжнародного фінансового ринку. Міжнародний фінансовий центр зазвичай має хоча б одну велику фондову біржу
Індекс світових глобальних фінансових центрів укладається британським мозковим центом Z/Yen і його щорічно публікує Лондонська міська корпорація.
За даними на початок 2013 року, чільна десятка фінансових центрів має такий вигляд: 1. London 2. New York City 3. Hong Kong 4. Singapore 5. Seoul 6. Tokyo 7. Boston 8. Zurich 9. Geneva 10. Frankfurt
1. Лондон найважливіший економічний і фінансовий центр Великобританії та Європи, один зі світових фінансових центрів.
§ Найважливіша галузь економіки міста — фінанси, включаючи банківський сервіс, страхування, управління активами § Лондонське Сіті майже повністю складається з компаній, що надають фінансові послуги. § У фінансовому секторі працює понад 600 тис. осіб.
1. Лондон § Сьогодні понад 80% банківських інвестиційних операцій прямо чи опосередковано проходять через Лондон, тому британська столиця і стала провідним фінансовим центром світу. § На Лондон припадає 70% вторинного ринку облігацій і майже 50% ринку деривативів. Лондон – один з найбільших центрів торгівлі валютою. § Майже 80% хедж-фондів управляються з Лондона (їх середня норма прибутковості майже вдвічі більша, ніж в США)
У Лондоні розташовані штаб-квартири найбільших банків і фінансових компаній §HSBC – The Hongkong and Shanghai Banking Corporation - один з найбільших фінансових конгломератів в світі. Згідно рейтингу журналу Forbes 2011 є найбільшою (за капіталізацією) компанією в Європі і другою в світі
У Лондоні розташовані штаб-квартири найбільших банків і фінансових компаній Reuters Агентство Рейтер – одне з найбільших в світі міжнародних агентств новин і фінансової інформації, існує з середини XIX століття В 2008 году придбане корпорацією Thomson, яка після цього стала називатися Thomson Reuters.
Reuters Group plc є публічною компанією, її акції обертаються на Лондонській фондовій біржі (LSE) і включені в фондовий індекс FTSE 100 Index.
Основні продукти Рейтер для професійних учасників фінансових ринків: § термінали для доступу до електронних торгових площадок (Reuters Dealing) § термінали для отримання і аналізу фінансової інформації (Reuters 3000 Xtra).
У Лондоні розташовані штаб-квартири найбільших банків і фінансових компаній Barclays Plc. — один з найбільших у Великобританії і світі фінансових конгломератів з широким представництвом в Європі, США і Азії. Операції конгломерату реалізуються через дочірній Barclays Bank PLC.
Лондонська фондова біржа (London Stock Exchange, LSE) — перший організований ринок цінних паперів; одна з найбільших фондових бірж Європи.
Другою за значимістю галуззю в економіці Лондону є інформаційна. У столиці розташовується штаб квартира BBC (Бі-Бі-Сі), однієї з найбільших медіакорпорацій у світі.
Британська Телерадіомовна Корпорація (British Broadcasting Corporation – ВВС) — британська телерадіомовна компанія. За кількістю слухачів найбільша телерадіомовна компанія у світі. У штаті корпорації працює більш ніж 26 000 осіб у всьому світі. Річний бюджет 4 мільярди фунтів.
У Лондоні видаються найпопулярніші газети: §The Times (700 000 тираж щодня) §The Sun, §The Daily Mirror та інші.
British Petroleum (BP) нафтогазова, нафтохімічна та вугільна транснаціональна монополія Великобританії. § Річний дохід – 375 517 млн. дол. (у 2011 р. ) § Кількість працівників – 83 400 на початок 2012 р. § Щоденний видобуток нафти – 2 352 тис. барелів
Unilever британсько-нідерландська компанія, один з світових лідерів на ринку продуктів харчування та товарів побутової хімії (в тому числі парфумерії)
Unilever
Corus Group металургійна компанія, одна з найбільший в світі виробників сталі та алюмінію.
SABMiller plc міжнародна пивоварна корпорація, другий за обсягами реалізації продукції виробник пива у світі. Функціонує у формі публічної компанії, акції якої торгуються на Лондонській фондовій біржі.
SABMiller plc Валовий дохід – 18, 7 млрд. дол. США Операційний прибуток – 3, 15 млрд. дол. США Чистий прибуток – 2, 16 млрд. дол. США Співробітники близько 75 тисяч
Cadbury plc британська компанія – виробник кондитерських виробів. Один зі світових лідерів. § § Оборот - £ 5 384 million Операційний прибуток - £ 388 million Чистий прибуток - £ 364 million Кількість працівників - 71 657
Лондон залишається одним з найбільших промислових центрів Британії. Одним з найважливіших джерел доходу для Лондона є туризм.
2. Нью-Йорк як фінансовий центр – це місто з найбільшими і найбільш ліквідними фондовими ринками світу.
Надзвичайно сильно по позиціях Нью-Йорка вдарили теракти 11 вересня 2001 року. Введення жорстких правил безпеки після терактів ускладнило прильоти в аеропорти Джона Кеннеді і Ньоюарк.
Manhattan площа офісів в Манхеттені становить 32 860 000 кв. м.
Wall Street (Уолл-Стріт )
На Уолл-Стріт розташовані головні офіси: § NYSE ( New York Stock Exchange), § NASDAQ (National Association of Securities Dealers Automated Quotations), § AMEX (American Stock Exchange), § NYMEX (New York Mercantile Exchange) і § NYBOT (New York Board of Trade).
Відомі інвестори, які тим чи іншим чином пов'язані з Уолл-Стріт Michael Bloomberg, Бізнес-магнат, політик, філантропіст. 10 в рейтингу найбагатших людей США (25 мільярдів) 108 мер Нью-йорка Власник 88% Bloomberg L. P.
Відомі інвестори, які тим чи іншим чином пов'язані з Уолл-Стріт Warren Buffett Бізнес-магнат, інвестор, філантропіст. Вважається найуспішнішим інвестором ХХ ст. Найбагатша людина 2008 року в світі Третій в цьому рейтингу в 2011 році
Відомі інвестори, які тим чи іншим чином пов'язані з Уолл-Стріт Bernard Madoff § § американський бізнесмен, колишній голова ради директорів біржі NASDAQ; § в 1960 році створив і до 2008 року очолював фірму «Bernard L. Madoff Investment Securities LLC» . § був обвинувачений в створенні чи не найбільшої в історії фінансової піраміди
3. Гонконг Спеціальний адміністративний район КНР, один з провідних фінансових центів Азії і світу.
Характеристики економіки Гонконгу: § § § вільний ринок, низьке оподаткування; невтручання держави в економіку.
За показниками валового внутрішнього продукту на душу населення і валового міського продукту Гонконг — найбагатше місто в КНР.
Валюта Гонконгу — гонконгський долар. З 1983 року він прив'язаний до долара США. Курс валюти може коливатися у коридорі між 7, 75 і 7, 85 HKD за один USD.
Гонконзька фондова біржа (The Hong Kong Stock Exchange – SEHK) — друга за величиною фондова біржа в Азії (після Токійської). На початок 2012 року в лістингу – 1 477 компаній. Капіталізація 16. 985 трильйонів НKD.
Завдяки бурхливому економічному зростанню та швидкої індустріалізації Гонконг увійшов до четвірки «азійських тигрів» , або «драконів» , поряд з Сінгапуром, Південною Кореєю і Тайванем
4. Сінгапур місто-держава в Південно-Східній Азії на краю Малайського півострова.
Сінгапур вважається одним з Чотирьох азійських тигрів. Економіка сильно залежить від промисловості та сфери обслуговування
Другий найбільший у світі ринок азартних ігор Третій найбільший нафтопереробний завод Порт Сінгапуру входить до п’ятірки найзавантаженіших портів світу.
В країні більше доларових мільйонерів на душу населення ніж будь-якій іншій країні. Світовий банк відзначає Сінгапур як державу, де найлегше у світі робити бізнес
5. Сеул
Сеул найбільше місто і столиця Південної Кореї, місто з особливим статусом.
Сеул один з найбільших промислових і фінансових центрів світу. Розташовується близько 20 000 підприємств. Головні галузі промисловості: торгівля, машинобудування, телекомунікації, електроніка, будівництво.
6. Токіо
§ Третій сектор економіки є найбільш розвинутим. § В Токіо зосереджені японські передові підприємства, що працюють у сфері інтелекту, інформації та послуг.
Близько 90% усіх японських компаній, що є членами Токійської фондової біржі мають свої головні представництва на території метрополії.
7. Бостон Місто в північно-східній частині США, столиця і найбільше місто штату Массачусетс. Потужний порт на березі Атлантичного океану.
Бостон є важливим промисловим (електроніка, приладобудування), торговельно-банківським і науковим центром.
8. Цюрих
Цюрих Відноситься до глобальних міст. Найбільший фінансовий центр Швейцарії.
Тут розташовані штаб-квартири страхових компаній і банків, в тому числі, міжнародних UBS, Credit Suisse, Swiss Re, Zurich Financial Services) і Швейцарська фондова біржа і одна зі штаб-квартир Центрального банку Швейцарії.
UBS AG найбільший швейцарський фінансовий конгломерат , що надає фінансові послуги по всьому світу
Credit Suisse Group AG — швейцарський фінансовий конгломерат. Чистий прибуток 5, 1 млрд шв. франків. 50 тис. працівників.
Swiss Re - один з найбільших перестрахувальників в світі
Швейцарська біржа (Swiss Exchange, SWX) — один з найбільших європейських торгових майданчиків. Здійснює торги акціями, деривативами. Основний індекс — SMI (Swiss Market Index)
9. Женева В Женеві знаходиться відділення ООН, а також штаб-квартири міжнародних організацій
В Женеві розташовані штаб-квартири ТНК: Japan Tobacco - японська тютюнова компанія, третя за величиною в світі
В Женеві розташовані штаб-квартири ТНК: Mediterranean Shipping Company S. A. (друга в світі компанія з морських транспортних контейнерних перевезень)
В Женеві розташовані штаб-квартири ТНК: § SGS (послуги незалежної експертизи, контролю, випробувань і сертифікації) § STMicroelectronics (інтегральні схеми, транзистори, чіпи памяті, иікроконтролери, чіп-карти)
В Женеві головні європейські підрозділи ТНК: Caterpillar (корпорація – виробник спецтехніки)
В Женеві головні європейські підрозділи ТНК: Du. Pont (американська хімічна компанія, одна з найбільших в світі)
В Женеві головні європейські підрозділи ТНК: § § Electronic Arts, Hewlett-Packard, Procter & Gamble Sun Microsystems
10. Франкфурт Центральний офіс Європейського центрального банку
10. Франкфурт Німецька біржа; Франкфуртська виставка всесвітнього значення; найважливіший транспортний вузол Європи (Франкфуртський аеропорт та головним вокзалом).
У 2011 році, американська Чиказька товарна біржа та Dow Jones & Company в співпраці з агентством новин Сіньхуа випустили індекс розвитку міжнародних фінансових центрів Сіньхуа -Дов Джонс.
Згідно з індексом розвитку міжнародних фінансових центрів Сіньхуа-Дов Джонс топ-10 фінансових центрів 1. Нью-Йорк 2. Лондон 3. Токіо 4. Гонконг 5. Сінгапур 6. Шанхай 7. Париж 8. Франкфурт 9. Сідней 10. Амстердам
Шанхай
Шанхайська фондова біржа
Порт Яншань – найбільший в світі порт за обсягом вантажообігу
Шанхайський всесвітній фінансовий центр
Париж Центр світової торгівлі (автомобілі, літаки, канцелярські товари й туристичне спорядження);
Париж головний національний промисловий округ (засоби транспорту, енергетичне обладнання, електроніка, одяг, косметика), фінансово-банківська столиця; великий транспортний вузол (2 міжнародні аеропорти).
Діловий квартал Дефанс
Сідней § економічна столиця Австралії; § в місті знаходяться штабквартири багатьох транснаціональних корпорацій; § Австралійська фондова біржа
Амстердам § Амстердам — фінансова столиця Нідерла ндів. § Амстердамська фондова біржа
Торонто
Чикаго
Сан-Франциско