Скачать презентацию СУТЬ ТА ФУНКЦІЇ ГРОШЕЙ План Походження грошей Скачать презентацию СУТЬ ТА ФУНКЦІЇ ГРОШЕЙ План Походження грошей

SUT_TA_FUNKTsIYi_GROShEJ - копия.pptx

  • Количество слайдов: 16

СУТЬ ТА ФУНКЦІЇ ГРОШЕЙ СУТЬ ТА ФУНКЦІЇ ГРОШЕЙ

План Походження грошей. Еволюція форм грошей. Функції грошей. Види грошей. Роль грошей у ринковій План Походження грошей. Еволюція форм грошей. Функції грошей. Види грошей. Роль грошей у ринковій економіці.

1. Походження грошей Гроші – це одне з найвеличніших досягнень людства. Їх виникнення пов’язане 1. Походження грошей Гроші – це одне з найвеличніших досягнень людства. Їх виникнення пов’язане з 7 -8 тис. до н. е. , коли у древніх племен з’явились залишки якихось продуктів, які можна було б обміняти на інші такі ж продукти в яких була потреба. Історично як засіб полегшення обміну використовувались каміння, худоба, шматки металів чи інші предмети, які отримали загальне визнання у продавців та покупців як засіб обміну. Тобто все, що визнавало суспільство в якості обігу, - це і були гроші.

Існування грошей таке ж давне, як існування самої людської цивілізації. Зокрема, монети із неблагородних Існування грошей таке ж давне, як існування самої людської цивілізації. Зокрема, монети із неблагородних металів стали використовуватись в обігу у міру того, як росла вартість золота. Згодом з’явились повноцінні гроші, виготовлені з паперу.

Уперше паперові гроші винайшли китайці. Їх почали друкувати у 812 році н. е. У Уперше паперові гроші винайшли китайці. Їх почали друкувати у 812 році н. е. У XV - XVIII ст. гроші, виготовлені з паперу, появились у Європі і так широко розповсюдились і прижились, що стали основним замінником повноцінних грошей. На протязі століть гроші, як і погляди на них, змінювались, і навіть у наш час їх стан не можна вважати завершеним. Економічна сутність, закономірності виникнення та розвитку грошей взаємопов”язані і взаємозумовлені.

В економічній науці традиційно виділяються дві основні концепції походження грошей: 1) раціоналістична; 2) еволюційна. В економічній науці традиційно виділяються дві основні концепції походження грошей: 1) раціоналістична; 2) еволюційна.

2. Еволюція форм грошей І – проста (випадкова) ІІ – розгорнута ІІІ – загальна 2. Еволюція форм грошей І – проста (випадкова) ІІ – розгорнута ІІІ – загальна ІV- грошова

Можна виділити три основні властивості грошей, що розкривають їх суть: 1 2 3 • Можна виділити три основні властивості грошей, що розкривають їх суть: 1 2 3 • гроші забезпечують всезагальну безпосередню обмінюваність (на них можна придбати будь-який товар; • гроші виражають мінливу вартість товарів. Через них визначається ціна товару, а це дає кількісне порівняння різних за споживчою вартістю товарів; • гроші виступають матеріалізацією всезагального робочого часу закладеного в товарі.

3. Функції грошей Для того, щоб краще зрозуміти суть грошей, потрібно уяснити їхню роль. 3. Функції грошей Для того, щоб краще зрозуміти суть грошей, потрібно уяснити їхню роль. У зв’язку з цим прийнято вважати, що найкраще економічна суть грошей проявляється в їх функціях.

Функція Є конкретним проявом економічного явища, виражає основне призначення економічних законів, які діють в Функція Є конкретним проявом економічного явища, виражає основне призначення економічних законів, які діють в певній сфері економічних відносин. Ступінь розвитку тієї чи іншої функції відображає певні етапи розвитку суспільного виробництва.

Функції грошей засіб обігу; засіб нагромадження ; світові гроші. міра вартості засіб платежу; Функції грошей засіб обігу; засіб нагромадження ; світові гроші. міра вартості засіб платежу;

Кожна з функцій грошей має свою специфіку Кожна з функцій грошей має свою специфіку

4. Форми грошей. 4. Форми грошей.

Види грошей Види грошей

5. Роль грошей в ринковій економіці Грошам належить ключова роль в ринковій економіці суспільна 5. Роль грошей в ринковій економіці Грошам належить ключова роль в ринковій економіці суспільна роль грошей і їх основна функція в економічній системі проявляється у тому, що вони виступають сполучною ланкою між товаровиробниками. гроші є об'єктом грошово-кредитного регулювання економіки в умовах поглиблення міжнародних господарських зв'язків гроші обслуговують процес обміну між країнами, а саме - рух товарів, робочої сили та капіталів гроші набули принципово нової якості - стали носієм капіталу за допомогою грошей відбувається утворення і перерозподіл НД через державний бюджет, податкову політику у державі, інфляційні процеси. Високий рівень розвитку сучасної ринкової економіки зумовив зростання вимог до сучасних неповноцінних грошей

Дякую за увагу! Дякую за увагу!