Суднобудування Москалець АМО-102.ppt
- Количество слайдов: 29
Суднобудування Презентацію виконала студентка 1 -го курсу, Москалець Анна, 6509/1 АМО 102
В Україні розвинуте суднобудування, найбільшим центор якого є Миколаїв. Центрами морського суднобудування також є Херсон, Київ, Керч, а річкового – Київ, Запоріжжя, Херсон, Ізмаїл.
В Україні першу суднобудівельну ВЕРФ для будування військових суден спорудило Рос. Адміралтійство 1788 у Миколаєві.
Після розпаду СССР відбувся спад суднобудування до 1999 р.
Тепер в Україні будують судна різних типів: суховантажні, наливні танкери, китобійні бази, морозильні риболовні траулери, приймальнотранспортні, рефрижератори, лісовози, сейморозвідувальні, пасажирські судна на підводних крилах, вантажнопасажирські та ін. ; значно збільшено будову військ. суден.
Нйбільші заводи за часів СССР: Чорноморський суднобудівний завод (Миколаїв) “Радянська Україна” “Советская Россия” Харківський суднобудівний завод Київський суднобудіний завод “Ленінська кузня”
Статистика СРСР не оприлюднюється. Є припущення, що до 1941 на зав. України випускалося щороку 15 — 20 військ. кораблів.
Заводи суднобудування в Україні сьогодні: Чорноморський суднобудівельний завод (Миколаїв)
суднобудівельний завод “Океан” (Миколаїв)
суднобудівельний завод ім. 61 комунара (Миколаїв)
Херсонський суднобудівельний завод
суднобудівельний завод “Затока” (Керч)
Севастопольський морський завод
Феодосійське ПО “Море”
завод “Ленінська кузня” (Київ)
Київський суднобудівельно-судноремонтний завод
Спеціалізація основних суднобудівних заводів: Чорноморський завод – військове кораблебудування Херсонський - танкери Миколаївський - середньо-і великотоннажні судна.
Для об’єднання зусиль та координації дій підприємств галузі в розв’язанні їх спільних проблем представниками заводів було ухвалено рішення про створення Асоціації суднобудівельників України.
Нарощування обсягів суднобудівного виробництва в останні роки пов’язане з реструктуризацією підприємств, переорієнтацією їх роботи на експорт, заходами державної підтримки. Традиційною для України експортною продукцією є танкери дедвейтом до 100 тис. т, балкери, рефрижераторні і рибопромислові судна і добре освоєні останнім часом судна технічного флоту.
У 2003 -2004 рр. суднобудівними заводами побудовано і передано замовникам 72 судна загальною вартістю 140, 5 млн USD. Виконано судноремонтних робіт на загальну суму понад 232 млн грн. , на 1128 млн грн. поставлено газотурбінної техніки.
У 2000 -2006 рр. на підприємствах суднобудівної галузі спостерігалося зростання обсягів випущеної продукції, темпи такого зростання змінювалися з року в рік, іноді досягаючи гранично високих показників (так, за підсумками 2004 р. , приріст виробництва склав 114%), іноді опускаючись до рівня тренда в 20 -30%.
За даними Мінпромполітики, за перші три квартали 2007 р. суднобудівні заводи країни збільшили обсяг реалізації продукції на 10% порівняно з аналогічним періодом 2006 р. до 1, 5 млрд грн. За три квартали вітчизняними заводами було побудовано і передано замовникам 29 суден загальною вартістю 151, 7 млн USD, що удвічі перевищує результати аналогічного періоду 2006 р.
2004 р. Був рекордним щодо зростання виробництва. В 2005 р. Відбулося його падіння.
Суднобудівельна галузь України перебуває у критичному стані. За інформацією Lloyd’s Register of Shipping, у світовому виробництві суден частка України (за тоннажем) складала у 1995 р. 0, 8%.
Проблеми, за яких суднобудування в Україні майже не розвивається: Відсутність джерел фінансування; Низький рівень завантаження виробничих потужностей та значне зростання витрат при будівництві судів; Зниження обсягів участі українського флоту в перевезеннях зовнішньоторгівельних вантажів; скорочення кількості торговельних судів, в тому числі під національним прапором; Втрата попиту з боку вітчизняних замовників нових проектів та судноремонтних робіт
Сьогодні склалась така ситуація, що хоча Україна і посідає 15 -те місце серед передових суднобудівельних держав, загальний обсяг поставок не перевищує 0, 5% від обсягу світового ринку.
Чорноморський суднобудівний завод - отримав в 2011 році замовлення за державною програмою «Корвет» . Будівництво головного корабля програми було закладено навесні поточного року. Завершення будівництва планується на 2016 рік. Крім того, до 2021 року на воду мають бути спущені ще три кораблі.
Феодосійська суднобудівна компанія «Море» , має невелику кількість місцевих замовлень. Зокрема, в 2011 році вона виграла тендер на будівництво корабля морської охорони «Корал» , і до 2020 року повинна випустити шість таких кораблів.
У 2011 році силами Херсонського заводу було закладено 3 нафтоналивних судна за замовленням SVL Group (Мальта), а його керівництво запевняє, що підприємство завантажено замовленнями аж до 2013 року.
Суднобудування Москалець АМО-102.ppt