Презентация Глазунова.pptx
- Количество слайдов: 17
СУЧАСНІ ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ УКРАЇНИ І ЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ (у гідрологічному аспекті) Роботу виконала: Глазунова Олександра Максимівна, учениця 9 Б класу Мелітопольської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Науковий керівник: Кондратенко А. І. Методист магістратури МДПУ ім. Б. Хмельницького
Актуальність теми дослідження Людство істотно змінило хід перебігу цілої низки процесів у біосфері. В останні роки води океанів перетворюються в сховища радіоактивних відходів атомних станцій і атомного флоту. З основних видів забруднення поверхневих вод більшу небезпеку становить хімічне забруднення, як найбільш розповсюджене. Значний практичний інтерес представляють дослідження спрямованості процесів зміни хімічного складу поверхневих вод внаслідок їх взаємодії з промислових стоками в різних умовах. Серйозною екологічною проблемою в регіоні є забруднення поверхневих вод. Особливо гостро ця проблема стоїть у місті Запоріжжя, адже це єдине місто в Україні, яке не має альтернативних джерел питної води. Через особливості місцевого рельєфу та внаслідок діяльності великих металургійних і хімічних підприємств артезіанська вода непридатна для вживання.
Об'єкт дослідження екологічні проблеми України і Запорізької області. Предмет дослідження – сучасна екологічна ситуація в країні та області.
Мета роботи полягає у наданні комплексної характеристики основним забруднювачам навколишнього середовища, можливі заходи їх вирішення.
Наукова новизна роботи полягає у комплексній характеристиці сучасного екологічного стану України та Запорізького регіону, та у аналізі екологічних карт.
Рис. 1. 1. Забрудненість поверхневих вод України
Рис. 1. 2. Екологічна ситуація в Україні
Екологічна забрудненість території України 7 8 30 15 40 екологічно чисті умовно чисті території мало забруднені екологічно забруднені значно екологічно забруднені
Сучасна екологічна обстановка в Запорізькій області стала вкрай небезпечною. Основні причини наступні: • застаріла технологія виробництва на багатьох промислових підприємствах; нераціональна структура промисловості (надлишок енергоємних і «брудних» підприємств); • недостатнє екологічне виховання людей і, як результат, їхнє байдуже ставлення до екологічних проблем недостатня увага до екологічних проблем державних організацій. Запорізька область ввійшла в число зон екологічного лиха.
Запорізька область найбільш складна в техногенному відношенні. На її території розташовані: найбільша в Європі АЕС, 168 промислових підприємств чорної і кольорової металургії, з них - 21 підприємство металургійного комплексу, 61 завод машинобудівного комплексу. Дуже небезпечними є синтетичні миючі засоби, які потрапляючи у водойми навіть у незначній їх кількості викликають неприємний смак і запах води і утворюють піну і плівку на поверхні, що ускладнює доступ кисню, і призводить до загибелі водних організмів. До особливих видів забруднення належить також заростання водойм водоростями, особливо синьо-зеленими, життя яких викликає захворювання і загибель риб, це дуже гостра проблема характерна для водойм басейну Дніпра.
Особливо небезпечним для здоров'я людини є забруднення природних вод побутовими стоками. Така забруднена вода зовсім непридатна для споживання населенням, оскільки містить забруднювачі різноманітних інфекційних захворювань (дизентерія, інфекційний вірусний гепатит, туляремія та ін. ) Рівень очищення води надзвичайно низький. Існуючі очисні споруди навіть при біологічному очищенні вилучають лише 10 -40% неорганічних речовин і практично не вилучають солі важких металів. Особливо забруднені малі річки, водосховища, акваторії Сиваша, Азовського і Чорного морів. Так, піддався величезному забрудненню каскад штучних водосховищ на Дніпрі, забруднені підземні води.
Рис. 2. 3. Забруднення природного середовища Запорізької області
ВИСНОВКИ
На порозі ХХІ століття екологічні проблеми набули статусу глобальних. Людство усвідомлює небезпеку скорочення життя на Землі із-за свого впливу на масштаби природокористування, інтенсивність господарювання, забруднення природного середовища. Однак відчуття тривоги за якість останнього властиве далеко не кожному з нас, жителів міста й села, де знаходяться основні джерела забруднення атмосферного повітря, природних вод, ґрунтів. На екологічний стан водних об’єктів найбільше впливають аварійні ситуації на міських каналізаційних мережах. Аварії на каналізаційних насосних станціях і колекторах призводять до значного забруднення водних об’єктів та прилеглої території, створюють небезпечну санітарноепідеміологічну обстановку. На теперішній час з 63 об’єктів, які мають випуски стічних вод у водойми, 13 з них скидають стічні господарсько-побутові та промислові води без будь-якої очистки.
Теоретичне і практичне значення. Матеріали роботи можуть використовуватися як теоретична база для висвітлення питань пов'язаних з охороною природи у шкільному курсі географії.
Презентация Глазунова.pptx