seminarportfoliouchnya-kopia-160128131102.ppt
- Количество слайдов: 18
Структура портфоліо учнів може мати декілька варіантів.
Загальний початок портфоліо: 1. 2. Титульний лист, що включає загальні відомості про учня. Візитка школяра, що відображає особливості його особистості.
Складові портфоліо ( І варіант) РОЗДІЛ I «Освітня діяльність» l РОЗДІЛ ІІ «Виховна діяльність» l РОЗДІЛ ІІІ «Офіційні документи» l РОЗДІЛ IV «Особисте зростання. Відгуки та рекомендації» l
«Освітня діяльність» РОЗДІЛ І включає освітній рейтинг учнів, що складається з двох блоків: l 1) Навчальна діяльність. Блок містить відомість успішності з навчальних предметів. l 2) Позаурочна пізнавальна діяльність. Блок містить оцінку досягнень учня на олімпіадах і конкурсах різного рівня (шкільного, міського, обласного тощо ), а також розроблених учнями проектів і творчих робіт.
Розділ ІІ l «Виховна діяльність» включає суспільну і творчу активність учня та складається з трьох блоків «Класне самоврядування» . робота учня в органах класного самоврядування в різні роки навчання; v діяльність щодо організації класних справ; v участь у різних заходах класу. v l «Шкільне самоврядування» . v v l діяльність в шкільному Міністерстві; участь в шкільних, районних зборах активу. «Творча активність» . v робота учня в творчих колективах і спортивних змаганнях на шкільному, міському, обласному та всеукраїнському рівні.
Розділ ІІІ «Офіційні документи» включає всі, що є в учня документи, які підтверджують індивідуальні досягнення в різних видах діяльності: • дипломи, • грамоти, • сертифікати, • посвідчення, • листи за перемогу та участь у конкурсах, змаганнях як в школі, так і поза її стінами.
Розділ ІУ «Особисте зростання. Відгуки та рекомендації» включає наступні документи: • • • анкети, тести; відгуки керівників проектів, творчих груп про діяльність учня.
Складові портфоліо ( ІІ варіант) РОЗДІЛ I «Портфоліо документів» l РОЗДІЛ ІІ «Портфоліо робіт» l РОЗДІЛ ІІІ «Портфоліо відгуків» l
Портфоліо документів Портфель індивідуальних освітніх досягнень. Подібна модель припускає можливість як якісної, так і кількісної оцінки матеріалів портфоліо.
Портфоліо робіт Являє собою сукупність різних творчих, проектних, дослідних робіт учня, а також опис основних форм і напрямів його навчальної і творчої активності.
Портфоліо відгуків Містить у собі характеристики ставлення учня до різних видів діяльності, представлені вчителями, батьками, однокласниками, а також письмовий аналіз учнем своєї конкретної діяльності та її результатів.
Складові портфоліо ( ІІІ варіант) РОЗДІЛ I «Загальний портфель» l РОЗДІЛ ІІ «Демонстраційний портфель » l РОЗДІЛ ІІІ «Оціночний портфель» l
Загальний портфель Являє собою папку, в якій зберігаються цікаві роботи учня.
Демонстраційний портфель Являє собою матеріали, які свідчать про досягнення учня.
Оціночний портфель Набір документації, яка оцінює прогрес учня і є частиною загальної оцінки.
Ще одним з варіантів різновидів портфоліо можна розглянути Комплексне портфоліо класу
Висновок: Навіщо потрібно в школі портфоліо? «Людина повинна навчитися сміливо дивитися в обличчя реальності. Якщо вона усвідомлює, що їй нема на що покластися, окрім власних сил, вона буде вчитися використовувати їх належним чином » . Основний висновок, який робить гармонійна особистість, може бути виражений формулою: «Я у мене є, і я не пропаду» . Школа зі своїм переходом на систему профільного навчання, зверненого до індивідуальних інтересів молодої людини, може сприяти успішному початку процесу оволодіння своєю особистістю як інструментом побудови економічного і просто людського добробуту.