СТИХІЙНІ ЯВИЩА ПРИРОДИ. Стихійні природні явища (землетруси, засухи, повені, урагани тощо) можуть завдавати величезної шкоди населенню. засуха – тривалий бездощовий період, що призводить до висихання ґрунтів і загибелі рослинності.
Небезпечним явищем є ураганний гарячий сухий вітер, що дме в пустелі влітку. Араби називають його «дихання смерті» . Коли він дме, температура повітря підвищується до +50 0 С, а відносна вологість знижується іноді до 0 %. За таких умов різко збільшується випаровування з організму.
У людини починається сильний головний біль і може настати смерть. Нерідко ураганний вітер супроводжується піщаним и смерчами іпиловими бурями. Вони зазвичай тривають недовго (до 20 хв. ), але мають велику силу і за короткий час переносять величезні маси піску, засипаючи поля, будинки, а іноді й великі поселення.
Деякі країни Африки потерпають від повеней. Своєрідним стихійним лихом є нашестя сарани, яка за кілька годин може знищити увесь урожай полів і плантацій.
Це дерево, хоча на перший погляд воно зовсім так не виглядає. Вся рослина складається з стовбурового кореня і двох листків, що безперервно ростуть протягом усього життя. З часом довжина кожного з них сягає 2 -4 м. Від контакту з розжареним ґрунтом їх кінці поступово засихають, а самі листки під дією вітру розшарпуються на окремі смужки.
Протягом всього свого життя (навіть під час плодоношення) вельвічія має анатомічну будову, що відповідає стадії проростання, що у світі рослин є винятком. Вельвічія є дводомною рослиною, і тому для утворення насіння необхідні дві особини — чоловіча та жіноча. Замість квітів у неї розвиваються численні шишкоподібні органи що виходять з пазух
Список використаних джерел http: //uk. wikipedia. org/ wiki/ Вікіпедія http: //school. xvatit. com /index. php? title Природні явища Дякую за увагу! Підготувала учениця 7 б класу Мільохіна Любов