СТИЛІ МОВЛЕННЯ Виконала студентка 31 групи Кочетова Дар’я Клас викладача: Скляренко З. В.
Стилі мовлення: Художній Науковий Розмовний Публіцистичний Офіційно – діловий
Художній стиль - це мова художньої літератури, "особливий спосіб мислення, створення мовної картини світу"
Художній стиль – це стиль творів художньої літературиобразне відтворення дійсності та емоційний вплив на читача СПЕЦИФІКА: - ОБРАЗНІСТЬ - ЕМОЦІЙНІСТЬ - ВИРАЗНІСТЬ
Ну що б, здавалося, слова. . . Слова та голос — більш нічого. А серце б’ється — ожива, Як їх почує!. . — «Ну що б, здавалося, слова…» ; ІХ-ХІІ 1848, Косарал
Науковий стиль - функціональний різновид літературної мови, що обслуговує сферу і потреби науки.
Науковий стиль – для повідомлення знань, пояснення, аналізу явищ, доведення наукових припущень. Сфера вживання – наука, техніка, освіта Види висловлювань – наукові доповіді, статті, монографії підручники Характерне – широке використання термінів
Розмо вний стиль мо влення — це стиль, який використовується в усному повсякденному спілкуванні у побуті, у родині, на виробництві.
Мета мовлення: спілкування, обмін інформацією, думками, враженнями. Сфера спілкування: у повсякденному спілкуванні у родині, с друзями. Загальні ознаки: невимушеність, жвавість бесіди, вільний вибір слів та виразів.
Публіцистичний стиль - це функціональний різновид літературної мови, яким послуговуються в засобах масової інформації (газетах, часописах, періодичних громадсько-пропагандистських виданнях).
Сфера вживання: суспільно – економічна, політична, використовується у газетах, журналах Загальні ознаки: логічність , образність, емоційність Жанри: нариси, статті, репортажі, ораторська мова
Основне призначення стилю - обговорення, відстоювання і пропаганда важливих суспільно-політичних ідей, формування відповідної громадської думки, сприяння суспільному розвитку.
Офіційно-діловий стиль - це мова ділових паперів, що використовуються в офіційному спілкуванні між установами, приватною особою й установою і регулюють їх ділові взаємини.
Основне призначення стилю - регулювання офіційно-ділових стосунків.
Засвоюючи рідну мову, дитина засвоює не самі тільки слова, їх сполучення та видозміни, але безліч понять, поглядів на речі, велику кількість думок, почуттів, художніх образів, логіку і філософію мови. . . (Костянтин Ушинський)