Скачать презентацию США в 90 -х роках ХХ ст Скачать презентацию США в 90 -х роках ХХ ст

Урок 10 США в 90-х годах ХХ ст. - нач. XXI в.Ppt

  • Количество слайдов: 15

США в 90 -х роках ХХ ст. — на початку ХХІ ст. Презентацію створено США в 90 -х роках ХХ ст. — на початку ХХІ ст. Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Позитивні зрушення в житті США були закріплені після приходу до влади республіканця Джорджа Буша Позитивні зрушення в житті США були закріплені після приходу до влади республіканця Джорджа Буша (1988– 1992). За правління Дж. Буша в міжнародних відносинах було досягнуто нових домовленостей з СРСР про скорочення ядерних озброєнь, було остаточно розв’язане німецьке питання. Він санкціонував агресію американських військ у Панаму під приводом боротьби з наркоманією (1989 р. ). Найбільшим його досягненням стала перемога у війні з Іраком 1991 року.

Новим президентом у 1993 р. став лідер демократичної партії Б. Клінтон. На наступних президентських Новим президентом у 1993 р. став лідер демократичної партії Б. Клінтон. На наступних президентських виборах, що відбулися у листопаді 1996 p. , знову переміг Б. Клінтон. Діяльність адміністрації Клінтона виявилася настільки ефективною, що її не змогли затьмарити скандальні історії, пов’язані з президентом, які в іншому випадку призвели б до імпічменту.

Президентство Білла Клінтона 1992– 2000 рр. Внутрішня політика Зовнішня політика План «економічного відродження» США Президентство Білла Клінтона 1992– 2000 рр. Внутрішня політика Зовнішня політика План «економічного відродження» США та зростання добробуту американців: • створення нових робочих місць за рахунок державних інвестицій у розвиток інфраструктури; • охорона навколишнього середовища; • будівництво житла; • реформа систем освіти та охорони здоров’я; • безперервне зростання економіки США. Профіцит бюджету. Виникають проблеми, пов’язані з особистим життям президента. Це спричинило ініціацію процедури імпічменту Головна увага приділялась проблемам боротьби з тероризмом, наркобізнесом. Проводилися «миротворчі операції» в «гарячих точках» планети (Югославія, Сомалі, Камбоджа, Близький Схід) з метою забезпечення національних інтересів США. Процес налагодження відносин з новими незалежними державами, які виникли на теренах колишнього СРСР та Югославії

Вибори 2000 р. були особливими в історії США: вони стали випробуванням для американської демократії, Вибори 2000 р. були особливими в історії США: вони стали випробуванням для американської демократії, зокрема системи виборів. Переможцем було оголошено кандидата від Республіканської партії Джорджа Буша (молодшого). Відносне економічне благополуччя дало змогу адміністрації Дж. Буша-молодшого основну увагу зосередити на зовнішній політиці.

11 вересня 2001 р. стало переломним у житті США і світу: стався терористичний акт, 11 вересня 2001 р. стало переломним у житті США і світу: стався терористичний акт, у результаті якого було зруйновано Світовий торговий центр у Нью-Йорку і пошкоджено будівлю Пентагона (Міністерства оборони США).

США були поставлені перед необхідністю розгорнути широкомасштабну боротьбу з тероризмом. Першою серйозною акцією США США були поставлені перед необхідністю розгорнути широкомасштабну боротьбу з тероризмом. Першою серйозною акцією США стало втручання у внутрішні справи Афганістану на боці сил, що вели боротьбу із рухом Талібан (рух підтримував діяльність терористичної мережі Аль-Каїда на чолі з Бен Ладеном, на яку було покладено відповідальність за теракт 11 вересня 2001 р. та цілу низку терористичних актів).

Узимку 2002– 2003 рр. США розгорнули масову антиіракську кампанію з метою повалення президента Саддама Узимку 2002– 2003 рр. США розгорнули масову антиіракську кампанію з метою повалення президента Саддама Хусейна. Війна в Іраку викликала невдоволення всередині США. Цим скористалася Демократична партія, яка 2006 р. перемогла на виборах до конгресу США. Проте адміністрація Дж. Бушамолодшого продовжувала проводити жорсткий курс.

У 2008 р. новим президентом США було обрано Барака Обама. Народився 4 серпня 1961 У 2008 р. новим президентом США було обрано Барака Обама. Народився 4 серпня 1961 р. у м. Гонолулу, штат Гавайї. З 2005 р. сенатор від Демократичної партії. Представляв штат Іллінойс. Це п’ятий сенатор афроамериканець за всю історію США. У 2008 р. виграв вибори президента США, перемігши республіканця Джона Маккейна. Став 44 президентом США.

Основними пріоритетами офіційної зовнішньополітичної програми адміністрації Б. Обами є: 1) відновлення довіри до США Основними пріоритетами офіційної зовнішньополітичної програми адміністрації Б. Обами є: 1) відновлення довіри до США та їх авторитету в мусульманському регіоні і світі загалом 2) реалізація нового підходу до політики на Близькому Сході (у тому числі щодо Іраку та Ірану) з метою розв’язати затяжну геополітичну кризу в регіоні

Незалежна Україна посідала різне місце у політиці адміністрацій президентів США. Бачення ними молодої держави Незалежна Україна посідала різне місце у політиці адміністрацій президентів США. Бачення ними молодої держави змінювалося, еволюціонувало залежно від подій та становища на міжнародній арені, внутрішнього життя України та власне від особливостей підходу американських адміністрацій.

Українська громада — діаспора в США є однією з найбільш згуртованих і найбільш численних. Українська громада — діаспора в США є однією з найбільш згуртованих і найбільш численних. Неабияку роль українська діаспора відіграє у налагодженні контактів та співробітництва США з Україною. Стратегічне значення України посилюється ще й тим, що вона розглядається як один із можливих транзитних шляхів енергопостачання з Центральної Азії.

Колишній Держсекретар США Г. Кессінджер у книзі «Дипломатія» стверджує: «Кінець «холодної війни» породив ще Колишній Держсекретар США Г. Кессінджер у книзі «Дипломатія» стверджує: «Кінець «холодної війни» породив ще більшу спокусу переробити світ за американським зразком і подобою… Завершення «холодної війни» створило ситуацію, яку численні спостерігачі називають «однополюсним» , або «мононаддержавним» , світом. Але Сполучені Штати насправді перебувають не в такому блискучому становищі, щоб в односторонньому порядку диктувати глобальну міжнародну діяльність» .

Домашнє завдання Опрацювати відповідний параграф підручника Домашнє завдання Опрацювати відповідний параграф підручника

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝» , 2012 Джерела: 1. Усі уроки до курсу «Всесвітня історія» . 11 клас. Стандартний та академічний рівні 2. Сайты • www. academicpress. com • www. britannica. com • www. internetri. net/vv • www. sociology. org • www. sil. org/ethnologue