Скачать презентацию США в 60 90 -х роках ХХ ст Скачать презентацию США в 60 90 -х роках ХХ ст

Урок_9_США_в_60-90-х_годах_ХХ_ст.Ppt

  • Количество слайдов: 17

США в 60– 90 -х роках ХХ ст. Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми США в 60– 90 -х роках ХХ ст. Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

У 1960 р. президентом США було обрано представника Демократичної партії 43 річного Джона Кеннеді. У 1960 р. президентом США було обрано представника Демократичної партії 43 річного Джона Кеннеді. Син мільйонера, дипломата, католик за віросповіданням, Дж. Кеннеді під час Другої світової війни був офіцером флоту США, а в повоєнний час — членом палати представників. Він переконував американців в тому, що лише він зможе подолати кризу в країні.

Для США 60 -ті роки були періодом масштабного впровадження досягнень науково-технічного прогресу у виробництво, Для США 60 -ті роки були періодом масштабного впровадження досягнень науково-технічного прогресу у виробництво, значної структурної перебудови в економіці, а також подальших змін у галузі найманої праці.

Дж. Гелбрейт Перемога Дж. Кеннеді на виборах пожвавила реформаторську діяльність. Було вжито заходів для Дж. Гелбрейт Перемога Дж. Кеннеді на виборах пожвавила реформаторську діяльність. Було вжито заходів для стимулювання економічного зростання. Суть нової програми полягала у відродженні Америки як світового лідера за рахунок розширення функцій держави в економіці та зменшенні інфляції. В її основу було покладено ідеї неолібералізму (неокейнсіанства) економістів Дж. Гелбрейта і Геллера.

Багатообіцяюча кар’єра Дж. Кеннеді була несподівано перервана: 22 листопада 1963 р. у Далласі його Багатообіцяюча кар’єра Дж. Кеннеді була несподівано перервана: 22 листопада 1963 р. у Далласі його було вбито. До сьогодні так остаточно і не з’ясовано, хто вбив президента і хто стояв за спиною вбивць.

Новим президентом США став Ліндон Джонсон. Друга половина 60 -х років стала для США Новим президентом США став Ліндон Джонсон. Друга половина 60 -х років стала для США роками перелому. Завершився цикл підйому в економіці, який у ринковому господарстві, як правило, чергується зі спадом виробництва. Подальше зростання державних витрат загрожувало диспропорціями в економіці. Почалося зниження виробництва, і президент Джонсон вимушений був збільшити податки та скоротити на 6 млрд доларів федеральні витрати.

Демократ Дж. Кеннеді (1961– 1963) Концепція «нових рубежів» Демократ Л. Джонсон (1963– 1968) «Безкомпромісна Демократ Дж. Кеннеді (1961– 1963) Концепція «нових рубежів» Демократ Л. Джонсон (1963– 1968) «Безкомпромісна війна проти бідності в Америці» Внутрішня політика Зовнішня політика Внутрішня Зовнішня політика Збільшення Намагання Закон «Про 1964 р. — капіталовкладень збільшити вплив війну Початок в економіку. США на перебіг протии масштабних Оптимальне подій у світі. бідності» . бойових дій використання Не допустити Реалізація у В’єтнамі досягнень НТР. поширення програми Підвищення комунізму у світі. виявилася кваліфікації та освіти Карибська криза малоефекпрацівників усіх 1962 р. тивною, рівнів, мінімальної Спроби зменшити спад в погодинної оплати напруження в економіці праці. Допомога міжнародних збіднілим фермерам відносинах

Характерні ознаки ро звитку США в 70 -ті роки Політичні ознаки • Часта зміна Характерні ознаки ро звитку США в 70 -ті роки Політичні ознаки • Часта зміна президентів; політична криза: Уотергейтська справа; • корумпованість політиків; • спад активності суспільнополітичних рухів, профспілкового руху; • поява руху «зелених» Економічні ознаки Зовнішня політика • Зниження темпів Господарського зростання; інфляція; • перехід на ресурсозберігаючі технології; • другий етап НТР — автоматизація, застосування ЕВМ; • освоєння космічного простору — 1969 р. — висадка на Місяць • Послаблення Зовнішньополітич них позицій США; • початок розрядки Міжнародної напруженості; • підписання документів, що закріплювали принцип міжнародного співіснування, скорочення озброєнь

На чергових президентських виборах 1972 р. Р. Ніксона було обрано президентом на новий термін. На чергових президентських виборах 1972 р. Р. Ніксона було обрано президентом на новий термін. Як і його попередники, Р. Ніксон прагнув розширення президентських повноважень. Не раз він діяв в обхід законодавчого органу. Роздратовані цим палати конгресу нерідко «провалювали» внесені президентом законопроекти

Наступним президентом став Дж. Форд. Він «амністував» Р. Ніксона, якому загрожував судовий процес. Громадська Наступним президентом став Дж. Форд. Він «амністував» Р. Ніксона, якому загрожував судовий процес. Громадська думка піддала за це нового президента гострій критиці. Не дуже вдалою виявилася й економічна політика Дж. Форда. Не найкращим чином складались його відносини з конгресом.

На президентських виборах 1976 р. переміг кандидат від Демократичної партії Джеймс Картер — колишній На президентських виборах 1976 р. переміг кандидат від Демократичної партії Джеймс Картер — колишній губернатор штату Джорджія. Він наголошував на своїй непричетності до корумпованої вашингтонської верхівки, афішував близькість до простолюду, побожність (за віросповіданням — баптист), підкреслював важливість дотримування у політиці високих моральних норм і правил.

На виборах 1980 р. перемогу здобув представник Республіканської партії Рональд Рейган, людина, яка відновила На виборах 1980 р. перемогу здобув представник Республіканської партії Рональд Рейган, людина, яка відновила міць США і залишила помітний слід в її історії. Політика, яку почав проводити Р. Рейган, дістала назву «рейганоміка» , складовими якої були: підтримка приватного бізнесу, зменшення соціальних виплат, зменшення податків на доходи до 10 %, мілітаризм.

Рейганоміка Основні заходи Підтримка приватної ініціативи. Відмова від жорстокої регламентації бізнесу. Скорочення витрат всіх Рейганоміка Основні заходи Підтримка приватної ініціативи. Відмова від жорстокої регламентації бізнесу. Скорочення витрат всіх державних відомств за винятком Пентагону (військово-промислового комплексу). Зменшення федеральних витрат. Зменшення податків. Орієнтація соціальної політики на середній клас Результати Позитивні Подолання кризових явищ, покращення економічної кон’юнктури. Збільшення частки наукомістких галузей економіки. Приток іноземних інвестицій. Розширення сфери послуг. Переозброєння американської армії Негативні Закордонні капіталовкладення перевищили американські закордонні активи. Посилення конкуренції з товаровиробниками з Європи та Японії. Зростання воєнних витрат. Зростання державної заборгованості. Посилення соціального розшарування

 «І р а н г е й т» — політичний скандал, суть справи «І р а н г е й т» — політичний скандал, суть справи якого полягала в тому, що США таємно, через посередників, постачали зброю і запасні частини одному зі своїх головних ворогів — Ірану, який вів війну з Іраком. Отримані кошти йшли на фінансування бойових загонів «контрас» , що вели боротьбу протии сандиністського (прорадянського, прокубинського) режиму в Нікарагуа. Цей скандал ледь не коштував Рейгану президентського крісла.

1. Визначте суть «рейганоміки» й охарактеризуйте її результати. 2. Порівняйте економічну політику президентів Кеннеді 1. Визначте суть «рейганоміки» й охарактеризуйте її результати. 2. Порівняйте економічну політику президентів Кеннеді та Рейгана. 3. Чому, на ваш погляд, Рейган назвав СРСР «імперією зла» ? Які факти зовнішньої і внутрішньої політики радянського керівництва спричинили таку думку?

Домашнє завдання Опрацювати відповідний параграф підручника. Домашнє завдання Опрацювати відповідний параграф підручника.

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝» , 2012 Джерела: 1. Усі уроки до курсу «Всесвітня історія» . 11 клас. Стандартний та академічний рівні 2. Сайты • www. academicpress. com • www. britannica. com • www. internetri. net/vv • www. sociology. org • www. sil. org/ethnologue