США
ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ — ФЕДЕРАТИВНА РЕСПУБЛІКА У СКЛАДІ 50 ШТАТІВ І ФЕДЕРАЛЬНОГО (СТОЛИЧНОГО) ОКРУГУ КОЛУМБІЯ. ШТАТИ МАЮТЬ ПРАВО НА САМОВРЯДУВАННЯ. ФОРМА ПРАВЛІННЯ. ФЕДЕРАТИВНА РЕСПУБЛІКА. ГЛАВА ДЕРЖАВИ. ПРЕЗИДЕНТ, ЩО ОБИРАЄТЬСЯ СТРОКОМ НА 4 РОКИ. НАЙВИЩИЙ ЗАКОНОДАВЧИЙ ОРГАН. КОНГРЕС, ЩО СКЛАДАЄТЬСЯ З ДВОХ ПАЛАТ: СЕНАТУ (ОБИРАЄТЬСЯ НА 6 РОКІВ) І ПАЛАТИ ПРЕДСТАВНИКІВ (ТЕРМІН ПОВНОВАЖЕНЬ — 2 РОКИ). НАЙВИЩИЙ ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН. УРЯД — КАБІНЕТ МІНІСТРІВ, ЩО ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ПРЕЗИДЕНТОМ З ВІДОМА СЕНАТУ. НАЙБІЛЬШІ МІСТА. НЬЮ-ЙОРК, ЛОС-АНДЖЕЛЕС, ЧИКАГО, ФІЛАДЕЛЬФІЯ, САН-ФРАНЦИСКО, МАЙАМІ, ДЕТРОЙТ, ДАЛЛАС, САН-ДІЄГО, БОСТОН, Х'ЮСТОН, ФЕНІКС, АТЛАНТА, СЕНТ-ЛУЇС, БАФФАЛО, КЛІВЛЕНД. ДЕРЖАВНА МОВА. АНГЛІЙСЬКА. РЕЛІГІЯ. ПРОТЕСТАНТИЗМ (56 %), КАТОЛИЦИЗМ (28 %), ІУДАЇЗМ (2 %), БУДДИЗМ, ІНДУЇЗМ. ЕТНІЧНИЙ СКЛАД. 83 % — БІЛІ, ВКЛЮЧАЮЧИ ЛАТИНОАМЕРИКАНЦІВ, 13% — АФРОАМЕРИКАНЦІ, 3 % — АЗІАТИ. ВАЛЮТА. ДОЛАР США = 100 ЦЕНТАМ.
У США відсутня єдина державна система освіти, кожен штат має право визначати її структуру самостійно. У систему освіти США входять: · Дошкільні установи, де виховуються діти у віці 3 -5 років; · Початкова школа (1 -8 класи), в якій навчаються діти у віці 6 -13 років; · Середня школа (9 -12 класи) з завданням навчання юнаків і дівчат у віці 14 -17 років; · Навчальні заклади останнього рівня навчання, що входять до системи вищої освіти. Освітня система США включає в себе 4 основні рівні: початкова освіта, середня освіта, вища освіта та постдипломної. Система освіти в США вимагає обов'язкового 12 -річного навчання, тобто всі діти до 18 років зобов'язані вчитися, і відповідальність за це несуть насамперед батьки. Загальна структура, розроблена Центром освітньої статистики Міністерства освіти США.
Крім шкіл, система навчання включає в себе мережу церковних і приватних навчальних закладів в яких навчається близько 14% всіх школярів. У США 3000 , які утримуються за рахунок внесків від приватних осіб
Дошкільне виховання в США здійснюється в яслах, дитсадках, підготовчих дошкільних центрах - громадських і приватних закладах. Пріоритетне завдання - формування особистості.
99% дітей, які закінчили дитсадкові групи, вступають до школи (з 6 до 13 років) 94% з них продовжують навчання до 17 років. 29% - у віці від 18 до 24 років стають студентами коледжів та університетів
Діти вступають до школи у віці 6 років і протягом наступних 6 або 8 років навчаються в елементаpній школі.
читання, література, орфографія, рідна мова (усне мовлення), музика, образотворче мистецтво, арифметика, історія, географія, природознавство, гігієна, фізичне виховання і ручна праця.
1. Вільні або відкриті школи 2. Школи всередині школи 3. Домашнє альтернативне виховання 4. Общинні багатонаціональні школи
"Школа завтрашнього дня" "Школа Завтра" є програмою для початкової та середньої школи, що об'єднує традиційну шкільну систему із загальним навчальним класом і повністю індивідуалізованих, приписану за результатами тестування, високотехнологічну навчальну програму. Вона з'єднує найсучасніші технології, що використовують комп'ютери, відео - і аудіоапаратуру, навчання в режимі діалогу з комп'ютером, комп'ютерне оточення і тестування поряд зі створенням комп'ютерної бази даних і використанням модемів. Все це дозволяє отримати саму розвинену програму освіти двадцять першого століття з усіх доступних на сьогоднішній день.
Після закінчення 5 -го класу діти переходять в середню школу. Навчання у середній школі становить 7 років. Середня школа в США зазвичай ділиться на два ступені - молодшу та старшу, кожна по три роки.
Навчальний рік триває в американській школі 170186 днів; діти навчаються 5 днів на тиждень. Тривалість навчальних занять на день - 5 -6 годин (з 8. 30 до 15. 30). Навчальний рік, як правило, ділиться на семестри.
У 8 -му класі з'являється система вибору предметів, а обов'язковими предметами є англійська мова, математика, суспільствознавство, природознавство, фізкультура з гігієною, музика і образотворче мистецтво, працю (для хлопчиків) і домоведення (для дівчаток).
є загальноосвітнім навчальним закладом. Учні закінчують школу, як правило, в 17 -18 років. У практиці переважної більшості старших середніх шкіл навчальна програма зазвичай включає вивчення математики (2 роки), англійської мови (4 роки), природних (2 роки) і соціальних наук (3 роки).
Середні школи бувають різних типів: "академічні", "професійні" та "багатопрофільні".
1. Один раз на рік здаються стандартизовані тести типу тестів розумових здібностейта освітнього розвитку (Айова), "Тест Хенмон-Нельсон" з перевірки розумових здібностей тощо, прийняті у всій країні. 2. Раз на тиждень або частіше, а іноді 2 -3 рази в семестр (за рішенням вчителя) здаються заліки і тести внутрішнього контролю.
А - 15% із них - постійно високий рівень готовності, глибоких знань і оригінальність (відмінно). В - 25% із них - рівень, відверто більш високий, ніж середній (добре). С - 35% учнів - середній рівень виконання завдань (середньо). D - 15% із них - мінімальний рівень знань (нижче середнього). F - 10% учнів - незадовільні результати або повне незнання навчального матеріалу.
Р - залік (100%), S - задовільно (70%), N - незараховано (нижче 70%).
Для отримання диплома після закінчення середньої школи випускникам достатньо отримати заліки по 16 академічним курсам протягом останніх чотирьох років навчання. Кожен такий курс складається з одного уроку щодня протягом 18 або 36 тижнів. Традиційно учні записуються на вивчення 5 -6 курсів протягом півріччя і тим самим набирають 20 і більше курсів у 9 -12 -х класах. Кожен обов'язковий навчальний предмет зазвичай ділиться на більш дрібні курси. Особливо це характерно для великих середніх шкіл, де кількість таких дрібних поділів може становити 20 -30 дисциплін.
Випускники шкіл мають можливість вибрати між державним і приватним коледжем (університетом) Вони можуть піти в технологічні інститути, які пропонують чотири роки вивчення природничих і технічних наук, або в технічні інститути, де готують інженерів. Також є можливість закінчити дворічний коледж і потім продовжити навчання в університеті. Крім того, існують професійні школи, де студенти вивчають основи бізнесу.
-Державні коледжі та університети; -Community colleges; -Приватні університети; -Релігійні коледжі і університети(Religiously affiliated); -ВНЗ, в які навчаються представники етнічних меншин (Minority Serving Institutions) -
22 % - бізнес % 9% - соціологія 9% 7% - педагогіка 7% 6% - психологія, 6% мистецтво, медицина 5% - інженерна справа 5% 4% - програмування, 4% англійська мова, біологія
позики Програма Робота + Навчання - одночасно і вчишся, і працюєш Reserve Office Training Core (ROTC) - в обмін на плату за навчання студент повинен служити в армії на літніх канікулах Гранти та стипендії - в основному за програмами федерального уряду і уряду штатів
) Credit – кількість годин в неділю, які повинен відвідати студент З кожної дисципліни потрібно набрати необхідну суму «кредитів» Бакалавр – 120 кредитних годин Кожну неділю студент повинен відвідати 30 академічнихих годин 6 академічних годин в день
Кожна дисципліна в коледжі або університеті має свою цінність, яка визначається кількістю Кількість кредитів за кожен курс визначається кількістю годин, які має відвідати студент. Наприклад, курс розрахований на 3 заняття (class session) на тиждень, кожне заняття триває 50 хвилин. Такий курс оцінюється в 3 кредити. Зазвичай, коледжі для отримання диплому вимагають, щоб студенти набрали певну кількість кредитів, а не кількість дисциплін. Це дає студентам більше свободи в одержанні бажаного освіти.
загальнонаціонального значення є Гарвардський, Прінстонський, Єльський, Мічиганський, Стенфордський, Колумбійський, Чиказький, Каліфорнійський, Іллінойський університети.