Скачать презентацию СПЕЦИФІКА РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ З ДІТЬМИ З Скачать презентацию СПЕЦИФІКА РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ З ДІТЬМИ З

11526_Копия -нклюзивне навчання.pptx

  • Количество слайдов: 12

СПЕЦИФІКА РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ З ДІТЬМИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ СПЕЦИФІКА РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ З ДІТЬМИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

Знедолена природою дитина не повинна знати, що вона малоздібна, що в неї слабкий розум, Знедолена природою дитина не повинна знати, що вона малоздібна, що в неї слабкий розум, слабкі сили. Виховання такої дитини повинно бути у сто разів ніжнішим, чуйнішим, дбайливішим” В. О. Сухомлинський

 «Обов'язок держави полягає в тому, щоб допомогти хворій дитині вести повноцінне й достойне «Обов'язок держави полягає в тому, щоб допомогти хворій дитині вести повноцінне й достойне життя в суспільстві, полегшуючи її активну участь у житті» . «Конвенції про права дитини»

Інклюзивна освіта (від англ. включення) – це система навчання і виховання, яка забезпечує включення Інклюзивна освіта (від англ. включення) – це система навчання і виховання, яка забезпечує включення всіх дітей, в тому числі і дітей з особливостями психофізичного розвитку, в повноцінний освітній процес.

Основні характеристики інклюзивної освіти: n визнає, що всі діти можуть вчитися; n сприймає і Основні характеристики інклюзивної освіти: n визнає, що всі діти можуть вчитися; n сприймає і поважає індивідуальні особливості дітей; n забезпечує відповідність освітніх структур, потребам усіх дітей; n є частиною більш широкої стратегії розвитку інклюзивного суспільства; n є динамічним процесом, що постійно розвивається.

Основні інклюзивно-педагогічні компетенції, необхідні вчителю, який має в класі дитину з особливостями психофізичного розвитку Основні інклюзивно-педагогічні компетенції, необхідні вчителю, який має в класі дитину з особливостями психофізичного розвитку n «дитина - освітня система» ; n знання соціально-психологічних особливостей дитини; n знання спеціальних педагогічних методів і прийомів навчання та виховання такої дитини; n уміння створити команду педагогів, батьків.

Напрями навчання дітей з особливими потребами в загальноосвітньому просторі: n перший - інтегроване навчання Напрями навчання дітей з особливими потребами в загальноосвітньому просторі: n перший - інтегроване навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку в умовах загальноосвітньої школи. n другий - передбачає спільне перебування дітей з порушеннями психофізичного розвитку разом зі здоровими однолітками.

Форми інклюзивного навчання: nповна інтеграція; nкомбінована інтеграція; nчасткова інтеграція; nтимчасова інтеграція. Форми інклюзивного навчання: nповна інтеграція; nкомбінована інтеграція; nчасткова інтеграція; nтимчасова інтеграція.

Умови ефективності інтегрованого навчання: n раннє виявлення відхилень розвитку ; n правильне діагностування; n Умови ефективності інтегрованого навчання: n раннє виявлення відхилень розвитку ; n правильне діагностування; n психологічна готовність дитини і її батьків до навчання; n надання дитині кваліфікованої допомоги; n створення відповідного навчального середовища; n забезпечення матеріально-технічної бази навчального закладу.

Умови успішності інклюзивного навчання: n Підготовка до інтеграції усіх зацікавлених осіб (учні, батьки, педагоги). Умови успішності інклюзивного навчання: n Підготовка до інтеграції усіх зацікавлених осіб (учні, батьки, педагоги). n Тісна взаємодія спеціалістів, наявність взаєморозуміння між ними. n Доброзичлива атмосфера. n Особистий контакт з дитиною. n Підтримка психічної активності під час занять, урахування динаміки втомлюваності. n Поєднання методів корекції. n Створення ситуації успіху.