Презентация PZU_Odessa_MEchnikova.pptx
- Количество слайдов: 19
Спеціальний конкурс від PZU Україна «Безпечна дорога до школи» Важливо, щоб маленькі пішоходи засвоїли основні правила поведінки на дорозі, адже саме там рахунок йде на секунди, а ціна помилки – життя!
Контекст Дорожно-транспортні події (ДТП) одні з найбільш частих бід, якими людство розплачується за зручність використання транспорту. Але учасниками ДТП є не лише водії та пасажири транспорту, а часто і пішоходи. Аварія на дорозі – завжди трагедія: для людини, для близьких постраждалого, для суспільства вцілому. Особливо болить, якщо в ДТП страждають діти. Найбільш незахищеними залишаються саме маленькі учасники дорожнього руху, за участю яких трапляється чимало дорожньо-транспортних подій. Тобто аварійність на дорогах являється однією з найгостріших соціальноекономічних ідемографічних проблем. Про це свідчать статистичні дані.
Даний проект є градоутворюючий, бо залучає різні верстви населення, учасників різного віку для досягнення спільної мети – безпеки дітей на дорозі. Ціль Проведення спеціального конкурсу від PZU Україна «Безпечна дорога до школи» є зменшення кількості ДТП, зокрема тих, де є діти. Безпека дітей на дорозі – наша спільна турбота. Тут важливе місце займає кожен, хто безпосередньо контактує з дітьми, приймає участь в їхньому вихованні: батьки, вихователі та вчителі, родичі та друзі, а також представники органів виконавчої ради на місцях. Зберегти дитячі життя ми зможемо тільки спільними зусиллями! Мета спецконкурсу Підвищити рівень обізнаності дітей 1 -4 класів початкової школи в даному питанні та зменшити статистику нещасних випадків на дорогах, що буде підтверджуватись конкретними данними по кількості проведених лекцій, презентацій, затрачених годин та зменшенням числа конкретних нещасних випадків на дорогах, в нашому випадку за участі дітей.
Пішохід – повноцінний учасник дорожнього руху. Як пішоходу вберегтись від аварії? Досвід органів міліції показує, що найкращий метод самозахисту від ДТП – є дотримання правил поводження на дорозі! Найбільш незахищеними учасниками залишаються саме діти. Аналізуючи статистику, можна зробити висновок, що кількість постраждалих дітей в ДТП постійно росте. Завдання нашої команди Розробка освітніх проектів в школах м. Іллічівськ, а в подальшому і України, які повинні ефективно навчити дітей правилам поведінки на дорозі, засвоєння яких відобразиться безпосередньо на позитивній тенденції зменшення нещасних випадків на дорозі з участю дітей.
Цільова аудиторія – на кого направлений проект Учні 1 -4 класів шкіл м. Іллічівськ Кількість учнів = 30 учнів*4 класи*2 паралелі*8 шкіл = 1920 (учнів)
Зацікавлені сторони – стейкхолдери • • • адміністрація школи батьківські комітети міська рада органи ДАЇ PZU Україна
Дії – методи донесення інформації • • тестування (1 етап) презентації ігри з м’ячем пішохідна екскурсія в дитяче автомістечко тестування (2 етап) фотографії на пам’ять. листи-звертання дітей до водіїв
Дія № 1 Тестування 1) Ознайомлення дітей з метою проведення нашого проекту; 2) Учням роздається набір тестів стосовно знань правил дорожнього руху. Тест складається з 10 питань. Варіанти завдань виконані у вигляді зображень дорожніх ситуацій (ілюстрації розроблені і створені учасниками проекту). Дітям необхідно буде вибрати ОДИН правильний варіант відповіді на кожне питання-ситуацію. Попереднє тестування дозволить: • Кількісно оцінити об’єм виконаної роботи. • Показати рівень знань ПДР до програми навчання.
Дія № 2 Презентація, бесіда з представниками ДАІ Для підвищення ефективності своєї роботи зі школярами наша команда проведе узагальнюючу бесіду-презентацію з використанням мультимедійного проектору. Презентація включає: підготовчий етап, проведення бесіди, організацію та оцінку знань щодо правил дорожнього руху. Діти отримають у подарунок розмальовку з ситуаціями на дорозі. Титульний лист включає логотип компанії PZU Україна. Планується заручитися підтримкою органів ДАІ, як на час проведення бесіди, так і у процесі пішохідного походу на дитячий майданчик.
Дія № 3 Гра з м’ячем Команда пропонує школярам прийняти участь у цікавій та динамічній грі з м’ячем, яка буде проводитись на території школи або у спортзалі. Метою проведення даного заходу є розвиток у школярів координації рухів , підвищення уваги, реакції та спритності. Гра дасть дітям почуття простору та допоможе опанувати основні правила поводження на дорозі. Використовуються м’які, безпечні м’ячі яскравого кольору та з логотипом PZU Україна.
Дія № 4 Пішохідна екскурсія в Дитяче автомістечко Під час прогулянки члени нашої команди, представники батьківського комітету, вчитель та співробітники ДАЇ будуть вести бесіду з учнями щодо правил дорожнього руху, показуючи їм як правильно переходити дорогу та розповідаючи значення дорожніх знаків, що будуть зустрічатися по дорозі на атракціон. Дитяче автомістечко - це дитячий ігровий майданчик, на якому діти зможуть ознайомитися з правилами дорожнього руху на практиці так як на ньому розташовані (встановлені) пішохідні переходи, світлофори та дорожні знаки. Тут учні зможуть бути як у ролі пішохода, так і у ролі водія.
Дія № 5 Тестування (2 етап) Наша команда повторно роздає учням тести. Діти відповідають на питання, наприклад, на уроці ОБЖД. Повторне тестування дасть змогу якісно оцінити проведену освітню програму серед учнів 1 -4 класів.
Дія № 6 Фотографія на пам’ять На згадку про соціальний проект кожен клас отримує фотографію формату А 3. На фото зображені діти, класний керівник, представники ДАІ та батьківського комітету, а також учасники проекту на фоні Дитячого автомістечка. Кількість фото – по 1 фото на кожен клас : 8 шкіл*2 паралелі*4 класи = 64 фото
Дія № 7 листи-звертання дітей до водіїв Заключним етапом проекту буде написання дітьми листів-звернень до водіїв із закликом дотримуватись правил дорожнього руху, бути більш ввічливим та уважним по відношенню до пішоходів, а особливо дітей. Планується використати текст даних листів у якості соціальної реклами у вигляді листівок та надписах на рекламних щитах. Ціль реклами – привернути увагу не тільки водіїв, а й громадськості у цілому щодо питання безпеки на дорозі.
Просування бренду PZU Україна • Значки. Дітям будуть подаровані значки круглої форми з логотипом PZU. • М’ячі з логотипом PZU, які були використані для гри, будуть подаровані школам. По одному на школу. • Фото на пам’ять. • Флікери. Учням у якості подарунків будуть видані флікери (світловідбивачі) з наклейкоюемблемою PZU. • Розмальовки. Діти отримають у подарунок розмальовку з ситуаціями на дорозі. Титульний лист включає логотип компанії PZU Україна. Флікер (світловідбивач)
Кошторис За рахунок гранту: М’ячі 10 м’ячів * 30 грн 300 грн Флікери 1920 учнів/2 = 960 шт (флікерів) * 8 грн 7 680 грн Проїзд учасників 2 квитика* 8 грн* 20 учасників 320 грн Матеріали від PZU Україна: Футболки учасникам 20 учасників*1 футболка 20 футболок Значки 1920 учнів/2 = 960 шт (значків) * 2 грн 1920 грн Поліграфія 64 фото *15 грн 960 грн Кольорові тести 1920 учнів * 2 тести * 1 лист(з двох сторін) *2 грн 7 680 грн Розмальовки 1 лист *0, 27 грн*1920 учнів 518, 4 грн Мультимедійний проектор
Строки проведення проекту Січень 2012 Проведення переговорів зі стейкхолдерами. Січень – Лютий 2012 Підготовка тесті та презентацій, друк тестів, придбання флікерів та м’ячів Березень - квітень 2012 Проведення 1 го тесту, презентації та бесіди, ігор, екскурсія в Автомістечко, вручення подарунків флікерів і значків. Залучення ЗМІ з метою інформування громадськості. Квітень 2012 2 й тест, вручення фото на пам’ять. Написання листів – звернень. Квітень – Травень 2012 Підготовка фінального звіту про виконання проекту. Аналіз результатів.
Зв’язок зі стейкхолдерами Спільна ідея: Підвищити рівень обізнаності дітей щодо правил поведінки на дорозі та зменшити статистику нещасних випадків. Стейкхолдери Спільні інтереси Адміністрація школи • Безпека учнів • Отримання практичних навичок щодо правил поводження на дорозі • Виявлення найбільш активних та ерудованих дітей • Об’єднання дитячого колективу у цілому Батьківський комітет • Безпека дітей • Корисне проведення вільного часу дітьми • Культура поведінки на дорозі Міська рада • • Органи ДАІ • Проведення лекцій та семінарів по даній темі • Зменшення статистичних даних по кількості ДТП за участю дітей Безпека жителів Проведення культурних заходів Популяризація ПДР Зменшення статистики ДТП
Результати проекту Якісні: • більш детальне та зрозуміле роз’яснення правил дорожнього руху • більш серйозне ставлення батьків до питання правил дорожнього руху • більш якісний контроль за відповідністю всіх знаків та розміток на дорогах Кількісні: • тенденція зниження кількості постраждалих дітей як учасників ДТП • конкретні статистичні показники
Презентация PZU_Odessa_MEchnikova.pptx