Cмертна кара.ppt
- Количество слайдов: 16
СМЕРТНА КАРА. ЗА ЧИ ПРОТИ? Виконала: Гребцова Діана 10 -Б класу
Зміст Вступ; Передісторія; Смертна кара: за; Смертна кара: проти; Після мова; Висновок.
Вступ Сред безлічі проблем, що обговорюються в нашому суспільстві, стоїть питання про вищу міру покарання - смертної кари. Порушує вона права людини, чи є вона чинником, що стримує злочинність? Чи застосовувати її всучасний період розвитку суспільства або відмовитися від цього? Помста чи це злочинцеві і якщо помста, то чи має суспільство право на неї? Адже саме суспільство породило і злочинність і злочинця. . . На ці та багато інших питань по-різному відповідають вчені, юристи практики, громадські та політичні діячі, письменники та громадяни. «Регулювати поведінку особистості в широкому розумінні слова справедливо відрізняє Е. М. Пеньков, -це, з одного боку, надає їй можливість для здійснення певних вчинків, заохочувати її, з іншого змушувати особистість утримуватися від цілого ряду небажаних для суспільства актів поведінки, засуджувати такого роду діяння і різними методами виправляти її відхилення »
Смертна кара це Або страта (вища міра покарання) – страта злочинця, засудженого на смерть за скоєння особливо тяжких злочинів чи дій.
Передісторія Вступаючи в Раду Європи в листопаді 1995 року, Україна узяла на себе зобов’язання запровадити негайний мораторій на всі страти і цілком відмінити їх протягом трьох років. Зараз у світі налічується 129 країн, які скасували страту і всього 68 країн, які застосовують даний вид покарання. У квітні 2001 року український парламент прийняв новий Кримінальний Кодекс України, який замінив смертну кару на довічне позбавлення волі. Але якщо заглиблюватись у сиву давнину, то смертна кара була розповсюджена у всьому світі. Відрубування голів, спалювання людей у вогні та повішання-були методами позбавлення життя правопорушників.
Смертна кара: за. Опитування громадської думки свідчить що більша половин громадян України виступає за смертну кару. Дійсно, дані багатьох соціальних досліджень демонструють, що від 60 до 80 % українців підтримують смертну кару. Вартість утримання довічних в’язнів коштує порядка 14 тис. грн. Громадськість обурена тим фактом, що ми як платники податків змушені фінансувати перебування та обслуговування вбивць та маніяків, які і без того завдали значних фінансових та психологічних втрат для населення. Подібні дії є подвійною платою за їх злодіяння і не можуть бути визнані, як справедливе ставлення до всіх членів суспільства, тим паче до таких які знехтували тим самим суспільством.
Смертна кара: за. Смертна кара є ефективним засобом попередження злочинів. Страхітливий приклад такої міри покарання стримує потенційних злочинців від скоєння не правомірних дій. Також страта злочинця стовідсотково гарантує життя його потенційним жертвам у випадку подальшого потрапляння вбивці на свободу. Протягом століть церква впевнено підтримувала право держави карати злочинців, котрі загрожують гармонії чи спільному благу суспільства. Особи, що позбавляють життя інших, втрачають своє право на життя. Подібне висловлення можна знайти і на сторінках Біблії, яке звучить як: «Око за око, зуб за зуб» .
Смертна кара: за. Статистика свідчить про низький рівень запобігання злочинів за допомогою існуючих мір покарання. За кількістю злочинів на 100 тис. осіб Україна у 2008 році посідала 11 -е місце у світовій класифікації, а за кількістю вбивств на 100 тисяч жителів 12 -е.
Смертна кара: проти. Смертна кара не є ефективним методом залякування. Рівень злочинності у країнах, де смертна кара є узаконеною, значно перевищує рівень злочинності у країнах, де її заборонено. Таким чином цифри свідчать про хибність тезису, щодо де мотивації потенційних злочинців на здійснення тяжкого злочину під страхом найвищої міри покарання. Смертна кара перешкоджає інтегративним процесам України до Європейської спільноти. Відсутність смертної кари є обов’язковою умовою перебування країни в Раді Європи. Протокол Європейської конвенції про права людини, що набув чинності 1 липня 2003 року, передбачає цілковите скасування страти. Сьогодні смертна кара не застосовується у понад 100 країнах світу.
Смертна кара: проти Помилки та не справедливість в судових процесах відбирають життя невинних людей. Можливість судової помилки створює небезпеку того, що може постраждати не винний. Релігійні переконання. Життя дає лише Бог, і лише він може його забрати. Даний тезис повністю відтворює зміст однієї з десяти заповідей господніх: « Не убий» . Жодна людина, незалежно від своїх службових повноважень не має права позбавляти життя іншу людину, навіть якщо остання є злочинцем. Ватикан приєднався до Конвенції ООН з прав людини, аби видати резолюцію проти смертної кари.
Смертна кара: проти Смертна кара перешкоджає можливості реабілітації. Будь-яка кара передбачає можливість реабілітації – визнання своєї провини, переосмислення скоєних помилок, перегляду подальшого світобачення, шанс каяття. У випадку з застосуванням смертної кари, як міри покарання людина (злочинець) позбавляється такої можливості.
Смертна кара: проти Смертна кара передбачає в собі катування. Смертна кара (вбивство), як фізичний спосіб позбавлення життя людини в своєму складі, в тій чи іншій мірі, передбачає наявність елементів катування. Конституційний Суд України в своєму рішенні від 29. 12. 1999 року вказав серед іншого, що смертна кара, як вид покарання, суперечить також статті 28 Конституції України, відповідно до якої ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, не людському, або такому, що принижує його гідність поводженню чи покаранню.
Після мова Світова практика винесення смертних вироків передбачає позивання до таки мір не лише у випадку вбивства злочинцем часто страту присуджують за: ухилення від сплати податків, чаклунство, чорну магію та паплюження Корану, торгівлю наркотиками, зґвалтування та ін. . «Пальму першості» за кількістю винесених та приведених в дію вироків з а використання смертної кари, як найвищої міри покарання, тримають Китай, Іран, Ірак, Пакистан, Саудівська Аравія, Судан і США. Статистика кількості страт в світі щорічно, за останні 5 років, становить близько 1500 чоловік.
Висновок Смертна кара жорстоке, аморальне покарання, а уявіть якщо це покарання було винесено помилково. Тоді це буде вбивство ні в чому не винного людини, людини у якого є сім'я, близькі, який би зміг зробити багато чого для суспільства і держави. Згадайте, як був страчений Аристотель і як довго потім жалкували про це нащадки. Смертна кара страшна в демократичній державі, але ще більше вона страшна в авторитарному або тоталітарній державі. У державі, де смертна кара є нещадним зброєю проти неугодних владі, зброєю, яке знаходиться в руках однієї особи або групи осіб. Історія знає багато прикладів використання смертної кари монархом, царями або генсека. Так чи потрібна смертна кара в правовій державі? Смертна кара, як виняткова міра покарання, не тільки прямо суперечить статті 3 Загальної декларації прав людини ООН в якій сказано "кожен має право на життя". Як відомо, Бог не покарав братовбивцю Каїна і не позбавив його життя, а лише сказав: "Будеш шукати смерті, але ніхто не вб'є тебе і навіть не чіпатиме" і затаврував каїновою печаткою, прирікаючи на зневагу і каяття.
Страшний Суд
Cмертна кара.ppt