Словянськ.pptx
- Количество слайдов: 46
СЛОВ'ЯНСЬК
ЗМІСТ 1 Географія 2 Населення 3 Історія 4 Економіка 5 Транспорт 6 Освіта 7 Пам'ятки
ПЕРЕДМОВА Слов'янськ або Слов'янськ - місто обласного значення в Донецькій області України. Утворився в 1645 році під назвою Тор, перейменований в Слов'янськ у 1794 році. Транспортний вузол Донбасу, один з найстаріших грязелікувальних курортних центрів України. З 19 квітня 2011 року є курортом державного значення. Розташований в північній частині області на річці Казенний Торець (притока Сіверського Дінця, басейн Дону). Адміністративний центр Слов'янського району (не входить до його складу). Входить в Краматорську агломерацію.
ГЕОГРАФІЯ Загальна площа Слов'янська - 58 км ². Тут розташовані унікальні солоні озера карстового походження. Вони розділені між собою невеликими піщаними валами близько 150 -200 м в ширину. Озера володіють цілющими властивостями і є основою санаторнокурортної індустрії міста. Самі великі - озеро гедзів площею 0, 29 км ² і глибиною до 2, 2 м, озеро рапнимі площею 0, 22 км ² і глибиною близько 7, 5 -8 м та Вейсово озеро площею 0, 16 км ² і глибиною до 19 м. З 1975 року ці озера перебувають під охороною як гідрологічні природні пам'ятки загальнодержавного значення. Є також кілька інших озер менших розмірів і глибини. Температура води влітку досягає +22 -24 ° C. вода лиманів соляних озер збагачена сульфатами і має хлоридно-натрієвий склад. На дні рапнимі і гедзі озер знаходяться відкладення мулових грязей, переважно сульфідних [5]. Відстань до Донецька: по автодорогах 119 км, по ж / д - 110 км. Відстань до Києва: по автодорогах - 772 км, по ж / д - 632 км.
ГЕОГРАФІЯ
НАСЕЛЕННЯ 124, 829 тис. жителів (2001) з територіями, підлеглими міськраді 146, 585 тис. жителів. Українська мова згідно перепису в побуті використовує 44, 2% населення. Кількість населення на початок 2004 року - 122, 7 тис. чоловік. За період з перепису 1979 року воно скоротилося більш ніж на 10%. Йде процес його старіння. За даними перепису 1989 року населення Слов'янська становило 135 тис. чоловік.
НАСЕЛЕННЯ Ряд 1 120, 000 100, 000 80, 000 60, 000 40, 000 20, 000 0 українці росіяни Ряд 1 104, 423 33, 649 турки 829 білоруси вірмени 766 592 греки 320 цигани 279
НАСЕЛЕННЯ Народжуваність - 7, 9 на 1000 чоловік, смертність - 16, 4, природний спад - 8, 5, сальдо міграції позитивне (+1, 0 на 1000 чоловік)
ІСТОРІЯ Початок Слов'янську поклала маленька фортеця Top (Соляний), закладена у 1645 році на солоних озерах. Через 20 років тут з'явився перший солеварний завод, а разом з ним зросла і кількість поселенців. Офіційним роком заснування міста вважається 1676. Нова назва Слов'янськ було присвоєно Тору в 1784 році, і в 1797 він увійшов до складу Ізюмського повіту Слобідсько-Української губернії, яка в свою чергу стала Харківській губернією в 1835
ІСТОРІЯ році. У травні 1887 року А. П. Чехов писав: Місто щось на зразок гоголівського Миргорода; є перукарня і годинниковий майстер, стало бути можна розраховувати, що років через 1000 у Слов'янську буде і телефон. На стінах і парканах розвішані афіші звіринця, під парканами екскременти і реп'яхи, на запорошених і зелених вулицях гуляють свинки, корівки та інша домашня тварина. Вдома визирають привітно і ласкаво, на манер благодушних бабусь; мостові м'які, вулиці широкі, в повітрі пахне бузком і акацією; видали доноситься спів солов'я, квакання жаб, гавкіт, гармоніка, вереск якийсь баби. . .
ІСТОРІЯ Роком освіти знаменитого Слов'янського курорту на березі озера рапнимі офіційно вважається 1832. У 1869 з'явилася ж / д станція «Слов'янськ» на шляху проходження по Південній залізниці. Сучасний Слов'янськ є крупним залізничним вузлом України і одним з найкращих європейських курортів
ЕКОНОМІКА Експорт товарів у 2003 році склав 32, 9 млн доларів США, прямі іноземні інвестиції на 2003 рік - 1, 2 млн доларів США. Обсяг вироблених послуг - 13, 3 млн доларів США, коефіцієнт безробіття - 2, 6%, cреднемесячная зарплата 446 гривень. За п'ять років рівень зарплати зріс у 3 рази і в 2008 році склав 1500 гривень. Обсяг промислового виробництва - 2842 млн гривень (2011 рік]. Основною галуззю промисловості міста є машинобудування. У Слов'янську розташовані: Слов'янський завод важкого машинобудування ( «Словважмаш» ) - виготовляється коксохімічне устаткування для підприємств Липецька, Кемерова, Череповця. Є замовлення від коксохімічних заводів Маріуполя, Кривого Рогу, Донецька, Дніпродзержинська.
ЕКОНОМІКА Завод будівельних машин ( «Бетонмаш» ) один з найстаріших заводів Слов'янська, заснований в передвоєнні роки. Підприємство виготовляє бетонозмішувальне обладнання, запасні частини для гірничо-металургійного комлексу, вузли коксохімічних батарей. В даний час «Бетонмаш» є єдиним підприємством України, яке виготовляє обладнання спільно з європейськими виробниками будівельного обладнання. Завод незважаючи на труднощі світової кризи зберіг свою інфраструктуру, і на даний момент надає послуги ливарного виробництва для підприємств Донецької, Харківської та Дніпропетровської областей. Експорт продукції підприємства состаляет 87%, з них 34, 8% експорт в стани ЄС. Слов'янський механічний завод. В даний час близько 400 працюючих. Завод добре забезпечений зуборізні обладнанням. На заводі сильні традиції якості. Завод випускав наступну продукцію: вантажопідйомні пристрої - козлові крани МККС-12, 5, баштові крани ПС-16, кран-балки, автогідропідйомники АГП-22, АГП 18, сорокатонного автотрейлерів, штабелеукладальники для сипучих матеріалів. В даний час виготовляється коксохімічне устаткування для підприємств Росії, мостові крани та інше механічне обладнання. На заводі хороша технологія зварювання та її контролю, яка виділяє завод в число кращих за якістю виконання, що в кінцевому підсумку дає незаперечні переваги при виборі виробника.
ЕКОНОМІКА У сфері виробництва будівельних матеріалів, крейди та вапна, виділяється крейдовапняний завод, який є найбільшим у СНД підприємством у своїй галузі. Функціонують також 2 порівняно молодих спільних підприємства, а саме україно-італійська компанія, що спеціалізується у виробництві будматеріалів з керамо-граніту, і україно-британський завод з виробництва керамічних мас «Керамічні маси Донбасу» [джерело не вказано 884 дні]. Всього в декількох кілометрах від міста розташовується Слов'янський курорт, один з найстаріших на Україні. У нього включені 3 санаторії: «Донбас» , «Слов'янський» і «Ювілейний» . Курорт спеціалізується на бальнеогрязевих лікуванні ропою і сульфідних мулових грязей, якими покрито дно солоних озер РАПН, гедзі, Вейсово та ін Ропа видобувається з виритих поруч з озерами соляних свердловин і застосовується у формі лікувальних грязей, ванн, душів, фізіотерапії, інгаляції, фітококтейлі, спелеотерапії, гідроколонотерапії та ін При лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту використовують мінеральну воду з Слов'янського, Західно-Слов'янського і Слов'яногірськ родовищ.
ЕКОНОМІКА Паровоз Кривоноса Еу 684 -37 в Слов'янську. Водогрязелікарня і 3 розташованих тут санаторію спеціалізуються на лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, нервової системи, системи кровообігу, гінекологічних захворювань, гастритів, загальне оздоровлення організму. Слов'янськ є великим промисловим центром з вироблення соди на основі місцевих родовищ кам'яної солі. Єдиний в Україні виробник високоякісної солі «Екстра» , що містить 95, 4% Na. C. В даний час економіка сучасного Слов'янська переживає спад виробництва, на що значно вплинула втрата колишніх ринків збуту продукції. Більшість підприємств змінили форму власності, прагнучи адаптуватися до ринкових відносин.
ТРАНСПОРТ Місто є вузлом автомобільних і залізниць. На території Слов'янська 4 залізничних станції: головна станція з локомотивним і вагонним депо Слов'янськ, вантажна Машчермет, пасажирська і вантажна Слов'янський Курорт і невживана тупикова Слов'янськ-Гілка. Три залізничних лінії відходять на Лозову, Красний Лиман та Краматорськ. Через край міста проходить автомагістраль «Харків - Ростов» М-03 E 40, і від неї починається національна магістраль «Слов'янськ Маріуполь» Н-20. Міськелектротранспорт складається з тролейбусів. На 2011 рік залишилося тільки 2 постійно діючих маршруту, плюс один працює в літній час. Основний транспорт - це маршрутні автобуси.
ОСВІТА У місті відкрито 2 вузи: Слов'янський державний педагогічний університет та Інститут науково-педагогічної та виробничої інфраструктури. Крім того, студенти і школярі мають можливість навчатися в 5 середньоспеціальних навчальних закладів і 35 школах
ПАМ'ЯТКИ Слов'янський технікум залізничного транспорту (вул. Гагаріна) Палац культури залізничників (вул. Свердлова) Будинок культури і техніки «Жовтень» ЗАТ «Бетонмаш» (вул. Солодилова) Будинок культури імені Артема арматурно-ізоляторний завод (вул. К. Маркса) Слов'янський коледж Національного авіаційного університету (вул. К. Маркса) Слов'янський хіміко-механічний технікум (вул. К. Маркса) Будинок культури імені Леніна (вул. Леніна) Вечірня школа (вул. Р. Люксембург)
ПАМ'ЯТКИ Відділ РАЦС (реєстрації актів цивільного стану) (вул. Г. Батюка) Слов'янський державний педагогічний університет (вул. Г. Батюка) Слов'янський енергобудівний технікум (вул. Калініна) Слов'янський технікум Луганського національного аграрного університету (вул. Свободи) Будинок культури ВАТ «Словважмаш» (вул. Дарвіна) Клуб ЗАТ «Славолія» (вул. Свободи) Санаторій «Донбас» (вул. Пушкінська)ЦМБ ім. Леніна (вул. Шевченка) МЛ № 1 (вул. Жовтневої Революції)
ПАМ'ЯТКИ Паровоз на якому трудився слов'янський машиніст-стахановець П. Ф. Кривонос. Ї Поштова марка СРСР. 1986. Серія «Паровози-пам'ятники» . МЛ № 2 (вул. Заводська) МЛ № 3 (вул. Донська) Вузлова лікарня на станції Слов'янськ (вул. Малогородская) Слов'янський пологовий будинок (вул. Леніна) Обласна психіатрична лікарня міста Слов'янськ (вул. Нарвская) ПТУ № 56 (вул. Гагаріна) ПТУ № 146 (вул. Науки)Пам'ятник підприємцям (Центральний ринок)
поглянемо стрічку про слов'янськ – місто курорт
слов'янськ -ЦЕ МИ
Ми любимо щоб було гучно і яскраво
Місто грає своїми кольорами і ми підтримуємо його!
Ми спортивні
Ми люблячі та добрі
У нас є свої таланти та свої зірки
МИ – ЦЕ слов'янськ