645d1364d0a35fff049a664ff0f2fc0b.ppt
- Количество слайдов: 35
Складові прямого маркетингу Прямий маркетинг Створення бази даних клієнта Використання ЗМІ Direct mail (поштова розсилка) Телемаркет инг CALL-центри Телевізійний маркетинг Internetмаркетинг та мобільний маркетинг
Прямий маркетинг дозволяє банкам - ефективніше мотивувати клієнтів; - створити альтернативний канал комунікацій, що враховує психологічні особливості людини; - за короткі терміни і з меншими витратами привернути більше нових клієнтів, ніж це вдається зробити використовуючи стандартні рекламні технології; - більш цілеспрямовано працювати з цільовими групами споживачів, з ринками, з потенційними і наявними клієнтами; - індивідуально спілкуватися з клієнтом, причому - одночасно з сотнями і тисячами респондентів.
Фаза активної купівельної поведінки
Фаза пасивної купівельної поведінки
Стимулювання збуту • це засіб маркетингових комунікацій короткострокового характеру, в межах якого застосовується перелік спонукальних дій, спрямованих на визначений сегмент аудиторії; • використовується в тих випадках, коли необхідно оперативно збільшити обсяг продажів, вивести на ринок новий продукт (послугу), підтримати прихильність клієнта визначеному бренду, а також підтримати інші інструменти просування.
Стимулювання послуг в банку має ряд специфічних особливостей: • конкретність характеру комунікаційної пропозиції; • орієнтація на нагальну необхідність скористатися послугою; • унікальність характеру банківської послуги за рахунок спеціальної пропозиції.
Переваги и у застосуванні стимулювання збуту в банку • Можливість персонального контакту з потенційними клієнтами • Швидкість та легкість застосування даного виду інструменту • Широкий спектр засобів стимулювання збуту • Вірогідність здійснення «імпульсивної» покупки дуже висока • Маніпуляція мотивами та вигодами клієнтів за рахунок системи заохочення
Недоліки у застосуванні стимулювання збуту в банку: • Короткостроковий характер дій • Є одним із набільш витратних інструментів МК • Допоміжний характери (не може застосовуватися окремо від інших інструментів МК) • Зосереджує увагу споживачів на чинниках ціни та вигоди • Відсутність можливості сформувати стійкий попит на банківську послугу
Напрямки стимулювання збуту в банку : • стимулювання персоналу • стимулювання клієнтів • стимулювання посередників
Стимулювання персоналу відбувається у вигляді системи преміювання та бонусів, подарунків за надання послуг або виконання операцій, за покращення обслуговування.
Засобами стимулювання клієнтів виступають сувенірні продукти (ручки, календарі, блокноти, що покликані нагадувати клієнту про банк), конкурси та лотереї, розіграші цінних призів за умови використання відповідної послуги, програма «приведи друга» та ін.
Стимулювання посередників зводиться до налагодження тісних зв’язків з партнерами за певну винагороду (наприклад, домовленості з автосалонами, торгівельними центрами і т. д. )
Public Relations цілеспрямована діяльність банків по досягненню взаєморозуміння із оточуючим середовищем (суспільством) з метою досягнення лояльного відношення до своєї діяльності.
У якості основних інструментів PR виступають: • співпраця зі ЗМІ (основна вимога – актуальність та правдивість інформації); • активні комунікації (всередині банку та зовнішні, спрямовані на забезпечення розуміння специфіки діяльності банку); • лобіювання інтересів (співпраця з органами державної та місцевої влади).
“У нас працюють найкращі” (БТА Банк)
Схема PR при управлінні банком q. Донести ситуацію до персоналу q. Посилити роботу колл-центру q. Постійний моніторинг ЗМІ q. Зустрічі з журналістами
Інформаційні комунікації Основними інструментами інформаційних комунікацій є: q звітність банку (відкрита і закрита); q інформація продукти і послуги не рекламного характеру; q інформація про банк у НБУ, інші офіційні органи; q зворотний зв’язок від комунікацій; q інформація від середовища про банк (статті, огляди у ЗМІ, блоги в Інтернет, чутки тощо).
Власна розсилка • Основне завдання банку при використанні власної розсилки полягає в тому, щоб відправити одночасно дуже багатьом людям повідомлення по електронній пошті. Таким чином, банк може бути впевнений, що його повідомлення отримають одночасно сотні й тисячі людей. Це відмінний рекламний канал. • Проте існує ймовірність того, що посилається рекламне повідомлення може бути просто не прочитано передплатником або не доставлено в зв'язку неправильним зазначенням адреси електронної пошти.
Контекстна реклама – це реклама, зміст якої відповідає тематиці сторінки, на якій вона розташована. Часто зустрічаються помилки: • контекстна реклама веде на головну сторінку сайту; • складається одне загальне оголошення для всіх ключових слів; • неправильно чи неповно підбираються ключові слова.
Банерна реклама - це розміщення графічних зображень в інтернеті з метою залучення потенційних клієнтів компанії або окремого продукту (товар, послуга) або формування позитивного іміджу.
Банерна реклама Відмінність умов розміщення такої реклами полягає в тому, що оплата проводиться не за клік, тобто за залученого відвідувача сайту, а за показ. При цьому банер демонструється в межах першого екрану, тобто ймовірність того, що користувач помітить банер, досить велика. Як правило, банерна реклама показується по дуже великій кількості не зовсім цільових запитів, тому її доцільно використовувати тільки як іміджеву. Існує два види такої реклами: • банери на головній сторінці сайту банку, • медійно-контекстні банери в результатах пошуку, які показуються користувачам у відповідь на пошуковий запит і на партнерських сайтах, як і контекстні оголошення. Банерна реклама може бути цікава відомим банкам. Переходів з неї не буде, але вона працює на впізнання бренду. Немає сенсу використовувати такі банери для реклами з продажу конкретної послуги або продукту. В такому випадку краще використовувати звичайну контекстну рекламу.
23 Інтернет-ресурси новин ЛЕГКО НОВА АУДИТОРІЯ ДЕШЕВО ШВИДКО РОЗПОВСЮДЖУЄТЬСЯ
Інтернет-ресурси новин В Інтернеті існує велика кількість ресурсів, на яких цікаво рекламуватися банкам. Залежно від цілей потрібна різна цільова аудиторія, а, значить, і різні ресурси. Причому на кожному ресурсі можна вибрати різні види реклами, інструменти та сервіси. Найлегший і дешевий спосіб прорекламувати банк або послугу - це цікава новина. Її із задоволенням опублікує більшість сайтів новин, популярних ділових газет, радіостанцій. Відправляючи новину на три, п'ять новинних ресурсів банк може бути впевнений, що їх опублікують й інші. Чим цікавіше новина, тим більше ресурсів захочуть її опублікувати. Якщо новина опублікована на авторитетному ресурсі, то вона обов'язково з'явиться у стрічках Яндекс. Новини, Google Новини та інших. Практично всі новинні сайти мають своїх передплатників і RSS стрічки, за якими вони автоматично отримують новини. Крім того, банк легко може подивитися, скільки разів і ким публікувалася його новина. В ідеалі всі публікації потрібно перевіряти, так як багато редакторів змінюють текст, і новина може бути подана по-різному. Іноді суть інформації після редагування докорінно змінюється. Більшість новинних сайтів надає можливість коментувати новини, тому на найпопулярніших і значущих для банку сайтах потрібно управляти дискусією. Якщо цього не робити, то новина може стати негативною через погані коментарі.
Соціальні мережі та сервіси Соціальна мережа – це структура, що складається з певних елементів, якими можуть бути як люди, так і соціальні групи.
Критеріями визначення офіційної сторінки були обрані: • наявність логотипа на сторінці/групі; • наявність короткої інформації про банк; • контактна інформація; • сторінка/група посилається на головний офіс банку, а не на філію або регіональне представництво; • призначення — інформування відвідувачів про події банку і про все, що з ним пов'язане (а не спілкування працівників між собою, вербування працівників та ін. ).
Присутність банків України в мережі № Назва банку Передплатники На 29. 01. 2013 Примітка 1 Приват. Банк 12135 група 2 Platinum Bank 2348 сторінка 3 Фінанси та Кредит 1254 сторінка 4 ОТП Банк 874 сторінка 5 Мегабанк 420 сторінка
28 Конкурс на кращий веб-сайт банку в Україні Критерії: 1. Суттєвість і повнота розкриття інформації. 2. Якість подання інформації. 3. Дизайн та навігація сайту.
29 Критерії оцінки веб-сайту банку інформації актуальність широта охоплення цільової аудиторії якість контенту PR активність банку в Інтернеті концепція дизайну реалізація дизайну
30 Ідеальний сайт – мінімум непотрібної інформації, максимум корисного тексту!
31 Ідеальний сайт – доступ до фінансової звітності!
32 Ідеальний сайт – обмежена іміджева реклама!
33 Ідеальний сайт – зручна інформація продукти!
34 Ідеальний сайт банку – це безпека!
Інформ. комунікації Unicredit Bank
645d1364d0a35fff049a664ff0f2fc0b.ppt