Система зворотного осмосу Осмос
1 ступінь - картрідж зі спіненого поліпропіленового волокна (PP). Вони призначені для очищення води від механічних домішок і мають високустійкість до дії бактерій і хімікатів. 2 ступінь - картрідж гранульованого активованого кокосового вугілля (GAC). Призначені для усунення органічних і хлолорорганічних домішок
3 ступінь - картрідж брикетованого активованого кокосового вугілля (СТО). Призначені для високоефективного видалення з води шкідливих органічних сполук, хлору і механічних частинок розміром до 5 мк. 4 ступінь -мембрана зворотньоосмотична, через яку можуть пройти тільки молекули види і кисню. 5 ступінь - пост-фільтр, виготовлений з активованого кокосового вугілля. Мембрана розбиває складні сполуки у воді на більш прості, в результаті чого утворюються гази.
6 ступінь - мінералізатор, до складу якого входять такі компоненти як: цеоліт, кизельгур, окислений алюміній, активоване вугілля з шкаралупи кокосового горіха. Мінералізатор збагачує очищену воду іонами кальцію, магнію, калію, натрію, заліза, цинку, селену, стронцію та інших елементів, що не тільки покращує смак води, але і робить її біологічно більш цінною.
Чиста, свіжа вода, очищена за допомогою системи зворотного осмосу не містить мікробів і шкідливих речовин, багата киснем і має гарний смак. Компоненти системи виготовлені з харчового поліпропілену.
Позначення: 1 галон = 3, 785 літра 1 psi = 0, 07 атм.
1)Тиск: чим більший робочий тиск, тим більш вибірковою буде мембрана до забруднень, і тим мен 6 ше ступенів очистки буде потрібно для досягнення кращого результату. 2)Мембрана: деякі мембрани більш продуктивні, у деяких вищий ступінь очистки, у деяких довший термін роботи завдяки підвищеному опору тертю. 3)Вміст солей та вміст речовинзабруднювачів: великий вміст солей приводить до збільшеного солевмісту в очищеній воді. Також мембрана може забруднитись, що зменшить її проникну можливість, а отже і кількість очищеної води або її можуть зруйнувати такі забруднювачі як хлор.
Видаляє з води 99% розчинних солей і небажаних мінералів. Повністю видаляє активний і залишковий хлор, хлорорганічні сполуки, бактерії і віруси, пестициди і гербіциди, нафтопродукти, хлороформ, видаляє неприємний запах і присмак, летючі органічні речовини, радіонукліди, солі важких металів. Очищена вода сприяє екстракції корисних речовин з продуктів, що готуються.
У своєму новому дослідженні вчені Массачусетського технологічного інституту (MIT) на прикладі моделі показали, що нанопористий графен здатний відфільтровувати сіль з води зі швидкістю, яка в 2 -3 рази перевершує аналогічний показник кращої з існуючих промислових технологій знесолення зворотного осмосу. За їхніми прогнозами, підвищена пропускна здатність графена дасть можливість скоротити витрату енергії і зменшити розміри пристроїв для знесолення.
На відміну від зворотного осмосу, нанопористі матеріали забезпечують швидку фільтрацію через явно виражені порожнини при більш низькому тиску. Графенова мембрана завтовшки в один атом, безсумнівно, полегшить процес знесолення, оскільки її товщина безпосередньо пов'язана зі швидкістю пропускання води.
У розрахунках перевірялася ефективність опріснення морської води з вмістом солей в 72 г/л, що в два рази перевищує середню солоність морської води (близько 35 г/л). Експеримент дозволив визначити проміжний діапазон діаметрів нанопор, що забезпечують проходження води і утримування солі. Як пояснюють вчені, активне використання нанопористого графена для знесолення потребує вирішення двох задач - досягнення рівномірного розподілу розміру пор (що незабаром може стати реальним) і механічної стійкості фільтру під тиском (може вирішуватися застосуванням тонкоплівкового розподільного шару, який застосовується в технології зворотного осмосу).
Романчук Ангеліна Савчук Наталія Іванець Анна