random-130622091253-phpapp02.pptx
- Количество слайдов: 15
*Система охолодження комп'ютера
*За способом відведення тепла від нагріваючихся елементів, системи охолодження діляться на: *1 -Системи повітряного охолодження. *2 -Системи рідинного охолодження. *3 -Фреонова установка. *4 -Системи відкритого випаровування.
Системи повітряного охолодження. Принцип роботи полягає в безпосередній передачі тепла від нагріваючогося компонента на радіатор за рахунок теплопровідності матеріалу або за допомогою теплових трубок (або їх різновидів, таких як термосифон і випарна камера). Радіатор випромінює тепло в навколишній простір тепловим випромінюванням і передає теплопровідністю навколишньому повітрю, що викликає природну конвекцію навколишнього повітря. Для збільшення випромінюваного радіатором тепла застосовують чорніння поверхні радіатора.
Поверхні нагріваючогося компонента і радіатора після шліфування мають шорсткість близько 10 мкм, а після полірування - близько 5 мкм. Ці шорсткості не дозволяють поверхням щільно стикатися, в результаті чого утворюється тонкий повітряний проміжок з дуже низькою теплопровідністю. Для збільшення теплопровідності проміжок заповнюють теплопровідними пастами.
Найбільш поширений тип систем охолодження в даний час. Відрізняється високою універсальністю - радіатори встановлюються на більшість комп'ютерних компонентів з високим тепловиділенням. Ефективність охолодження залежить від ефективної площі розсіювання тепла радіатора, температури і швидкості проходить через нього повітряного потоку.
На компоненти з відносно низьким тепловиділенням (чіпсети, транзистори ланцюгів живлення, модулі оперативної пам'яті), як правило встановлюються найпростіші пасивні радіатори. На деякі комп'ютерні компоненти, зокрема жорсткі диски, встановити радіатор скрутно, тому вони охолоджуються за рахунок обдування вентилятором. На центральний і графічний процесори встановлюються переважно активні радіатори (куллери).
Системи рідинного охолодження Принцип роботи - передача тепла від нагріваємого компонента радіатора за допомогою робочої рідини, яка циркулює в системі. В якості робочої рідини найчастіше використовується дистильована вода, часто з добавками мають бактерицидний і / або антігальваніческий ефект; іноді - масло, антифриз, рідкий метал, або інші спеціальні рідини.
Система рідинного охолодження складається з: 1 - Помпи - насоса для циркуляції робочої рідини 2 - Теплосприймача (ватерблока, водоблоку, головки охолодження) пристрої, що відбирає тепло у охолоджуваного елементу і передавального його робочої рідини 3 - Радіатора для розсіювання тепла робочої рідини. Може бути активним чи пасивним
4 - Резервуара з робочою рідиною, службовця для компенсації теплового розширення рідини, збільшення теплової інерції системи і підвищення зручності заправки і зливу робочої рідини 5 - Шлангів або труб 6 - Датчика потоку рідини
Холодильна установка, випарник якої встановлений безпосередньо на охолоджуваний компонент. Такі системи дозволяють отримати негативні температури на охолоджуваному компоненті при безперервній роботі, що необхідно для екстремального розгону процесорів.
1 -Необхідність теплоізоляції холодній частині системи та боротьби з конденсатом (це загальна проблема систем охолодження працюють при температурах нижче температури навколишнього середовища) 2 -Труднощі охолодження декількох компонентів 3 -Підвищене електроспоживання 4 -Складність і дорожнеча
Системи поєднують системи рідинного охолодження і фреонові установки. У таких системах антифриз, що циркулює в системі рідинного охолодження, охолоджується за допомогою фреонової установки в спеціальному теплообміннику. Дані системи дозволяють використовувати негативні температури, досяжні за допомогою фреонових установок для охолодження декількох компонентів (у звичайних фреонки охолодження декількох компонентів утруднене). До недоліків таких систем відноситься велика їх складність і вартість, а також необхідність теплоізоляції всієї системи рідинного охолодження.
Системи відкритого випаровування Установки, в яких в якості холодоагенту (робочого тіла) використовується сухий лід, рідкий азот або гелій, що випаровується в спеціальній відкритій ємкості (склянці), встановленої безпосередньо на охолоджуваному елементі. Використовуються в основному комп'ютерними ентузіастами для екстремального розгону апаратури ( «оверклокінгу» ). Дозволяють отримувати найбільш низькі температури, але мають обмежений час роботи (вимагають постійного поповнення склянки холодоагентом).
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ! v Презентацию приготував : Учень групи № 8 ВПУ-1 м. РІВНЕ Шило Ю. А
random-130622091253-phpapp02.pptx