Скачать презентацию ШТУЧНЕ ДИХАННЯ ТА НЕПРЯМИЙ МАСАЖ СЕРЦЯ Виконала Учениця Скачать презентацию ШТУЧНЕ ДИХАННЯ ТА НЕПРЯМИЙ МАСАЖ СЕРЦЯ Виконала Учениця

Штучне дихання та непрямий масаж серця.pptx

  • Количество слайдов: 16

ШТУЧНЕ ДИХАННЯ ТА НЕПРЯМИЙ МАСАЖ СЕРЦЯ Виконала Учениця 32 -ї групи Олійник Марія ШТУЧНЕ ДИХАННЯ ТА НЕПРЯМИЙ МАСАЖ СЕРЦЯ Виконала Учениця 32 -ї групи Олійник Марія

Штучне дихання Найбільш ефективними методами штучного дихан ня є так звані «рот у рот» Штучне дихання Найбільш ефективними методами штучного дихан ня є так звані «рот у рот» і «рот у ніс» .

Послідовність виконання 1. Потерпілого вкладають горизонтально на спину і закидають його голову назад. 2. Послідовність виконання 1. Потерпілого вкладають горизонтально на спину і закидають його голову назад. 2. Той, хто надає допомогу, розташовується праворуч від хворого, відкриває йому рот великим пальцем чи натискає йому на нижню щелепу двома руками. 3. Вказівним пальцем очищають рот від слизу, мулу (у випадку утопления) чи блювотних мас. Потім відтягають йому великими пальцями нижню губу. 4. Той, хто надає допомогу, робить глибокий вдих і щільно притискає свій рот до накритого хусткою роту того, кого рятують, затискаючи одночасно йому ніс рукою. Вдмухування повітря продовжується до видимого розширення грудної клітки хворого.

а — положення голови потерпілого; б — вдихання повітря через рот а — положення голови потерпілого; б — вдихання повітря через рот

Видих відбувається пасивно. Частота вдмухувань — 12— 15 разів на хвилину. При цьому методі Видих відбувається пасивно. Частота вдмухувань — 12— 15 разів на хвилину. При цьому методі частина повітря потрапляє в шлунок, тому час від часу потрібно натис кати рукою на область під грудьми.

Якщо щелепи хворого міцно стиснуті, вдмухування повітря роблять у ніс. Рот потерпілого при цьому Якщо щелепи хворого міцно стиснуті, вдмухування повітря роблять у ніс. Рот потерпілого при цьому міцно затискають, піднімаючи його нижню щелепу.

Непрямим масаж називають тому, що серце масажується через стінку грудної клітки, на відміну від Непрямим масаж називають тому, що серце масажується через стінку грудної клітки, на відміну від прямого масажу, за стосовуваного в хірургії під час операції, коли розкрита грудне клітка і серце безпосередньо масажується рукою.

Метод базується на зсуві грудей при натисканні на них не 3— 5 сантиметрів у Метод базується на зсуві грудей при натисканні на них не 3— 5 сантиметрів у напрямку до хребта, що спричиняє легке стискування серця і «видавлювання» з нього крові в судини а — штучна систола (скорочення серця); б — дистола серця (розслаблення і заповнення шлуночків кров'ю)

1. Встаньте на коліна збоку від потерпілого. 2. Покладіть кисть однієї на нижню третину 1. Встаньте на коліна збоку від потерпілого. 2. Покладіть кисть однієї на нижню третину грудини. Кисть повинна розташовуватися перпендикулярно грудині. 3. Кисть другої руки кладете зверху на першу під кутом 45° для посилення тиску. 4. Починаєте масаж ритмічні поштовхи тільки областю зап'ястя. Пальці не повинні натискати на ребра. Ваші руки при цьому розігнуті в ліктьових суглобах, це дозволить вам використовувати для натискання не тільки силу рук, але і вагу тулуба. 5. Кисті після натискання від грудної клітки не відриваєте, однак натиснення цілком припиняєте, щоб грудина повернулася у вихідне положення. 6. Число рухів при масажі повинне бути в межах 80 100 у хвилину.

Правильне розташування рук при зовнішньому масажі серця Правильне розташування рук при зовнішньому масажі серця

Якщо ви проводите штучне дихання і закритий масаж серця самостійно, то після 2 х Якщо ви проводите штучне дихання і закритий масаж серця самостійно, то після 2 х вдихів виконуйте 10 15 натискань на грудину. Якщо ж у вас є помічник, то один з вас повинний забезпечувати вдих, а інший масаж. Навіть коли працюєте вдвох, вдих і натискання робляться по черзі: після 1 го штучного вдиху випливає 5 натискань на грудину.

Ефективність зусиль підтверджується наступними ознаками: § Спроби постраждалого самостійно зробити вдих § Поява пульсу Ефективність зусиль підтверджується наступними ознаками: § Спроби постраждалого самостійно зробити вдих § Поява пульсу на сонній або стегновій артерії § Деяке "поліпшення" кольору шкіри § Звуження зіниць § Спонтанні рухи гортані.

Після відновлення пульсу і подиху поверніть потерпілого на бік і підкладіть йому що небудь Після відновлення пульсу і подиху поверніть потерпілого на бік і підкладіть йому що небудь під голову, щоб він не захлинувся блювотними масами.

Ускладнення За неправильної техніки масажу можливі: – перелом ребер, грудини, мечоподібного відростка; – ушкодження Ускладнення За неправильної техніки масажу можливі: – перелом ребер, грудини, мечоподібного відростка; – ушкодження легень, печінки, шлунка, серця, плеври; Для уникнення ускладнень необхідно стежити за співвідношенням сили тиску реаніматора і пружності грудної стінки потерпілого.

Слід твердо запам'ятати одне: домедична допомога здійснюється негайно на місці події, одночасно вживаються заходи Слід твердо запам'ятати одне: домедична допомога здійснюється негайно на місці події, одночасно вживаються заходи або із виклику медичного персоналу, або із транспортування потерпілого до найближчої медичної установи, якщо стан хворого дозволяє таке транспортування.