f9a46fdf4cd4f5c9a6b6163ab4881c1d.ppt
- Количество слайдов: 29
Шрифтова композиція в графіці (буквиця, буква-образ, декоративна літера) Підготувала Чикаленко Р. В. , вчитель образотворчого мистецтва Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Черкаської районної ради
ознайомити учнів з різними шрифтами, їх написанням та сферою їх застосування; формувати загальне поняття шрифту; ознайомити з історією розвитку шрифту; продовжувати знайомство з творчістю українських художників Г. Нарбута, М. І. Жука; розвивати творче мислення, уяву в процесі розробки буквиці; букви-образу, монограми, розвивати гнучкість і вправність руки, фантазію, уяву; виховувати охайність, естетичний смак, пізнавальний інтерес до виникнення писемності, любов до книжки, цінувати працю її творців.
Перевірка домашнього завдання Кросворд “Техніки рисунка”
Буква “А” : В Стародавньому Єгипті У клинописі Фінікійська буква Готичне письмо У грецькому алфавіті У латині (Стародавній Рим) Докирилівський період В кирилиці та глаголиці
КАРІОН ІСТОМІН 1708 РІК.
ПЕРШИЙ ІЛЮСТРОВАНИЙ БУКВАР ДЛЯ ХЛОПЧИКІВ І ДІВЧАТОК, СКЛАДЕНИЙ І НАПИСАНИЙ ДЛЯ СИНА ПЕТРА I
ЕПОХА РЕНЕСАНСУ
ЕПОХА РОМАНТИЗМУ
РИМСЬКИЙ КАПІТАЛЬНИЙ ШРИФТ
CЛОВНИКОВА РОБОТА. • Шрифт – це графічне зображення букв, цифр в одному стилі. • Монограма – сплетіння початкових літер імені та прізвища у вигляді вензеля.
ШРИФТИ РУКОПИСНІ, КАЛІГРАФІЧНІ
КАЛІГРАФІЧНИЙ ШРИФТ
ДЕКОРАТИВНІ, ОРНАМЕНТАЛЬНІ ШРИФТИ
УКВИЦІ
ІСТОРІЯ БУКВИЦІ історії… Декоративна каліграфія – це мистецтво прикрашати книги буквицями з візерунками та малюнками, яке було поширене в монастирях в середні віки в Європі. Буквиці –це великі літери, що вживалися тільки на початку абзацу. Велику прописну букву завжди майстерно розмальовували і прикрашали фарбами з порошку смарагдів і рубінів і вона була витвором мистецтва і ніколи не повторювалася. Буквиці часто виконували червоною фарбою. Звідси несе своє походження термін «новий рядок» . Весь подальший текст абзацу писався тільки маленькими буквами. Буквиця є не просто прикрасою твору, але і відображає тему (десь - таємний сенс) роботи.
ДЕКОРАТИВНА ЛІТЕРА
БУКВА - ОБРАЗ
МОНОГРАМА
ГРИГОРІЙ НАРБУТ УКРАЇНСЬКА АБЕТКА
МИХАЙЛО ЖУК СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА АБЕТКА
ВСІ ВИ, ДІТИ, МОЛОДЦІ! ГАРНО ПРАЦЮВАЛИ! І ХАЙ НІКОЛИ НЕ ЗНИКАЄ БАЖАННЯ ТВОРИТИ СВІТ КРАСИ, ГАРМОНІЇ Й ДОБРА!
Список використаних джерел: 1. Білецький П. О. Г. Нарбут «Мистецтво» . К. , 1983 р. (книга). 2. Железняк С. М. Підручник образотворче мистецтво 5 клас, 2013, (підручник). 3. Смирнов И. І. , Азбука мистецтва графіки K. : 1970 р. , (книга). 4. Смирнов С. І. Шрифт і шрифтовий плакат - M. : «Плакат» 1980 р. (книга). 5. Свид С. П. Художні техніки. «Радянська школа» K. : 1977 р. (книга). 6. Сайт http: //www. wikipedia. org. ua , (електронне джерело).
f9a46fdf4cd4f5c9a6b6163ab4881c1d.ppt