Скачать презентацию Шлейфування Виконали студентки ФіК 1 курсу 5 групи Скачать презентацию Шлейфування Виконали студентки ФіК 1 курсу 5 групи

Шлейфування.pptx

  • Количество слайдов: 10

“Шлейфування” Виконали: студентки ФіК 1 курсу 5 групи Ковалевич Наталія Крупник Аліна Синиця Світлана “Шлейфування” Виконали: студентки ФіК 1 курсу 5 групи Ковалевич Наталія Крупник Аліна Синиця Світлана Київ - 2014

Шлейфування - це прийом обробітку ґрунту, спрямований на вирівнювання і часткове розпушування його поверхні. Шлейфування - це прийом обробітку ґрунту, спрямований на вирівнювання і часткове розпушування його поверхні. Проводять навскіс до основного обробітку за допомогою волокуш, шлейф-борін, під час закривання вологи та передпосівному вирівнюванні.

Застосування Його застосовують в основному навесні для зменшення випаровування вологи, вирівнювання гребенів на полях, Застосування Його застосовують в основному навесні для зменшення випаровування вологи, вирівнювання гребенів на полях, виораних восени. Збільшення вологості ґрунту від застосування шлейфування рівномірніше, порівняно з боронуванням, загортання насіння створюють сприятливі умови для появи дружних сходів культурних рослин, для проростання насіння бур’янів у верхньому шарі ґрунту, сходи яких знищують наступним обробітком ґрунту. Дуже важливо й те, що на вирівняному після шлейфування полі підвищується якість сівби, полегшується догляд за посівами і збирання врожаю. Ефективність роботи шлейфів при ранньовесняному боронуванні залежить від гранулометричного складу і структурного стану, гребенястості, вологості та засміченості ґрунту.

Шлейфування проводять шлейфами, які складаються з ножа (струга), зубового бруса та кількох рядів сталевих Шлейфування проводять шлейфами, які складаються з ножа (струга), зубового бруса та кількох рядів сталевих кутників або дерев’яних брусків. Найбільш поширені металеві шлейф-борони ШБ-2, 5 та шлейф-волокуши.

Шлейфборона Шлейф-борона призначена для поверхневого вирівнювання грунту і розпушування зябу навесні. Складається з двох-ланок, Шлейфборона Шлейф-борона призначена для поверхневого вирівнювання грунту і розпушування зябу навесні. Складається з двох-ланок, з'єднаних причепом (вагами). Ланка має раму, до якої кріпиться плоский ніж з регулятором нахилу і косинець-гребінка з 12 зубами висотою 100 мм. З рамою з’єднується шлейф, що складається з чотирьох металевих косинців або дерев'яних брусів (5 x 5 см), з'єднаних між собою ланцюжками. При русі борони нож зрізує гребені оранки, зуби розпушують грунт, а бруси вирівнюють поверхню грунту шляхом переміщення її з гребенів в борозни. Ширина захвату борони 2, 5 м. Робоча швидкість 6 км/год. Продуктивність 1, 8 га/год. Шлейф-борона призначена головним чином для легкого розпушування та вирівнювання поверхні ґрунту в ранній весняний час.

Схема шлейф-борона Схема шлейф-борона

Волокуша Шлейф - Волокуша : застосовують навесні для вирівнювання гребенястої поверхні ріллі, щоб за Волокуша Шлейф - Волокуша : застосовують навесні для вирівнювання гребенястої поверхні ріллі, щоб за рахунок зменшення площі випаровування звести до мінімуму непродуктивні витрати вологи у допосівний період. Шлейфи подрібнюють великі грудки або загортають їх у ґрунт, де вони зволожуються водою, що піднімається по капілярах, і легко кришаться при наступному боронуванні або культивації. Після шлейфування створюються сприятливі умови для проростання насіння бур’янів із верхнього шару ґрунту, які знищують передпосівним обробітком.

ВОЛОКУША — сільськогосподарське знаряддя яке складається з трьох ланок, в кожному з яких є ВОЛОКУША — сільськогосподарське знаряддя яке складається з трьох ланок, в кожному з яких є по три дерев'яних бруска перетином 5 см. Бруси розташовані паралельно і пов'язані між собою короткими ланцюгами. Волокушею обробляють пухкі грунти, зорані плугами з передплужниками, поперек відвалу пласта або під кутом 45 ° до напрямку гребенів. Під час її руху згрібають гребені, згладжуються борозни і нерівності, що з'являються при оранці. Найчастіше це знаряддя використовують при підготовці ґрунту для посіву коренеплодів і овочевих культур.

Застереження: Якщо невчасно провести шлейфування, то ґрунт втратить вологу, а наявні заглиблення на поверхні Застереження: Якщо невчасно провести шлейфування, то ґрунт втратить вологу, а наявні заглиблення на поверхні ґрунту під час передпосівної культивації засипатимуться сухими грудками різного розміру, що у бездощові весни спричинить зрідження сходів висіяної культури. Іноді шлейфування використовується на слабооструктурених ґрунтах, де зяб після виходу із зими запливає. В такому разі агрегат комплектують так, щоб у першому ряду важкі борони руйнували монолітну поверхню на грудки, а у другому ряду шлейфи подрібнювали б ці грудки, поки вони ще не втратили вологу і здатні розсипатись на дрібніші частинки.

Список використаної літератури: В. П. Гудзь, І. Д. Примак, Ю. В. Будьонний, С. П. Список використаної літератури: В. П. Гудзь, І. Д. Примак, Ю. В. Будьонний, С. П. Танчик «ЗЕМЛЕРОБСТВО» / Г. І. Баздирєв, В. Г. Лошаков, А. І. Пупонін і. ін; Під ред. А. І. Пупоніна. - М. : Колос, 2000. - 552 с «ЗАГАЛЬНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО» : Підручник / За ред. В. О. Єщенка. — К. : Вища освіта, 2004. — 336 с. І. Назаренко, І. С. Смага, С. М. Польчина, В. Р. Черлінка «ЗЕМЛЕРОБСТВО ТА МЕЛІОРАЦІЯ»