Скачать презентацию Що таке життя Життя — активна Скачать презентацию Що таке життя Життя — активна

Що таке життя.pptx

  • Количество слайдов: 10

Що таке життя Що таке життя

 Життя - активна форма існування матерії, в деякому сенсі вища в порівнянні з Життя - активна форма існування матерії, в деякому сенсі вища в порівнянні з її фізичної і хімічної формами існування ; сукупність фізичних і хімічних процесів, що протікають в клітині, що дозволяють здійснювати обмін речовин і ділення клітини ( мітоз). Основний атрибут живої матерії - генетична інформація, яка використовується для реплікації. Поза клітини життя не існує, віруси виявляють властивості живої матерії тільки після перенесення генетичного матеріалу в клітину. Пристосовуючись до навколишнього середовища, жива клітина формує все різноманіття живих організмів. Також під словом "життя" розуміють період існування окремо взятого організму від моменту виникнення до його смерті.

1. Визначення Є велика кількість визначень поняття 1. Визначення Є велика кількість визначень поняття "життя", що відображають різні підходи. Численні визначення сутності життя можна звести до трьох основних. Відповідно до першого підходу, життя визначається носієм її властивостей (наприклад, білком); згідно другого підходу, життя розглядають як сукупність специфічних фізико-хімічних процесів. І, нарешті, третій підхід - визначити мінімально можливий набір обов'язкових властивостей, без яких ніяке життя не можливе. Життя можна визначити, як активне, що йде з витратою отриманої ззовні енергії, підтримання та самовідтворення специфічної структури.

 Згідно з поглядами одного з основоположників танатології М. Біша, життя - це сукупність Згідно з поглядами одного з основоположників танатології М. Біша, життя - це сукупність явищ, що чинять опір смерті. З точки зору другого початку термодинаміки, життя - це процес, або система, вектор розвитку якої протилежний за напрямом іншим, "неживим" об'єктам всесвіту, і спрямований на зменшення загальної ентропії. Фрідріх Енгельс дав таке визначення: "Життя є спосіб існування білкових тіл, істотним моментом якого є постійний обмін речовин з навколишнім середовищем і їх зовнішньою природою, причому з припиненням цього обміну речовин припиняється і життя, що призводить до розкладання білка. " В. Н. Пармон дав таке визначення: "Життя - це фазововідокремлена форма існування функціонуючих автокаталізаторів, здатних до хімічних мутацій і зазнали досить тривалу еволюцію за рахунок природного відбору ". Існують також кібернетичні визначення життя. За визначенням А. Ляпунова, життя - це "високостійкій стан речовини, що використовується для вироблення і зберігання реакцій інформації, кодованих станами окремих молекул ". Життя (або життєздатну систему) можна визначити як систему, що містить впорядковані та розподілені нелінійні осцилятори з обмеженим циклом, а також пов'язану з нею систему алгоритмічних керуючих механізмів, здатну регулювати свої внутрішні умови в зовнішніх умовах.

2. Упорядкованість і складність живих систем. Життя якісно перевершує інші форми існування матерії щодо 2. Упорядкованість і складність живих систем. Життя якісно перевершує інші форми існування матерії щодо різноманіття складності хімічних компонентів і динаміки протікання в живому перетворенні. Живі системи характеризуються набагато більш високим рівнем структурної та функціональної впорядкованості в просторі і в часі. Живі системи обмінюються з навколишнім середовищем енергією, речовиною і інформацією, будучи, таким чином, відкритими системами. При цьому, на відміну від неживих систем, в них не відбувається вирівнювання енергетичних різниць та перебудови структур у більш ймовірних формах, а безперервно відбувається робота "проти рівноваги". На цьому засновані помилкові твердження, що живі системи нібито не підкоряються другим законам термодинаміки. Однак зниження ентропії в живих системах можливе тільки за рахунок підвищення ентропії в навколишньому середовищі ( негентропії), так що в цілому процес підвищення ентропії триває, що цілком узгоджується

3. Виникнення життя У різний час щодо виникнення життя на Землі висувалися такі гіпотези 3. Виникнення життя У різний час щодо виникнення життя на Землі висувалися такі гіпотези : Гіпотеза біохімічної еволюції Гіпотеза панспермії Гіпотеза стаціонарного стану життя Гіпотеза самозародження Гіпотези самозародження і стаціонарного стану є тільки історичний чи філософський інтерес, тому що результати наукових досліджень їх спростовують. Гіпотеза панспермії не вирішує принципового питання про виникнення життя, вона тільки віддаляє його в ще більш туманне минуле Всесвіту, хоча і не може виключатися як гіпотеза про початок життя на Землі. Таким чином, єдиною загальновизнаною в науці в даний час є гіпотеза біохімічної еволюції.

4. Різноманітність живих істот Ієрархія біологічної систематики восьми основних таксономічних рангів. Життя поділяється на 4. Різноманітність живих істот Ієрархія біологічної систематики восьми основних таксономічних рангів. Життя поділяється на домени, які далі розділені по групах. Проміжні категорії не показані. Організм - це основна одиниця життя, реальний носій її властивостей, так як тільки в клітинах організму відбуваються процеси життя. Як окрема особина організм входить до складу виду і популяції, будучи структурною одиницею популяційно-видового рівня життя.

 Світ живих істот налічує кілька мільйонів видів. Все це різноманіття організмів вивчає біологічна Світ живих істот налічує кілька мільйонів видів. Все це різноманіття організмів вивчає біологічна систематика, основним завданням якої є побудова системи органічного світу. Жива природа зараз зазвичай ділиться на вісім царств : віруси, найпростіші, археї, хромистих, бактерії, гриби, рослини і тварини.

 Жива природа організовується в екосистеми, які становлять біосферу. Жива природа організовується в екосистеми, які становлять біосферу.