Скачать презентацию Що таке Полярне сяйво Полярне сяйво оптичне Скачать презентацию Що таке Полярне сяйво Полярне сяйво оптичне

Полярне сяйво.ppt

  • Количество слайдов: 17

Що таке Полярне сяйво? Полярне сяйво — оптичне явище у верхніх шарах атмосфери, світіння Що таке Полярне сяйво? Полярне сяйво — оптичне явище у верхніх шарах атмосфери, світіння окремих ділянок нічного неба, що швидко змінюється. Дуже багато людей називають сяйво Північним, але насправді воно не Північне, а Полярне, так як спостерігати його можна на обох полюсах (на Південному воно навіть сильніше, але там мало хто бував).

Легенди та значення полярне сяйво За старовинною фінською легендою, це лисиці полюють на сопках Легенди та значення полярне сяйво За старовинною фінською легендою, це лисиці полюють на сопках і чешуть боки об скелі так, що іскри летять на небо, перетворюючись на Полярне сяйво. На Алясці, в Сибіру і Лапландії багато людей вірять, що таким способом боги нагадують про своє існування і показують людям, що хочуть вступити з ними в контакт. Вікінги вірили, що різнокольорові фарби неба означають, що десь у світі закінчується бій.

 Інші північні народи бачили в атмосферному оптичному явищі вираження волі предків або воїнів, Інші північні народи бачили в атмосферному оптичному явищі вираження волі предків або воїнів, полеглих в бою. Інші вважали, що кольорове світіння на небі виникало від місячного світла, який відбивався в їх щитах. Канадські індіанці також бачили в північному сяйві божественні знаки: бог показував себе виключно в мирних цілях. З'явившись людям, він хотів лише упевнитися, що у цього племені все добре.

 Корінні жителі Скандинавії - Саамі, навпаки, вірять, що через полярне сяйво показують себе Корінні жителі Скандинавії - Саамі, навпаки, вірять, що через полярне сяйво показують себе мертві. Саамі перечікують цей стан мовчки і чекають, поки мертві знову не заспокояться. Особливий страх їм вселяє червоне полярне сяйво: криваво-червоне свічення на небі, вірять вони, призводить до нещастя. За традиціями, діти не повинні перебувати на вулиці, поки північне сяйво не закінчиться. Часом сяйво символізує зміну погоди. У Норвегії полярне сяйво називають також «вітряне сяйво» , так як воно нібито приводить до бурь і поганій погоді. У Швеції раніше вважали, що свічення повітря - це знак, що зима буде морозною. Однак, зв'язок між погодою і північним сяйвом до цих пір не доведена

Перші відомості про сяйво Насолоджуючись космічною погодою прекрасним літнім вечором у середині липня, астроном Перші відомості про сяйво Насолоджуючись космічною погодою прекрасним літнім вечором у середині липня, астроном Філіп Мусетт отримав цей кольоровий знімок за допомогою об'єктива "риб'яче око". На ньому показано вигляд на північ від обсерваторії Монт Космос в Квебеку, Канада, планета Земля. На передньому тлі вогні уздовж північного горизонту забарвлюють низькі хмари в помаранчевий колір. Але високо над хмарами, на висоті більше 100 кілометрів, видно чудове зелене і фіолетове Полярне сяйво. Проте сам термін Полярне сяйво (aurora borealis) вперше з'явився в 1621 році у роботах французького астролога П'єра Гассенді.

Наукові твердження На думку вчених, різнокольорові спалахи спалахують в небі Полярних областей планети, коли Наукові твердження На думку вчених, різнокольорові спалахи спалахують в небі Полярних областей планети, коли заряджені частинки, що йдуть з Сонця, взаємодіють з земним магнітним полем. Геомагнітне поле планети відхиляє велику частину потоку цих часток, але деякі все-таки потрапляють у земну атмосферу над Полярними регіонами. Зіткнення цих полонянок з атомами і молекулами газової атмосфери супроводжується різнобарвним світлом. Кожні 11 років, коли Сонце знаходиться на піку своєї активності, бурі вирують особливо часто. Тоді це призводить до особливо яскравим сяйвом, які можна спостерігати навіть в Італії чи Німеччині.

Кольори полярного сяйва Якими кольорами розфарбується Полярне сяйво, залежить від висоти, в якій атоми Кольори полярного сяйва Якими кольорами розфарбується Полярне сяйво, залежить від висоти, в якій атоми повітря стикаються із зарядженими частинками, і від їх різновиди. Зелений колір виникає тоді, коли в енергії більше атомів кисню на висоті 100 кілометрів, червоним світить Aurora borealis на висоті 200 кілометрів. Вуглекислий газ дає фіолетове світіння.

Де можна спостерігати сяйво? Полярні сяйва відбуваються набагато вище, ніж може забратися самий потужний Де можна спостерігати сяйво? Полярні сяйва відбуваються набагато вище, ніж може забратися самий потужний реактивний літак. Нижній край сяйва знаходиться на висоті, щонайменше, 60 км, у той час як самий верхній – 960 км над рівнем моря. Так що ні льотчикам, ні скелелазам, всупереч легендам, ніколи не вдавалося опинитися всередині сяйва. Тільки космонавти можуть пролетіти крізь барвисті спалахи.

По формі Полярне сяйво розрізняють: диффузне сяйво і дуги від однієї точки горизонту до По формі Полярне сяйво розрізняють: диффузне сяйво і дуги від однієї точки горизонту до іншої, а також промені, стрічки, корони, плями. Тривалість полярного сяйва від декількох хвилин до декількох діб.

Загадки Полярного сяйва З багатьма таємницями Полярного сяйва вчені не розібралися до цих пір. Загадки Полярного сяйва З багатьма таємницями Полярного сяйва вчені не розібралися до цих пір. Наприклад, деякі спостерігачі запевняють, що Полярне сяйво супроводжується звуковими ефектами. Однак якщо зіткнення частинок і молекул звучить голосно, звук цей повинен пройти дуже і дуже довгий шлях до поверхні Землі. Та й атмосфера на тих висотах дуже розріджена. Так шумить Полярне сяйво чи ні? Поки ніхто не може з повною впевненістю відповісти на це питання.

Сяйво спостерігається на відстані 20— 25° північної і південної широт (Північне Полярне сяйво і Сяйво спостерігається на відстані 20— 25° північної і південної широт (Північне Полярне сяйво і Південне Полярне сяйво) від магнітного полюса Землі одночасно на всіх довготах, але з різною інтенсивністю.

У які пори року краще спостерігати сяйво? Полярні сяйва навесні і восени виникають помітно У які пори року краще спостерігати сяйво? Полярні сяйва навесні і восени виникають помітно частіше, ніж узимку і влітку. Пік частотності припадає на періоди, найближчі до весняного і осіннього рівнодення. Під час Полярного сяйва за короткий час виділяється величезна кількість енергії (під час одного із зареєстрованих у 2007 збурень - 5 x 1014 джоулів, приблизно стільки ж, скільки під час землетрусу амплітудою 5, 5 балів.

Цікаві факти Цікаво одне з останніх вістей: магнітний полюс Землі переміщається від Північної Америки Цікаві факти Цікаво одне з останніх вістей: магнітний полюс Землі переміщається від Північної Америки з такою швидкістю, що Аляска в найближчі 50 років може втратити здатність спостерігати полярні сяйва. У той же час з'явиться можливість побачити сяйво в деяких районах Сибіру і Європи. Полярне сяйво з'являється над полярними областями Землі, в так званій зоні овального полярного сяйва, яке поширюється в залежності від сили сонячного вітру, чим більша сила вітру, тим південніше. У північній півкулі овал зазвичай покриває північні частині Фінляндії та Скандинавії, самі північні частині Канади і США, Аляски та Сибіру.

 При Полярної бурі овал поширюється навіть до широт середньої Європи. Оскільки овал розташований При Полярної бурі овал поширюється навіть до широт середньої Європи. Оскільки овал розташований несиметрично стосовно осі обертання Землі, кожен градус довготи Землі раз на 24 години обертається глибше в овал. На довготі Фінляндії дуже вдалий час для спостереження за Північним сяйвом близько 22. 30 години (зимового часу). З іншого боку, потрібно пам'ятати, що Полярна буря може з'явитися в будь -який час доби, тому в гонитві за прекрасними видовищами варто користуватися прогнозами Полярного сяйва.

 У північній Фінляндії, за Полярним колом, Полярне сяйво можна спостерігати до 200 разів У північній Фінляндії, за Полярним колом, Полярне сяйво можна спостерігати до 200 разів на рік. Чим північніше ви знаходитеся, тим краще воно видно: наприклад, у віддалених селах Кілпісярві і Утсйокі милуватися сяйвом можна протягом 3 ночей з 4. Навіть жителі Хельсінкі можуть насолоджуватися грою барв у небі близько 20 разів протягом зими. Спостерігати північне сяйво найкраще з вересня по березень.