Що таке озера? Озера — природні водойми з уповільненим стоком або безстічні. Озера утворюються в різних за походженням улоговинах (зниженнях рельєфу).
l В Україні є близько 20 тис. озер
Заплавні озера l На території України найбільш численними є заплавні озера. Вони утворилися внаслідок блукання і зміщення річищ. Заплавні озера мають різну форму (найчастіше серповидну або витягнуту) і розміри, вони неглибокі, багаті на рибу та водоплавних птахів. Це озера Прип’яті, Десни та інших річок
Дельтові озера l Дельтові озера утворилися в дельтах річок унаслідок блукання річищ серед піщаних наносів. Серед них — найбільше в Україні прісне озеро Ялпуг, а також Кугурлуй, Кагул. Вода цих озер використовується для водопостачання, зрошення рибальства.
Озеро Ялпуг
Озеро Кагул
Озеро Кугурлуй
Лиманні озера l На Причорноморській низовині внаслідок опускання й затоплення морем гирл річок утворилися лиманні озера. Найбільший прісноводний лиман України — Дністровський; також тут розташовані Куяльницький, Хаджибейський, Тилигульський, Сасикський. Лимани й озера півдня України — це резерв води для господарських потреб, об’єкти рибного промислу, бази для розвитку курортного господарства.
Дністровський лиманн
Куяльницький та Хаджибейський лиманн
Тилигулський лиманн