Семенко Михайль Васильович.ppt
- Количество слайдов: 14
Семенко Михайль Васильович Я хтів би знать — що є життя? Хто засвітив на небі зорі? В натхненному бурхливоморі Сумує людське почуття. Життя не є цвітучий гай. Життя є вулиця шумлива. Автомобіль або трамвай Тебе роздавить — будь щасливий. І ходимо як комашня, Не бачим зор у синім небі. Нас гнітить, душить метушня! Не треба!
Миха йло Васи льович Семе нко поет, основоположник і теоретик українського футуризму), невтомний організатор футуристичних угруповань, редактор багатьох видань. Модернізував українську лірику урбаністичною тематикою, сміливими експериментами з формою вірша, запровадив свіжі (навіть епатажні) образи й творив нові слова, покликані відбити нову індустріалізовану добу
• Батько Михайла Семенка — Василь на момент народження сина працював волосним писарем у Кибинцях, вподальшому став писарем земської управи в містечку Хорол. Мати Михайла закінчила лише початкові класи церковноприходської школи, проте була письменницею-самоуком, автором ряду повістей, надрукованих під її дівочим прізвищем.
• Брат поета, Василь, був цікавим художником, разом з Михайлом починав футуристичний рух в Україні, проте на початку Першої світової війни загинув на Західному фронті. Ще один брат — Олександр і сестра Олександра також писали вірші, але ще зовсім молодими померли від туберкульозу. Також у Михайля була сестра Софія та молодший за нього на 8 років брат Микола.
• Про юність Михайла Семенка збереглося досить мало свідчень. Однак, точно відомо про його активну участь в громадському і суспільно-політичному житті країни в роки Жовтневого перевороту та у часи міжвладдя.
Зокрема, в газеті «Київське життя» 1919 року в Хроніці міститься таке повідомлення «В ніч на 8 -е вересня, за словами Ради, арештовано в себе на квартирі українського письменика Михайла Семенка» …
• Зі своєю першою дружиною Лідією, Михайль Семенко познайомився у Владивостоці де він прожив близько трьох років.
• Лідія Іванівна Горенко народилась 1898 року в українській родині переселенців на Далекий Схід. Почуття Семенка до майбутньої дружини характеризують як глибоке і водночас безмежно тривожне, що спричинило високі злети ранньої лірики поета, появу в ній — насамперед у циклах «Осіння рана» , «П'єро кохає» — зовсім нових мотивів і творчих рішень
Михайль Семенко мав сина Ростислава і доньку Ірину
• Михайль Семенко був також одружений з українською актрисою Наталією, з якою розлучився 1936 року. В цьому шлюбі єдиною дитиною був син Михайло (1927 р. н. ). Він теж проявляв поетичний дар, писав вірші. Після розлучення залишився з Наталією Ужвій.
• Син Михайло навчався в Київському університеті на факультеті міжнародних відносин Помер від менінгіту 13 грудня 1951 року.
• Ще за три дні до свого арешту, Михайль Семенко провів у Києвi творчий вечiр. Оскільки він постійно мешкав у Харкові, і часто бував у Києві, було пiдготовлено два ордери на його арешт. Письменника звинуватили в «активнiй контрреволюцiйнiй дiяльностi» .
• Надломлений морально та фiзично Михайль Семенко, як свiдчать протоколи допитiв 4, 7 та 8 травня 1937 р. , «зiзнався» у всiх звинуваченнях.
«приговорен Семенко Михайл Васильевич к высшей мере уголовного наказания — расстрелу с конфискацией всего имущества, лично ему принадлежащего» . Того дня Cеменка було страчено разом з іншими українськими письменниками. Михайль Семенко був реабілітований посмертно
Семенко Михайль Васильович.ppt