Скачать презентацию Село Вишня Ø Ви шня колишня Бенькова Скачать презентацию Село Вишня Ø Ви шня колишня Бенькова

Село Вишня.pptx

  • Количество слайдов: 9

Село Вишня Село Вишня

Ø Ви шня (колишня Бенькова Вишня) — село в Городоцькому районі Львівської області. Село Ø Ви шня (колишня Бенькова Вишня) — село в Городоцькому районі Львівської області. Село розташоване за 3 км від міста Рудок, над річкою Вишнею.

Ø Село з теперішньою назвою Вишня розташовано поруч з трасою Львів - Ужгород між Ø Село з теперішньою назвою Вишня розташовано поруч з трасою Львів - Ужгород між Львовом і Самбором. Поворот до села - не доїжджаючи до міста Рудки. Парадокс, що раніше. Рудки були присілком Вишні, а не навпаки, як зараз. Є ще й другий парадокс - Вишнязнаходиться в Городоцькому районі, а Рудки - вже в Самбірському, хоча по суті два населених пункти - єдине ціле. І Вишню, і Рудки прославила родина Фредрів: у Вишні Фредри мали маєток, який ідеально зберігся, а в Рудках, в костелі, Фредри поховані.

Маєток Фредрів Маєток Фредрів

Ø априкінці XVIII ст. село викупив Яцек Фредро, який був одружений на Маріанні з Ø априкінці XVIII ст. село викупив Яцек Фредро, який був одружений на Маріанні з Дембінських. У Яцека і Маріанни народилося дев'ять дітей, з яких, на жаль, вижив лише один - Олександр Фредро (1796 - 1876).

Ø ісля смерті батька у 1828 році Олександр одружився на Софії Скарбек. Подружжя повернулося Ø ісля смерті батька у 1828 році Олександр одружився на Софії Скарбек. Подружжя повернулося до Бенькової Вишні і розпочали спорудження нового палацового будинку. Мурований двоповерховий палац, що зводився з цегли, був закінчений у 1835 році, що підтверджує напис на його лівому крилі.

Ø езвичайним силует, асиметричність фасадів виділяли палацову резиденцію Фредрів серед десятків садибних будинків Львівщини. Ø езвичайним силует, асиметричність фасадів виділяли палацову резиденцію Фредрів серед десятків садибних будинків Львівщини. Ø а споруді знаходиться родовий герб Фредрів- герб «Староконь» .