инф техн.pptx
- Количество слайдов: 8
САМОСТІЙНА РОБОТА «Особливості виробництва молочних продуктів для дитячого харчування» Виконала: студентка 6 курсу БТФ, групи 0701 -2 Пестова Д. В. Перевірив: Смоляров Ю. Г.
1. Асортимент і харчова цінність дитячих молочних і дієтичних продуктів Асортимент молочних продуктів дитячого та дієтичного харчування для здорових і хворих дітей різних вікових груп визначено органами охорони здоров'я з урахуванням потреб організму у поживних речовинах і його фізіологічних особливостей. Молочні продукти групують залежно від віку дітей, для харчування яких вони призначені. Перша група - продукти для змішаного і штучного вигодовування здорових дітей від народження до 1 року, друга - для дітей від 1 року до 3 років і дошкільного віку. Обидві ці групи розраховані на здорових дітей. У третю групу виділено дієтичні молочні продукти для хворих дітей (табл. 1).
Класифікація молочних продуктів для дитячого і дієтичного харчування 1 група - для змішаного і штучного 2 група - для 3 група - дієтичні для вигодовування здорових дітей від народження до 1 здорових дітей від лікувального харчування дітей з року одного року до трьох різною патологією років і дошкільного віку Для дітей до 1 -го місяця: "Лелеченя" Напій "Дитячий", Для дітей до 3 -х місяців: "Віталакт сухі - "Лелеченя", "Новолакт-1", "Ладушка", "Малютка", стерилізоване вітамінізоване "Віталакт-Д", "Детолакт", "Сонечко" рідкі - "Молочко С", "Віталакт збагачений", "Малютка стерилізована", "Віталакт-ДМ" молочко кисломолочний", Для недоношених дітей: Сухе суміш "Новолакт-ММ" Для дітей, які страждають харчовою алергією: cухіе суміші "Фіталакт", "Лактанал", "Кобом" Для дітей від 3 -х до 12 -ти місяців: Для дітей з генетичними порушеннями: сухі - "Новолакт-2", "Малюк", "Детолакт", "Сонечко", сухі - низьколактозні, безлактозні "Віталакт" рідкі - "Молочко С", "Малютка стерилізована", "Віталакт. ДМ", "Малюк стерилізований" Кисломолочні продукти: сухі - "Біфідолакт", "Росток-1", "Росток-2", "Ацідофілакт" рідкі - "Молочко КМ", "Малютка ацидофільної", "Крихітка", "Бифилин" Продукти для прикорму: рідкі - кисломолочний продукт безлактозний Продукти для ентерального харчування: сухі - "Уніпіт ДЦ", "Уніпіт-1", "Уніпіт-2", "Інпітан" енпіти - "низкожирной", "Білковий", "Жировий", "протианемічний", "ацидофільний" сухі - молочні каші і молочно-овочеві суміші Для дієтичного харчування: пастоподібні - дитячий сир, "Пастолакт" каші дієтичні
2. Основні операції технологічного процесу виробництва дитячих молочних продуктів У нашій країні розроблені типові технологічні схеми виробництва сухих, рідких і пастоподібних продуктів дитячого харчування. Відповідно до цих схемами можна виділити операції, характерні для виробництва всіх типів продуктів: - Приймання і підготовка сировини і компонентів, охолодження і проміжне зберігання молока; - Підігрів і сепарування молока; - Хімічна обробка знежиреного молока; - Нормалізація молока; - Пастеризація молока і сумішей; - Емульгування і гомогенізація молочно-жирової суміші. До спеціальних технологічних операцій належать: - Згущення; - Сушка і змішування сухої молочної основи з сухими компонентами (при виробництві сухих продуктів); - Стерилізація і сквашування (при виробництві рідких продуктів). Прикінцевими операціями технологічного процесу виробництва дитячих молочних продуктів є фасування (для сухих) або розлив (для рідких). Ці операції мають особливості в кожному конкретному випадку, зокрема азотування при розфасовці сухих сумішей та стерилізація в тарі для рідких продуктів.
• Вітамінізоване • Збагачене кальцієм
3. ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКТІВ ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ • УНІВЕРСАЛЬНІ ЄМКОСТІ І АППАРАТИ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ДИТЯЧИХ КИСЛОМОЛОЧНИХ ПРОДУКТІВ • УСТАНОВКА ПРИГОТУВАННЯ АДАПТОВАНИХ СУМІШЕЙ
4. Мікробіологічний контроль виробництва продуктів дитячого та дієтичного харчування Основним завданням мікробіологічного контролю є забезпечення випуску молочних продуктів дитячого та дієтичного харчування високої якості та надійності в санітарному відношенні. Мікробіологічний контроль на молочноконсервний комбінатах і в цехах дитячих продуктів полягає в перевірці якості вступників молока, вершків, харчових компонентів, припасів і матеріалів, якості готової продукції, а також дотримання технологічних і санітарно-гігієнічних режимів виробництва.
инф техн.pptx