polska.pptx
- Количество слайдов: 11
Rzeczpospolita Polska
Для громадян України необхідно отримати візу для відвідин Польщі. Щоб отримати візу, необхідно подати у консульство візову анкету в терміні не коротшим ніж за тиждень до запланованого виїзду.
Транспорт Залізничний транспорт Залізничні сполучення у Польщі здійснюється винятково державною компанією " PKP" (Polskie Koleje Panstwowe (Польска державна залізниця)). . Особливості польскої залізниці В поїздах існує поділ вагонів на перший і другий клас. Купе поділяються на ті де можна палити сигарети і для тих хто не палить. У Польщі є три типи поїздів: Pociąg osobowy (електричка) — робить зупинку біля кожного стовба. Курсують на недовгих маршрутах. Pociąg pośpieszny — вагони цього типу поїзду поділені на купе. У купе місця лише для сидіння. У вагонах першого класу шість сидячих місць, у вагонах другого класу — вісім сидячих місць. Курсують також поїзди зі спальними вагонами. Ekspres (експрес) — поїзди, що курсують між великими містами, виконують мінімальну кількість проміжних зупинок. На деяких маршрутах час подорожі експресом є у два рази менший ніж подорож «поспешним» поїздом. Для подорожі поїздом звичайною справою є пересадки. Білет можна купити в касі, або у провідника. При купівлі у провідника є доплата за видачу білета. Після посадки до поїзда, якщо ви хочете купити білет у провідника, бажано піти у перший вагон (вагон за локомотивом), там зазвичай сидять провідники. Автобусне сполученя "PKS" (Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej). Ryanair Wizz Air Аеропорти Польщі Міжнародні аеропорти в Польщі: Міжнародний Аеропорт ім. Фридерика Шопена Варшава-Окенцє Міжнародний Аеропорт ім. Леха Валенси Гданськ-Рембєхово Міжнародний Аеропорт Катовіце-Пижовіце Міжнародний Аеропорт ім. Яна Павла II Краків-Баліце Міжнародний Аеропорт ім. Владислава Реймонта Лодзь-Люблінек Міжнародний Аеропорт ім. Генрика Венявского Познань-Лавіца Міжнародний Аеропорт ім. Миколи Коперника Вроцлав-Страховіце
Польща пропонує туристам цікаві туристичні маршрути. З одної сторони, піщані пляжі Балтики, Мазурські озера, з'єднані в одну водну систему, унікальні в Європі Бебжанські болота, дрімучі ліси або альпійські луги в Татрах. З другої сторони, тисячолітня історія з чудовими історичними пам'ятками, замками, старовинними міськими забудовами, багато з яких занесені до світової спадщини ЮНЕСКО. У Польщі організовується безліч фестивалів, які користуються популярністю, в тому числі конкурс музики Шопена або щорічний фестиваль сучасної музики „Варшавська осінь". Цікавість у туристів викликають народна творчість у підтатранських селах, традиції Кашубської та Курпевської земель. Польща - це країна, яка завжди зачаровувала своєю багатою культурою, пам'ятками культури, живописними ландшафтами, але перш за все гостинністю своїх громадян. І хоча мільйони людей уже встигли познайомитися з Польщею, для багатьох ця країна залишається незвіданою. Польща може зацікавити усіх своєю красою і неповторністю! Перш за все, тих, хто хотів би провести тут відпустку. На туристів чекають пляжі на Балтійському побережжі, спортивні клуби на озерах, курорти в польських горах, маршрути для пішохідних та велосипедних екскурсій, кінні клуби, чудові місця для мисливства. Польські міста славляться визначними історичними пам'ятками, що поєднують різні мистецькі напрями та культури. Якщо ви приїдете у Польщу навіть на вихідні, Ви зможете взяти участь у різних культурних та розважальних заходах. В Польщі організовується все більше конгресів, ділових зустрічей, семінарів.
Варшава Варшавська Сирена — один з символів міста Варша ва (пол. Warszawa) — столиця Польщі з 1596 року, порт на річці Вісла, адміністративний центр Мазовецького воєводства. Місто є місцем розташування центральних органів влади Республіки Польща, іноземних місій, штаб-квартир значної кількості підприємств та громадських об'єднань, що працюють в Польщі. Варшава є найбільшим містом Польщі, населення міста становить 1, 7 млн жителів. Старе Місто
Палац Культури і Науки
Краків Палац Вавель у Кракові Центральна площа Краків — місто в Польщі на березі Вісли, 760 тисяч жителів (2004), з найближчими передмістями 1, 2 млн. Адміністративний центр Малопольського воєводства. Друге за величиною та кількістю мешканців місто у Польщі після Варшави; одне з найстаріших міст Польщі, з тисячолітньою історією, багатою культурною і архітектурною спадщиною. Культурна столиця Європи 2000 року. Історичний центр Кракова з 1978 року належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО[2].
кухня польщі Найбільш популярними продуктами в польській кухні є: квашена капуста, буряк, огірки (квашені та корнішони), сметана, кольрабі, гриби, різні сорти ковбас. Страви стають смачними завдяки таким спеціям, як: майоран, кріп, кмин, петрушка, перець. Найулюбленіший десерт поляків – це пироги і тістечка. На типовому польському застіллі обов’язково повинна бути присутня горілка та пиво, які допомагають перетравлювати їжу. żurek кислий суп, заправлений квасом з вівсяного, житнього борошна, до якого додається зазвичай біла ковбаса, копчене м'ясо, варене яйце. Жур з ковбасою або грудинкою (складовою частиною цієї страви є жур — житнє борошно, залите водою і заквашене протягом двох днів). іноді суп подається у батоні żurek
народний одяг поляків Польський народ має слов ' янське коріння, тому його одяг дуже схожий на білоруський і український. В кожному регіоні є свої відмінності. Жіночий костюм складається з блузки, корсета, спідниці, фартуха, головного убору, шалика, хустки, пояса. Деталі костюма оздоблені хутром, вишивкою, ришельє, кольоровими стрічками, штучними квітами. Чоловічі костюми значно більше відрізняються один від одного в залежності від регіону. Це пов'язано з найбільш притаманною тій або іншій місцевості роботою.
ТАНЦЮВАЛЬНА КУЛЬТУРА Краков'як – польський народний танок. Виникнув з старовинного войовничого танцю, краковя'к зберіг гордовитий темпераментний характер; жінки танцюють плавно, вишукано, чоловіки – з різкими притопуваннями та викриками. Куявяк – польський народний танок (куявяки – жителі Куявії; звідси і назва танцю). Помірний темп, плавна мелодія, характерні акценти на різних долях такту. Після куявяка часто виконується оберек. Полонез – танець польського походження. Носить характер урочистої блискучої ходи. Ті, хто танцює, рухаються плавно, величаво, злегка присідаючи на 3 -ей чверті кожного такту. . Мазурка – польський народний танець. (назва походить від слова «мазури» - так називають жителів Мазовії) Темп різний – від помірного до швидкого. В мазурці поєднуються легка витонченість, блискуча удаль, іноді мрійливість. Характерні ефектні пристукування підборами і шпорами в пунктирних ритмічних фігурах.
polska.pptx